اخبار مسلمانان
امام خمینی:قرن پانزده قرن غلبه حق بر باطل است
قالب وبلاگ
آخرين مطالب
لینک دوستان

تلاش رژیم آل خلیفه برای ساخت بزرگترین کلیسا در خلیج فارس

تلاش رژیم آل خلیفه برای ساخت بزرگترین کلیسا در خلیج فارس

حاکم بحرین، زمینی به مساحت 9 هزار متر مربع را برای ساخت بزرگترین کلیسا در منطقه خلیج فارس در بحرین هدیه کرده است.

14 تير 1393 ساعت 13:43

به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا) به نقل از العالم، سران رژیم آل خلیفه که تخریب ده ها مسجد را در کارنامه خود  دارند، مجدانه در تلاشند تا ساخت بزرگ ترین کلیسای کاتولیک در منطقه خلیج فارس را تکمیل کنند. سران رژیم آل خلیفه ۳۰ میلیون دلار برای ساخت این کلیسا در نظر گرفته اند."حمد بن عیسی" حاکم بحرین نیز زمینی را به مساحت ۹ هزار متر مربع برای ساخت این کلیسا هدیه کرده است.
بر اساس این گزارش در بحرین کمتر از ۱۰۰ هزار کاتولیک اقامت دارند که اغلبشان غیر بومی و کارگران مهاجر فیلیپنی، هندی، سریلانکایی، پاکستانی و... هستند.آمارهای ارایه شده از کاتولیک ها در شبه جزیره عرب نشان می دهد که حدود نیم میلیون کاتولیک در کویت و قطر و یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در عربستان هستند. بحرین در این میان کمتر از ۱۰۰ هزار کاتولیک دارد که اغلبشان از کارگران آسیایی هستند.


موضوعات مرتبط: کشور بحرین
[ شنبه 14 تیر1393 ] [ 18:43 ] [ ابراهیمی ] [ ]

یکی از علمای بحرین:

پیروزی انقلاب بحرین نزدیک است

http://rasanews.ir/Images/News/Larg_Pic/17-9-1390/IMAGE634589662179218750.jpg

خبرگزاری رسا ـ یکی از علمای بحرین خواستار صبر و استقامت مردم این کشور برای دست‎یابی به پیروزی شد و بیان داشت: با صبر در برابر اقدامات نظام آل‎خلیفه پیروزی نزدیک خواهد بود.

تاريخ: ۱۳۹۳/۴/۱۱  |  ساعت: ۱۷ : ۲۲

به گزارش خبرگزاری رسا، حجت الاسلام شیخ حسین الدیهی، معاون رییس جمعیت الوفاق اسلامی بحرین روز گذشته در نشستی با اهالی شهر سند در مسجد الغدیر بر اتحاد بین مسلمانان تاکید کرد و گفت: بحرین اختصاص به طایفه و جمعیت خاصی ندارد بلکه این کشور از آن کسانی است که در راه ملت و آرمان‎ها خون داده و زجر زندان‎ها را تحمل می‎کنند.

وی افزود: واقعیت سیاسی بحرین نشان از به نتیجه رسیدن فشارهای معارضان بر نظام آل‎خلیفه و دستیابی به موفقیت‎ها است که با کمی صبر اهداف اصلی انقلاب نهایی می‎شود.

معاون رییس جمعیت الوفاق اسلامی بحرین تصریح کرد: الوفاق همچنان در کنار معارضان برای رسیدن به اهداف انقلاب حضور دارد و با کمال صداقت و نیت پاک حاضر به اصلاحات در بحرین است.

وی مردم بحرین را یکی از ملت‎های با شهامت و باجرأت منطقه خواند و اظهار داشت: نظام آل‎خلیفه در اقلیت قرار دارد و هیچ‎گاه اقلیت توان مقابله با اکثریت جامعه را ندارد. به اعتراف مردم منطقه، بحرینی‎ها انسان‎های بسیار با شهامتی هستند که توان مدیریت امور را به خوبی دارند.
این عالم بحرینی گفت‎وگو‎های ملی سابق را نمایشنامه‎ای از سوی نظام آل‎خلیفه دانست و خاطرنشان ساخت: معارضان خواستار گفت‎وگوهای ملی حقیقی هستند که مشکلات و بحران این کشور را حل و فصل کند.


موضوعات مرتبط: کشور بحرین
[ پنجشنبه 12 تیر1393 ] [ 11:20 ] [ ابراهیمی ] [ ]

تشکیل گروه داعش بحرین برای ترور مخالفان

 

پنج شنبه 5 تیر 1393 - 10:34:32
برخی منابع بحرینی فاش کردند که یک جلاد دستگاه اطلاعاتی رژیم بحرین درتلاش برای تشکیل گروه داعش در این کشور برای ترور مخالفان و معترضان است.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم به نقل از سایت منامه پست، خبرها حاکی از دستیابی سرویس های اطلاعاتی آمریکا به گزارشی درخصوص تلاش " عادل فلیفل " افسر سابق سرویس اطلاعاتی بحرین برای تشکیل گروه موسوم به " داعش بحرین " است.

گزارش دستگاه های اطلاعاتی آمریکا حاکیست: داعش بحرین هم اکنون به صورت مخفیانه در حال تشکیل شدن است و شامل سلفیون افراطیِ مجهز به سلاح های سرد است که این افراد، به ترور شهروندان شیعه و رهبران مردمی و اجرای حملات انفجاری در مناطق شیعه نشین بحرین خواهند پرداخت .

مسئولان عالی رتبه آمریکا نیز در جلسه ای محرمانه به کادر ناوگان پنجم نیروی دریایی این کشور در بحرین درباره پیامدهای اعتراضات 14 فوریه سال آینده هشدار دادند و اعلام کردند که با توجه به تشکیل قریب الوقوع داعش بحرین این کشور در سال آینده با وضعیت ناگواری مواجه خواهد شد.

فلیفل به مخالفت شدید با اعتراضات 14 فوریه بحرین مشهور است و اخیراً به صورت علنی خواستار تشکیل گروهی شبه نظامی برای سرکوب مخالفان و معترضان شد و گفت: دولت باید معترضان را زنده یا مرده بازداشت کند.

بحرین از 14 فوریه سال 2011 میلادی شاهد اعتراضات مسالمت آمیز گسترده مردمی به منظور برپایی نظامی منتخب، برقراری دموکراسی و رفع تبعیض و بی عدالتی است که با سرکوب شدید رژیم بحرین همراه شده است.درجریان این سرکوبگری، شمار زیادی از معترضان شهید یا زخمی شده و یا به زندان افتاده اند.رژیم بحرین همچنین رهبران مخالفان و معترضان بحرینی را برای تلاش جهت خاموش کردن شعله اعتراضات بازداشت و شکنجه کرده و به زندان های طولانی مدت محکوم کرده است.


موضوعات مرتبط: کشور بحرین
[ دوشنبه 9 تیر1393 ] [ 12:35 ] [ ابراهیمی ] [ ]

تکفیر شیعیان در کتابهای وزارت دفاع بحرین

یک شنبه 8 تیر 1393 - 9:10:23
درحالیکه شیعیان اکثریت جامعه بحرین را تشکیل می دهند، اداره ارشاد دینی وابسته به وزارت دفاع بحرین در اقدامی طایفه گرایانه، کتابهایی را منتشر کرده که در آن مطالبی تکفیری و اهانت آمیز ضد شیعیان مطرح شده است.

به گزارش روز یکشنبه پایگاه خبری شبکه العالم، کتاب "نور سنت و تاریکی های بدعت در کتاب و سنت" نوشته سعید القحطانی، شیعیان را بخاطر اعتقاداتشان مانند زیارت اهل قبور و ضریح رسول اکرم (ص) و ائمه علیهم السلام در عربستان و عراق و ایران کافر دانسته است.
سایت خبرگزاری "براثا" نوشت: در این کتاب شیعیان به عنوان رافضی، بدعت گذار و از فرقه های گمراه معرفی شده‌اند. و فرقه‌های اسماعیلیه، النصیریه، دروز و دیگران نیز بخشی از شیعیان معرفی شده‌اند.
این کتاب که در بین نیروهای وزارت دفاع رژیم آل خلیفه توزیع شده است، جشن‌ها و مراسم شیعیان و برخی فرقه های دینی برای میلاد رسول اکرم صلی الله علیه و آله و عید گرفتن، همچنین جشن گرفتن در مناسبت عروج پیامبر اکرم و جشن نیمه شعبان را مشابه اعیاد یهودیان و مسیحیان دانسته است.
اداره ارشاد وزارت دفاع همچنین با هزینه خود کتاب دیگری را نیز از همین نویسنده با عنوان " نور توحید و ظلمات شرک در پرتو کتاب و سنت " چاپ کرده، که همان محتوای تکفیر را دارد، و یکی از کتابهایی است که در بین نیروهای وزارت دفاع توزیع شده است.
بر اساس گزارش کمیته مستقل، ارتش بحرین که در آن شیعیان حضور ندارند در انهدام 38 مسجد شیعیان و نوشتن عبارات توهین آمیز در داخل برخی مساجد دست داشته است. عناصر برخی سازمان ها و نهادهای امنیتی رژیم آل خلیفه نیز در سه سال گذشته در حمله به مراسم دینی مردم بحرین دست داشته اند.


موضوعات مرتبط: کشور بحرین
[ دوشنبه 9 تیر1393 ] [ 11:19 ] [ ابراهیمی ] [ ]

تظاهرات گسترده منامه را فرا گرفت

شنبه 31 خرداد 1393 - 7:16:23
مردم بحرین با برگزاری تظاهرات گسترده در غرب شهر منامه پایتخت این کشور بر لزوم اقدام خلیفه در تحویل پیکر یک شهید بحرینی تاکید کردند.به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، مردم و انقلابیون بحرینی این تظاهرات را تحت شعار "مردم صاحب حاکمیت هستند" برگزار کردند.آنها در این تظاهرات از رژیم بحرین خواستند تا پیکر شهید عبدالعزیز العبار را تحویل خانواده اش دهد.رژیم بحرین از تحویل پیکر این شهید برای دو ماه متوالی خودداری می کند.

عبدالعزیز العبار در جریان تظاهرات مردمی از ناحیه سر هدف اصابت گلوله قرار گرفت و به کما رفت و تلاش های پزشکان به نتیجه نرسید و وی دو ماه پیش در بیمارستان السلمانیه شهر منامه به شهادت رسید.تظاهرات کنندگان همچنین از جامعه بین المللی و نهادهای حقوق بشری خواستند تا برای تحویل پیکر این شهید و آزادی همه بازداشت شدگان سیاسی وارد عمل شوند.

بحرین از فوریه سال 2011 میلادی شاهد تظاهرات اعتراض آمیز مردم برای دستیابی به آزادی، برقراری عدالت و روی کار آمدن نظامی منتخب است.رژیم بحرین با همدستی برخی کشورها نظیر عربستان، اردن و پاکستان به سرکوب معترضان پرداخته وتاکنون شمار زیادی از آنها را شهید، زخمی یا بازداشت کرده است.


موضوعات مرتبط: کشور بحرین
[ شنبه 7 تیر1393 ] [ 13:53 ] [ ابراهیمی ] [ ]

برگزاری اعتراضات ضد رژیم در مناطق مختلف بحرین

جمعه 9 خرداد 1393 | 09:20

 

مردم در بحرین در محکومیت سرکوب بی‌رحمانه اعتراضات از سوی نیروهای رژیم تحت حمایت سعودی‌ها، اعتراضات ضد رژیم تازه‌ای برگزار کردند.

گزارش‌های منتشره حاکی از آن است که این اعتراضات روز پنج شنبه (۸ خرداد، ۲۹ می) در منامه، پایتخت، و دیگر شهرها و روستاهای این کشور کوچک منطقه خلیج فارس برگزار شد. معترضان از مقامات بحرینی خواستند تا جسد عبدالعزیز العبر معترض کشته شده در خلال اعتراضات را تحویل دهند.

العبر ۲۷ ساله در تاریخ ۱۸ آوریل و پس از گذراندن ۵۵ روز در کما به خاطر جراحات وارده در خلال تظاهرات ماه فوربه در شهر سار در نزدیکی پایتخت، جان سپرد.

مرکز حقوق بشر بحرین گفت العبر در تیراندازی هوایی و شلیک گاز اشک آور نیروهای امنیتی بحرینی مجروح شده بود.

رژیم بحرین از آن زمان تاکنون جسد وی را نگه داشته و از تحویل آن امتناع کرده که این مسئله خشم مردم بحرین را به دنبال داشته است.

مردم بحرین در روستای الدراز در غرب منامه در تاریخ ۲۳ می تظاهراتی علیه رژیم برگزار کردند و سیاست مشت آهنین منامه علیه مخالفان را محکوم کردند. معترضان که از گسترش سرکوب مرگبار رژیم علیه معترضان خشمگین بودند، یاد العبر را زنده نگه داشتند.

در اواخر ماه آوریل درگیری‌هایی در روستای العکر و شهرهای جدحفص و ستره میان نیروهای امنیتی و معترضانی که از امتناع رژیم در تحویل جسد العبر خشمگین بودند، روی داد.

هزاران نفر از معترضان طرفدار دموکراسی از اواسط ماه فوریه ۲۰۱۱ تاکنون اعتراضات گسترده‌ای در خیابان‌های بحرین برگزار کرده و خواستار برکنار خاندان آل خلیفه از قدرت شده‌اند.

در ماه مارس ۲۰۱۱، نیروهای عربستان سعودی و امارات متحده عربی برای کمک به رژیم بحرین در سرکوب اعتراضات مسالمت آمیز مردمی وارد خاک بحرین شدند.

در سرکوب اعتراضات مسالمت آمیز مردمی در بحرین تاکنون دهها نفر کشته و صدها تن زخمی و بازداشت شده‌اند.

http://www.presstv.ir


موضوعات مرتبط: کشور بحرین
[ جمعه 9 خرداد1393 ] [ 11:37 ] [ ابراهیمی ] [ ]
شیخ عبدالله ابراهیم الصالح ، فعال و مبارز سیاسی بحرین :

  پیروزی کامل انقلاب‌های منطقه در گرو پایبندی به اصول قرآن است... 

%d9%be%db%8c%d8%b1%d9%88%d8%b2%db%8c-%da%a9%d8%a7%d9%85%d9%84-%d8%a7%d9%86%d9%82%d9%84%d8%a7%d8%a8%e2%80%8c%d9%87%d8%a7%db%8c-%d9%85%d9%86%d8%b7%d9%82%d9%87-%d8%af%d8%b1-%da%af%d8%b1%d9%88-%d9%be%d8%a7%db%8c%d8%a8%d9%86%d8%af%db%8c-%d8%a8%d9%87-%d8%a7%d8%b5%d9%88%d9%84-%d9%82%d8%b1%d8%a2%d9%86-%d8%a7%d8%b3%d8%aa
 ...شایسته است که ما پرچم دین مبین اسلام را در همه عرصه‌ها در دست بگیریم؛ زیرا اسلام برنامه زندگی متکاملی است و می‌تواند زندگی ما را در همه عرصه‌ها سامان ببخشد...

... بدیهی است جهان اسلام اگر قدرتمندتر باشد، بهتر می‌تواند در شکل‌دهی به تمدن جهانی مشارکت داشته باشد و در جهت سعادت و خوشبختی بشر قدم بردارد و ارزش‌های آسمانی که بشر را به صلح، محبت، راستی و همزیستی مسالمت‌آمیز دعوت می‌کند، منتشر سازد...
...به جرأت می‌توان گفت که همه انقلاب‌های منطقه بدون استثنا به دنبال حاکمیت ارزش‌های اسلام هستند...
...بحرین بخشی از جریان بیداری اسلامی را شکل می‌دهد و چون به عقیده ما جریان بیداری اسلامی به سمت مثبت و مطلوبی در حرکت است، بنابراین به آینده انقلاب بحرین نیز خوشبین هستم...
...برخی رژیم‌های حاکم در کشورهای اسلامی، قبیله‌ای و فرقه‌ای هستند و همین امر باعث شده تا بخش‌هایی از منطقه خاورمیانه به سمت بی‌ثباتی حرکت کند و شرایط ناامنی و بی‌ثباتی در برخی کشورهای اسلامی و عربی حاکم شود...
...اگر جهان اسلام از حکومت‌های قبیله‌ای آل‌سعود ، آل‌خلیفه و دیگر رژیم‌های غیردموکراتیک خلاص شود، نخستین نتیجه‌ای که مشاهده خواهد شد، پاک شدن منطقه از جریان‌های تکفیری، تروریستی، گمراهی، استبداد و طغیانگری است...
...درگیری‌هایی که به عنوان نزاع‌های مذهبی شناخته می‌شود، تا پیش از انتشار اندیشه وهابیت در منطقه وجود نداشت، اما همزمان با گسترش اندیشه وهابیت در منطقه، تفکر سلفی و تکفیری نیز که با اموال نفتی برخی کشورها حمایت می‌شود، در سطح منطقه رواج یافت...
...اهل تسنن بحرین از گذشته با شیعیان این کشور زندگی می‌کردند، با شیعیان ازدواج کرده، در مجالس عزاداری‌ ماه محرم پیروان اهل بیت(ع) مشارکت می‌کردند و در مساجد شیعیان به شیوه خود نماز می‌خواندند و هیچ مشکل و مسئله‌ای بین آنها وجود نداشت...
...شیعیان نیز در مجالس و محافل مختلف اهل سنت شرکت می‌کردند و با آنان وصلت انجام می‌دادند، در مساجد اهل تسنن به شیوه خود نماز می‌خواندند و کسی نسبت به این مسئله اعتراضی نداشت، اما اکنون دیگر حتی نمی‌توان حداقلی از ارتباط با هم را داشته باشند و مهمترین دلیل این امر اندیشه بیگانه وهابیت است که برای ایجاد تفرقه در میان فرزندان این امت تلاش می‌کند...


موضوعات مرتبط: کشور بحرین
ادامه مطلب
[ یکشنبه 3 فروردین1393 ] [ 13:40 ] [ ابراهیمی ] [ ]
سال 2013 با قتل عام ملت بحرین آغاز شد!!!

شیخ عیسی قاسم:

آیت الله شیخ عیسی قاسم، رهبر شیعیان بحرین در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر دراز که در مسجد امام صادق(ع) برگزار شد با اشاره به پایان سال 2012 و ادامه شکنجه و کشتار ملت بحرین، گفت: سال 2012 به پایان رسید و سال نو را با ادامه مشکلات سیاسی در بحرین آغاز کردیم. جنبش مردمی مسالمت آمیز با هدف اصلاحات آغاز شد و تاکنون نیز به این روند ادامه داده است...


موضوعات مرتبط: کشور بحرین
ادامه مطلب
[ شنبه 16 دی1391 ] [ 8:25 ] [ ابراهیمی ] [ ]

  رژیم بحرین، هم پیمان "وحشی" آمریکا


العالم - نیویورک تایمز، به نقل از یک فعال بحرینی نوشت، با وجود مبارزه مردم بحرین برای آزادی و دموکراسی؛ همپیمانانی مانند آمریکا و عربستان از حاکمان این کشور حمایت می کنند.
به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، "زینب الخواجه" با نگارش مقاله ای در روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز، با عنوان" بحرین، هم پیمان وحشی"، جنبش های مخالف با رژیم بحرین را مورد بررسی قرار داد.در بخشی از مقالۀ الخواجه آمده است: بحرین جزیره کوچکی است که آل خلیفه بر آن حکومت می کند و مقر ناوگان پنجم دریایی آمریکا در خلیج فارس است؛ نیروی دریایی آمریکا در پایگاه بحرین ماموریتهایی در عراق و افغانستان را اجرا می کند و این پایگاه همچنین محلی برای تجسس از جمهوری اسلامی ایران است.

فعال بحرینی معتقد است که مردم ستمدیده بحرین پس از سرنگونی حسنی مبارک در مصر، در14 مارس 2011 به خیابان ها آمده و به انقلاب های عربی پیوستند؛ همه مردم از فقیر و غنی، سنی و شیعه، لیبرال و مذهبی دریافتند که برای اولین بار می توانند در منامه و به ویژه میدان اللولؤه آزادانه سخن بگویند، اما این آزادی جدید چندی طول نکشید و نیروهای امنیتی رژیم آل خلیفه به معترضان حمله کرده و این میدان را که به نماد انقلاب بحرین تبدیل شده بود، تخریب کردند.
الخواجه می نویسد: در مارس  2011  یگان های نظامی از عربستان و امارات برای سرکوب معترضان دموکراسی خواه و مسالمت جو وارد عمل شدند؛ در حملات سرکوبگرانه نظامیان بحرینی با پشتیبانی نظامیان سعودی و اماراتی زنان و کودکان و سالخوردگان به دلیل تنفس گازهای سمی که حتی به خانه های آنها شلیک می شد، جان دادند و نوجوانان معترض به ضرب گلوله نیروهای امنیتی یکی پس از دیگری کشته می شدند.
زینب در مقاله خود آورده است:"در زندانهای بحرین، برخورد با چهار یا پنج عضو یک خانواده در آن واحد موضوع عجیبی نیست." به عقیدۀ الخواجه، مبارزه برای برقراری آزادی و دموکراسی در بحرین نتیجه ای ندارد، زیرا حاکمان بحرین به هم پیمانان قدرتمندی از جمله عربستان و آمریکا تکیه دارند؛ آمریکایی که ادعای حمایت از حقوق بشر و دموکراسی دارد، اما به بحرین سلاح برای سرکوب دموکراسی خواهان ارسال می کند و رژیم آل سعود نیز از سرکوبگری های آل خلیفه حمایت می کند.
زینب الخواجه در این مقاله می افزاید: معیارهای دوگانه آمریکا، با زیرسئوال بردن اعتباراین کشور در سراسر منطقه، پیامهایی نیز برای دیگران دارد؛ اینکه اگر همپیمان آمریکا شوی می توانی در عین نقض حقوق بشر، از تبعات آن نجات یابی.
در پایان این مقاله آمده است: مردم بحرین با وجود بهای سنگینی که برای خواسته های خود داده اند، همچنان به دنبال حقوق بشر و دموکراسی هستند؛ ارزش هایی که آمریکا مدعی دفاع از آن است، اما شرم آور است که آمریکا از رژیمی حمایت می کند که همۀ این ارزشها را زیر پا گذاشته است.
یادآور می شود، زینب الخواجه فعال سیاسی بحرینی، بارها به دلیل فعالیت های انقلابی و حمایت از حقوق بشر در این کشور بازداشت شده است؛ وی اخیرا نیز دوباره به اتهام تحریک مردم علیه رژیم حاکم، بازداشت شده است.زینب، دختر عبدالهادی الخواجه وکیل حقوق بشر سرشناس بحرینی است که وی نیز پس از سالها فعالیت حقوق بشری در داخل و خارج از بحرین و مبارزات طولانی علیه دیکتاتوری آل خلیفه، به اتهامی مشابه در سال گذشته به حبس ابد محکوم شد.
منبع:پایگاه خبری شبکه العالم


موضوعات مرتبط: کشور بحرین
[ شنبه 9 دی1391 ] [ 1:18 ] [ ابراهیمی ] [ ]

شیخ عیسی قاسم: در شرایط کنونی گفتگو معنا ندارد...

رییس شورای علمای بحرین، تجاوز بی دلیل نیروهای امنیتی بحرین به شهروندان را توهین به اسلام، انسانیت و حقوق شهروندی دانست و تاکید کرد: در چنین شرایطی، گفتگو معنایی ندارد.شیخ عیسی قاسم در خطبه های نماز جمعۀ امروز، دعوت رژیم بحرین به گفتگو را اقدامی نمایشی با هدف به چالش کشاندن معترضان و ساکت کردن افکار عمومی دیگر کشورها دانست و افزود: اگر ارادۀ جدی برای اصلاحات وجود نداشته باشد، گفتگو فایده ای ندارد و حتی موجب تأخیر در آغاز اصلاحات می گردد.روحانی بحرینی در ادامه تصریح کرد: گفتگوی حقیقی به معنای آن است که هر یک از طرفین، حق طرف دیگر را به رسمیت بشناسد و دو طرف برای رسیدن به راه حل میانه تلاش کنند.
جمعه 8 دی 1391 - 23:8:2
منبع :پایگاه خبری شبکه العالم


موضوعات مرتبط: کشور بحرین
[ شنبه 9 دی1391 ] [ 0:52 ] [ ابراهیمی ] [ ]

پانصد و پنجمین(505) روز قیام بحرین

رژیم آل خلیفه به سقوط نزدیک می شود...

مردم بحرین ؛ پیروزی انقلاب خود را لمس می کنند...

قیام اسلامی مردم بحرین علیه دولت آل خلیفه در این کشور وارد (505) پانصد و پنجمین روز خود شده و این انقلاب رفته رفته به نتیجه خود نزدیک می شود.

رژیم آل خلیفه تمامی راهکارهای ممکن نظامی و امنیتی را برای سرکوب و شکنجه مردم این سرزمین با کمک بیگانگان و دشمنان اسلام بکار برده است و لیکن بر اثر حضور و مقاومت خستگی ناپذیر مردم ، هیچگونه نتیجه ای را برای باقیماندن بر سیطره قدرت بدست نیاورده است.

رژیم آل خلیفه از همان ابتدای قیام مردم راهکار خشونت و سرکوب را به جای توجه به خواسته انقلابیون برگزید و هر چقدر شدت این خشونت ها توسط حکومت مستبد بحرین افزایش یافت ، بر مقاومت مردم و اصرار بر تحقق خواسته هایشان افزوده گردید.

اکنون به جز اندک وابستگان رژیم آل خلیفه و علیرغم تشدید خشونت نیروهای امنیتی در ضرب و شتم انقلابیون ، بسیاری از مردم تشییع و تسنن بحرین همچنان برای به نتیجه رساندن انقلابشان ، خیابان های این کشور را ترک نکرده و راهپیمایی های خود را علیه حکومت این کشور برگزار می نمایند.

هم اکنون نفس های رژیم آل خلیفه بر اثر فشارهای متعدد داخلی و خارجی به شماره افتاده است و تاکنون حمایت آمریکایی ها و دلارهای نفتی نیز برای نجات این رژیم از سقوط قریب الوقوع چاره ساز نبوده است.

عربستان سعودی ؛ حامی اصلی رژیم بحرین نیز این روزها خود گرفتار بحران های شدید داخلی و خارجی و در کشاکش مدعیان متعدد حکومت در پی مرگ و میر حکام کهنسال خود گرفتار شده و عن قریب آبستن حوادث سیاسی جدید در سرزمین خود می باشد.

تحولات پیش روی عربستان و شکست و ناکامی آمریکا و دول غربی در جهان اسلام به شدت بر روحیه متزلزل رژیم آل خلیفه تأثیر گذاشته است و انقلاب مردم بحرین را به نقطه حساس شدت و حدّت رژیم آل خلیفه علیه انقلابیون نزدیک کرده است .

امروز انقلاب و قیام مردم بحرین در نقطه غیر بازگشتی قرار گرفته است و رژیم آل خلیفه نیز با آگاهی از ناپایداری و فنایش مانند همه رژیم های مستبد و دیکتاتوری؛ آخرین تیرهای سهمگین خود را به سوی انقلابیون رها خواهد کرد تا بلکه با عبور از دریای خون مردم به حاکمیت ظالمانه خویش بازگردد و لیکن در این وضعیت به جز پایان حاکمیت رژیم های طاغوتی ، اتفاق دیگری نیفتاده است.

اینک مردم بحرین باید با درایت کامل و پیوستگی صفوفشان ؛ این مرحله مهم از انقلاب و قیام اسلامی خود را پشت سر گذاشته و مراقب دسیسه های جدید دشمنان در تغییر جهت مطالبات انقلابشان از سوی بیگانگان خارجی و علی الخصوص آمریکا باشند.

دشمنان انقلاب اسلامی مردم بحرین در صدد آن هستند تا این قیام حق طلبانه را از طرق مختلف و از جمله گفتگو با عناصر فرصت طلب وابسته به خودشان ؛ دور زده و انقلابیون و مبارزان را از هم اکنون به حاشیه برانند.

دشمنان قیام مردم بحرین از شگردهای مختلف چانه زنی های بی ثمر ، فرصت سوزی ، گفتگوهای غیر سازنده ، حاشیه سازی برای انقلابیون ، طرح تقسیم قدرت برای فرقه سازی و افروختن آتش اختلافات داخلی ، تعیین کشورهای ثالث وابسته برای تحمیل آراء و اهدافشان و ... برای انحراف مسیر مطالبات مردمی استفاده خواهد کرد.

در همین راستا نیز جریاناتی از درون رژیم آل خلیفه نیز تلاش خواهد کرد تا باب گفتگوهایی را با برخی از عناصر به ظاهر انقلابی برای بقای این رژیم و با طرح اصلاحات مختصری و بیشتر برای امتیاز دادن برای خروج از این بحران آغاز نماید.

عناصر اصلی رژیم آل خلیفه نیز که سقوط خود را قطعی می داند ، غارت و انتقال اموال و دارایی و خزانه کشور را به خارج از کشور آغاز کرده و با نزدیک شدن به زمان پایانی نظام حاکم ؛ به سرعت و حجم سرقت ها و خروج ثروت مردم خواهند افزود.

از هم اکنون انقلابیون باید طرح های لازم برای تشکیل شورای انقلاب و اداره کشور و گزینش افراد مورد وثوق ، مطمئن و متخصص را برای پست های اجرایی و حساس آغاز نموده و پیش نویس قانون اساسی جدید بحرین را با تشکیل همایش ها و کارگاه های مختلف تخصصی و کاربردی به همراه طرح برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ، پارلمان و ... را نیز تهیه نمایند.


آخرین اخبار و رویدادهای انقلاب بحرین...
وضعیت فوق العاده اعلام نشده در بحرین...

یورش نیروهای رژیم آل خلیفه به حوزه علمیه نور بحرین...

افزایش حملات و بازرسی های شبانه نیروهای امنیتی...

تشدید و ایجاد خفقان سیاسی و بازداشت ده ها بحرینی...

ابهامات در دعوت از پادشاه بحرین برای اجلاس غیر متعددها در تهران...

محمد جاسم الدرازي : انقلاب بحرين وارد مرحله اي تازه شده است ...

ياسر الماحوزي:رژيم آل خليفه براي از هم گسستن صفوف احزاب مخالف تلاش می کند...

شیخ علی سلمان: انقلاب ملت بحرین برگشت‌ناپذیر است / مردم پیروزی را لمس می‌کنند...

شعله شکیب: رژیم دچار بیماری روانگسیختگی شده است/وخامت اوضاع حقوق بشر در بحرین...

آیت الله شیخ عیسی قاسم، رهبر شیعیان بحرین :

کدام حرمت در بحرین هتک نشده است؟ به کدام مقدسات بی احترامی نشده است و به کدامین حق تجاوز نشده است؟ قرآن پاره شد، مساجد ویران شدند، حسینیه ها و حوزه ها به آتش کشیده شدند، بدن ها طعم شکنجه های مختلف را چشیدند، خون ها ریخته شدند، زندان ها لبریزند، انتقام از افرادی که نظرات خود را بیان می کنند گرفته می شود، شهروندان خائن تلقی می شوند و همه این امور تنها به این دلیل اتفاق می افتد که مردم حقوق و اصلاحات را خواستار هستند.وی افزود: هر چه خشونت و توهین به حقوق افزایش یابد مطالبه اصلاحات و تصحیح وضعیت نیز الزامی تر می شود و این بهایی است که باید در این راه پرداخته شود...


گزارش تصویری

اعتراضات و درگیری های جدید مردم با نظامیان رژیم آل خلیفه...


موضوعات مرتبط: مقالات نویسنده، کشور بحرین
ادامه مطلب
[ دوشنبه 12 تیر1391 ] [ 15:18 ] [ ابراهیمی ] [ ]
 
خون تازه در رگ های انقلاب

مسابقات فرمول 1 ؛ روی خون مردم بحرین
؟!!! به پایان رسید


خبرگزاری فارس: القدس العربی: جهان صدای مردم بحرین را شنید/سحر ساحر به خودش بازگشت


پایان تاریخ مصرف آل خلیفه

تصاویر دلخراش شهید فرمول 1
کاسه صبر بحرینی ها لبریز شد

تظاهرات گسترده بحرین را فراگرفت

جهان صدای مردم بحرین را شنید

واکنش سازمان حقوق بشر اتحادیه اروپا

مسابقات بحرین سیاسی بود؛نه ورزشی

تلاش آل خلیفه برای حذف رهبران انقلاب

نگرانی دیرهنگام بان‌کی مون از اوضاع بحرین

شكنجه شديد ؛ عامل شهادت مبارز بحريني

پرتاب گاز اشک آور به درون منازل انقلابیون بحرین

جنایات آل خلیفه اتحادیه اروپا را به واکنش واداشت

بازداشت سیزده بحرینی دیگر بخاطر شرکت در تجمع

پرواز بالگردهای نظامی بر فراز پیست مسابقات فرمول 1

تلاش خطرناک امارات برای تنش طائفه ای دربحرین

بحرینی‌ها تنها اجازه ورود خبرنگاران ورزشی را به این کشور دادند

ممانعت نظامیان آل خلیفه ازحرکت انقلابیون بحرینی به میدان اللؤلؤه

اخراج تیم خبرنگاران انگلیسی از بحرین به دلیل فیلمبرداری از تظاهرات مردمی

میلیاردها دلار هزینه توسط آل خلیفه برای فرمول یک در اوج مشکلات مردم بحرین

فرمول یک به فرصتی جدید  برای رساندن پیام خون شهدای بحرین به گوش جهان تبدیل شد

خبرگزاری فارس: استقبال سرد از فرمول یک در بحرین+ عکسخبرگزاری فارس: ایندیپندنت: مسابقات بحرین سیاسی است و نه ورزشی

خبرگزاری فارس: پرواز بالگرد رژیم آل خلیفه بر فراز منامه و تظاهرات جوانان+ فیلمخبرگزاری فارس: یورش نیروهای آل‌خلیفه به تظاهرات‌‌کنندگان بحرینی در میدان اللؤلؤة

حکومت200ساله آل خلیفه به پایان خود نزدیک می شود...موضوعات مرتبط: کشور بحرین
ادامه مطلب
[ پنجشنبه 7 اردیبهشت1391 ] [ 3:36 ] [ ابراهیمی ] [ ]
 
مسابقات فرمول 1 ؛ روی خون مردم بحرین؟!!!

خبرگزاری فارس: جوشش خون در بحرین

جوشش خون

ترفند
سحر، دامن جادوگر را گرفت


سرعت در بحرین بهانه‌ای برای فرار از بحران و فریب مردم

تدابیر شدید امنیتی و برخورد وحشیانه نیروهای امنیتی با مردم


خلیفه بحرین : درها برای گفتگو بین بحرینی ها همچنان باز است

مقتدا صدر: برگزاری مسابقه در بحرین، دفاع از رژیم سرکوبگر است

پیکر شهید صلاح عباس حبیب از اهالی الشاخوره در یک مزرعه پیدا شد

"فرمول خون" برنامه آل‌خلیفه برای آرام نشان دادن اوضاع بحرین را نقش برآب کرد


سازمان خبرنگاران بدون مرز: بسیاری از خبرنگاران نتوانستند به بحرین عزیمت کنند

ثروت خاندان پادشاهی و فساد مالی آنان موجب نارضایتی مردم بحرین شده است

تظاهرکنندگان در نوارهای پارچه ای قرمز رنگی نوشته بودند  "آماده مرگ برای بحرین هستیم"

ائتلاف 14 فوریه خواهان برگزاری "سه روز خشم" همزمان با برگزاری مسابقات فرمول یک شد

برخی از شرکت کنندگان در تظاهرات روی کفن های سفید نوشته بودند "من شهید بعدی هستم"

فرمول یک به فرصتی جدید  برای رساندن پیام خون شهدای بحرین به گوش جهان تبدیل می شود

بازداشت
"زینب الخواجه" دختر "عبدالهادی الخواجه"، فعال برجسته حقوق بشر بحرینی
در تظاهرات

تظاهرات‌کنندگان بحرینی خیابان‌های منتهی به مسابقات اتومبیلرانی فرمول1 بحرین را مسدود کردند


"هفته پایداری" و همزمان با میزبانی مسابقات اتومبیلرانی موسوم به "فرمول یک" توسط رژیم آل‌خلیفه


 دانشگاه "ملک فیصل" عربستان "؛محمود میرزا عمران"، دانشجوی بحرینی رشته پزشکی را اخراج کرد

تا زمانی که منامه بر اساس منافع آمریکا عمل کند،غرب چشمش را روی موضوع حقوق بشر خواهد بست

شعارهایی تظاهرات "لبیک یا بحرین" ، "مرگ بر دیکتاتوری"، "انقلاب انقلاب تا پیروزی" و "حمد سرنگون باد"

خبرگزاری فارس: تظاهرات‌کنندگان بحرینی راه‌های منتهی به مسابقات فرمول1 را بستندخبرگزاری فارس: وعده های شاه بحرین برای کاستن از فشارها/ برخورد وحشیانه نیروهای امنیتی با مردم

خبرگزاری فارس: تظاهرات اعتراض آمیز مردم بحرین وارد مرحله جدیدی شدخبرگزاری فارس: تدابیر شدید امنیتی بحرین در آستانه مسابقات فورمول یک جهان + عکس

حکومت200ساله آل خلیفه به پایان خود نزدیک می شود...موضوعات مرتبط: کشور بحرین
ادامه مطلب
[ پنجشنبه 7 اردیبهشت1391 ] [ 3:9 ] [ ابراهیمی ] [ ]
 
مسابقات فرمول 1 ؛ روی خون مردم بحرین؟!!!
خبرگزاری فارس: صدای مظلومیت بحرینی‌ها هم با فرمول یک به گوش می‌رسد

فرمول خون ؛ ممنوع

استارت «فرمول خون» زده شد
گزارش تصویری تظاهرات مردم بحرین

ادامه اعتراضات گسترده مردم بحرین علیه آل خلیفه
"صلاح عباس حبیب آل موسی"نخستین شهید مسابقات فرمول یک

تظاهرات فعالان انگلیسی در اعتراض به میزبانی بحرین از مسابقات فرمول یک

شعار "مرگ بر حمد" در تظاهرات بحرینی های معترض به برگزاری مسابقات فرمول یک

17 نماینده پارلمان انگلیس خواستار توقف برگزاری مسابقات فرمول یک در بحرین شدند

معترضان با لاستیک ماشین و بشکه‌های آتشین، برخی راه‌های منتهی به پیست را بستند

فرمول یک به فرصتی جدید  برای رساندن پیام خون شهدای بحرین به گوش جهان تبدیل می شودخبرگزاری فارس: کشف جسد معترض بحرینی در اطراف پیست فرمول یک بحرینخبرگزاری فارس: تظاهرات فعالان انگلیسی در اعتراض به میزبانی بحرین از مسابقات فرمول یک
خبرگزاری فارس: استارت «فرمول خون» زده شد / روز خشم بحرینی‌هاادامه تظاهرات‌های مردمی در بحرین و اعتراض به مسابقه فرمول یک

حکومت200ساله آل خلیفه به پایان خود نزدیک می شود...موضوعات مرتبط: کشور بحرین
ادامه مطلب
[ پنجشنبه 7 اردیبهشت1391 ] [ 2:14 ] [ ابراهیمی ] [ ]
 
مسابقات فرمول 1 ؛ روی خون مردم بحرین؟!!!
خبرگزاری فارس: هکرها به سایت رقابت‌های فرمول یک بحرین حمله کردند

مدیر یهودی "فرمول یک" را بیشتر بشناسید

مسابقات فرمول یک بحرین بمب ساعتی است

حمله هکرها به سایت رقابت‌های فرمول یک بحرین

پلیس از مهمات جنگی علیه مردم استفاده می کند

برگزاری مسابقات فرمول یک در بحرین غیراخلاقی است

تظاهرات هزاران بحرینی در آستانه برگزاری فرمول یک علیه رژیم ‌آل خلیفه

بازداشت و شکنجه ده ها معترض بحرینی در آستانه آغاز مسابقات فرمول 1

اعتلاف صهیونیسم جهانی با شیوخ صهیون مرام برای برگزاری مسابقات فرمول1

استفاده گسترده نیروهای امنیتی بحرین از گازهای سمی علیه تظاهرات مردمی

انصراف تیم "پورشه"  از شرکت در این مسابقات فرمول 1 به دلیل ناامن بودن بحرین

تیم "فورس ایندیا" دور تمرینی مسابقات فرمول یک بحرین را به دلایل امنیتی ترک کرد

رد دعوت فعالان حقوق بشر برای تعطیلی رقابت‌های فرمول یک توسط شاهزاده بحرین

هدف از برگزاری مسابقات فرمول یک بحرین سرپوش گذاشتن بر اعتراضات داخلی است

"اد میلیبند" رهبر حزب کارگر انگلیس خواستار لغو برگزاری مسابقات فرمول یک در بحرین شد

داگلاس الکساندر عضو پارلمان انگلیس خواهان لغو برگزاری مسابقات فرمول یک در بحرین شد

فرمول یک به فرصتی جدید  برای رساندن پیام خون شهدای بحرین به گوش جهان تبدیل می شود

خبرگزاری فارس: هزاران بحرینی در آستانه برگزاری فرمول یک علیه رژیم ‌آل خلیفه تظاهرات کردند + فیلم

خبرگزاری فارس: مسابقات فرمول یک بحرین بمب ساعتی است/چرخ‌های سرعت روی بدن معترضان


حکومت200ساله آل خلیفه به پایان خود نزدیک می شود...موضوعات مرتبط: کشور بحرین
ادامه مطلب
[ پنجشنبه 7 اردیبهشت1391 ] [ 1:47 ] [ ابراهیمی ] [ ]


قفل خلیج فارس با کلید بحرین باز می‌شود

خبرگزاری فارس: قفل خلیج فارس با کلید بحرین باز می‌شود

آیت الله شیخ نمر باقر النمرخطیب جمعه عوامیه عربستان

...زندگانی ایشان[مردم بحرین] حیات ماست و آزادی و کرامت آن‌ها، آزادی و کرامت ماست...

...از این جزیره کوچک، جهان تغییر خواهد یافت و بحرین دروازه تغییر و تحول جهانی است...

...آمریکا از آل خلیفه حمایت می‌کند و به این رژیم دستور می‌دهد مردم را سرکوب کند ...

...[مردم بحرین] همه قدرت های استکباری و به خصوص آمریکا را در پیش رو می‌بیند...

...آمریکا به خوبی می‌داند که تغییر در بحرین به معنای تغییر در خلیج فارس است ...

...ما و آن‌ها [مردم بحرین] ملتی واحد هستیم و تا آخرین نفس با آنها خواهیم بود...

...آل سعود و آل خلیفه و هیچ یک از طاغوتیان نمی‌توانند بین ما فاصله ایجاد کنند...

...زندانی می‌شویم تا آنها [مردم بحرین] آزاد شوند و می‌میریم تا آنها زنده شوند...

...ملت بحرین علی رغم کم بودن تعدادشان ؛ جایگاه والا و ارزشمندی برخوردارند...

...مردم بحرین تنها در برابر رژیم آل خلیفه و نیروهای سپر جزیره نایستاده است...موضوعات مرتبط: کشور عربستان، کشور بحرین
ادامه مطلب
[ دوشنبه 4 اردیبهشت1391 ] [ 20:50 ] [ ابراهیمی ] [ ]


احمد اسماعیل

شهید انقلاب اسلامی بحرین

گزارش تصویری:

مراسم تشییع پیکر شهید "احمد اسماعیل"، هشتاد و دومین شهید بحرینی پس از گذشت دو هفته ازشهادت وی، روز جمعه، 25فروردین ماه 91 در روستای سلماباد برگزار شد...

مقاومت همچنان ادامه دارد...


موضوعات مرتبط: کشور بحرین
ادامه مطلب
[ شنبه 26 فروردین1391 ] [ 20:52 ] [ ابراهیمی ] [ ]

  قیام اسلامی مردم بحرین 

(421 روز) دوشنبه 21 فروردین 1391

استيصال آل خليفه در برابر الخواجه

آغاز بزرگترین رزمایش هوایی تاریخ بحرین

فشارها براي آزادي الخواجه افزايش مي يابد

رفتار توهين آميز با الخواجه در بيمارستان نظامي

آل خلیفه با انتقال الخواجه به دانمارک مخالفت کرد

هشدار جوانان بحرین به شرکت کنندگان در فرمول 1

تظاهرات بحرینی ها برای آزادی یک فعال سیاسی برجسته

هشدار جریان‌های معارض بحرینی درباره وخامت حال الخواجه

هشدار مرگ در شصتمين روز اعتصاب غذاي فعال حقوقي بحريني

بازداشت مجدد زینب الخواجه تنها یک روز پس از آزادی توسط رژیم بحرین

( 420 روز ) ــ یکشنبه 20 فروردین 1391

احتمال مرگ ناگهانی فعال بحرینی

بازداشت دختر فعال حقوقی بحرینی

همبستگی بحرینی ها با عبدالهادی الخواجه

راز اعطای تابعیت به قبیله سودانی در بحرین

تناقض مواضع سازمان های بین المللی درباره بحرین

بي اعتنايي بحرین به درخواست 60 سازمان بين المللي

(418 روز ) ــ جمعه 18 فروردین 1391

شهادت بانوی بحرینی با گاز سمی

تصمیم آل خلیفه برای قتل فعال بحرینی

انتقال دوباره فعال بحرینی به بیمارستان

همدستی آمریکا در جنایت های آل خلیفه

ارتباط آمریکا با تشدید جنایت ها در بحرین

لو رفتن بازي كثيف آمريكا وانگليس در بحرين

اعتراضات آزادي يا شهادت در بحرین ادامه دارد

مردم بحرین از مطالبات بحق خود دست نمی کشند

روزنامه دانماركی: آزادی بیان در بحرین خفه شده است

محکوم کردن مداخله غربی‌ها و عرب‌ها علیه سوریه و بحرین 

شيخ عيسي قاسم رهبر شيعيان بحرين

آیت الله شیخ عیسی قاسم، رهبر شیعیان بحرین :...خون شهادت با روحیه عزت و کرامت، بیداری و هوشیاری و احساس نفرت نسبت به ظلم و دشمنی آغشته است و باید از این خون ها محافظت کرد. کسانی که در پی خاموش ساختن انقلاب های مردمی و دفن مطالبات عادلانه آن هستند در اوج حماقت بسر می برند و با ریختن خون های حرام می خواهند دیگران را از مسیر شهادت دور سازند، اما همه چیز برعکس است و تنها خون شهادت است که جنبش های مردمی را تغذیه کرده و در دل و جان مردم نفوذ می کند...یکی از بزرگ ترین جرم هایی که نظام مرتکب می شود اینست که نسبت به ریختن خون ملتی که به روش های مسالمت آمیز پایبند است، اهتمامی ندارد و متوجه حرمت خون مومن در اسلام نیست....

مقاومت مردم بحرین تا آخرین قطره خون 

گزارش تصویری

از درگیری شدید انقلابیون بحرین با نظامیان آل خلیفه

مردم انقلابی بحرین که در روز جمعه با عنوان "جمعه آزادی یا شهادت" خواستار آزادی عبدالهادی الخواجه شدند. با یورش نظامیان آل خلیفه این تظاهرات با درگیری همراه بود ....


موضوعات مرتبط: کشور بحرین
ادامه مطلب
[ سه شنبه 22 فروردین1391 ] [ 5:24 ] [ ابراهیمی ] [ ]


http://www.shiaupload.ir/images/30171113522746109801.jpg
قیام مردم بحرین

470 روز مقاومت

تلاش آل خلیفه برای منع آیین های مذهبی

چراغ سبز آمریکا برای ادامه سرکوب دربحرین

بحرینی ها مقابل سفارت آمریکا تحصن می کنند

وضعیت وخیم فعالان سیاسی در زندان های آل خلیفه

آغاز طرح "آزادی یا شهادت" در حمایت از عبدالهادی خواجه

رژیم آل خلیفه با کمک آل سعود روی پای خود ایستاده است

تلاش آل خلیفه و وهابیون برای قطع برنامه های شبکه الانوار 2

عبدالهادی خواجه ؛ فعال بحرینی با مرگ دست وپنجه نرم می کند

بحرینی ها از بان کی مون خواستار آزادی عبدالهادی الخواجه شدند

سنگربندی خیابان‌ها توسط جوانان بحرینی برای مقابله با رژیم آل خلیفه

تظاهرات مردم بحرین برای آزادی عبدالهادی خواجه فعال سیاسی بحرین

هشدار مخالفین بحرینی مقیم خارج درباره سرنوشت عبدالهادی الخواجه

وخامت حال عبدالهادی الخواجه به دنبال اعتصاب 60 روزه در زندان القلعه

ممانعت رژیم آل خلیفه از برگزاری مراسم عزاداری حضرت فاطمه زهرا(س)

 مقام های بحرینی به دنبال بهانه ای برای قتل عبدالهادی الخواجه هستند

ادامه اعتراضات مردم در مناطق مختلف در مورد جزئیات قتل احمد اسماعیل

سکوت مجامع غربی و عربی در خصوص نقض حقوق زنان و کودکان در بحرین

رژیم آل خلیفه به کشتار انقلابيون بحرين با گلوله هاي جنگي روی آورده است

ورود مریم عبدالهادی الخواجه ؛ فعال بحرینی به مصر به دعوت جنبش 6 آوریل

رژیم آل خلیفه کودکان ربوده شده و بازداشتی را با تهدید وادار به جاسوسی می کند

سازمان عفو بین الملل از رژیم ال خلیفه خواستار آزادی عبدالهادی الخواجه شده است

مهاجرت سازمان یافته قبیله رشایده از شرق سودان به بحرین برای تغییر بافت جمعیت

انقلابیون بحرین در چارچوب طرح "آزادی یا شهادت"،خیابان  وزارت کشور بحرین را بستند

انقلابیون بحرین در چارچوب طرح "آزادی یا شهادت"،خیابان منطقه المهزه ستره را بستند

انقلابیون بحرین در چارچوب طرح "آزادی یا شهادت"، میدان شماره 13 شهر حمد را بستند

بازداشت ، ربودن ، شکنجه و تجاوز به کودکان توسط رژیم آل خلیفه برای ارعاب مردم بحرین

هشدار پزشک "الخواجه" ؛ این فعال سیاسی بحرینی اگر به خواب برود ، وارد کما می شود

انقلابیون بحرین در چارچوب طرح "آزادی یا شهادت"،خیابان اصلی در شهر بنی جمره را بستند

انقلابیون بحرین در چارچوب طرح "آزادی یا شهادت"،اتوبان منتهی به شهر عیسی در السهله را بستند

محاصره جاده منتهی به پادگان ارتش در ستره توسط انقلابیون بحرین در چارچوب طرح "آزادی یا شهادت"

بلند شدن ستون های دود از مناطق مختلف عالی ، سلماباد ، ابوصیبع ، اسکان ، الماجوز ، مقابه و المالکیه

رژيم آل خلیفه براي تغييربافت جمعيتي بحرین؛مهاجران زیادی راازسودان به این کشور آورده و تابعیت داده است


https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/564745_10150789891913072_203200448071_11464476_315747507_n.jpg 

عدد الضغطات : 1,213مسيرة قوى المعارضة: من أجل الوطن... لا نهاب رصاص الغدر الجمعة المقبل
عدد الضغطات : 721

آزادی یا شهادت

تظاهرات بزرگ مردم بحرین  ؛ جمعه 6 آوریل


موضوعات مرتبط: کشور بحرین
ادامه مطلب
[ پنجشنبه 17 فروردین1391 ] [ 19:40 ] [ ابراهیمی ] [ ]


حوادث بحرین ظلم است...

عبدالرحمن یوسف قرضاوی

در نامه سرگشاده ای خطاب به پدرش شیخ یوسف قرضاوی:

**...حوادث بحرین ظلم است؛ در این کشور طی سالها درخواستها و مطالباتی عادلانه مطرح شد ولی هیچ کس به آنها توجه نکرد؛ و مردم اکنون برای درخواست این مطالبات به صورت کاملا مسالمت آمیز در خیابانها به حرکت در آمده اند...

**...درست است که اکنون در خیابان‌ها شیعیان حرکت می‌کنند، ولی واقعیت آن است که ظلم علیه شیعیان بحرین درحالی صورت می‌گیرد که مسئولان به صورت برنامه ریزی شده آن‌ها را ده‌ها سال از بسیاری از حقوق شهروندی محروم کرده‌اند، و در این کشور برای تغییر ترکیب جمعیتی و توازن نسبت شیعه و سنی به هزاران نفر از دیگر کشورها تابعیت داده شده است...

**...اکثر کسانی که به بحرین آورده می‌شوند از بدترین کارکنان دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی هستند؛ مسئولان امنیتی در قاهره باید پاسخ دهند که اطلاعات منتشر شده درباره سرکوب مردم به دست افسران دستگاه امنیتی مصر تا چه حد صحت دارد؟ و اینکه برخی از این افراد پس از انقلاب ژانویه در مرخصی نامحدود هستند، و از دستگاه اطلاعاتی بحرین دستمزدهای نجومی دریافت می کنند؟...

**...این مهم نیست که رویدادهای بحرین انقلاب توصیف شود یا نه، مهم آن است که در این کشور ظلمی در جریان است که عرق شرم بر پیشانی انسانیت می‌نشاند...

http://www.zwjte.com/s/media/images/7e58196ba9.jpghttp://eslahonline.net/wp-content/uploads/2011/02/qaradawi01.jpg
موضوعات مرتبط: کشور مصر، کشور بحرین
ادامه مطلب
[ دوشنبه 29 اسفند1390 ] [ 21:21 ] [ ابراهیمی ] [ ]


جمعه ؛ لبیک یا بحرین

در سالروز اشغال بحرین توسط نظامیان آل سعود

پیام مقاومت مردم

در پاسخ به ادعای پادشاه بحرین که ؛ انقلابیون اقلیت هستند!!!!...

مردم به دعوت رهبر ، بزرگان و شخصیت هایشان به خیابان ها ریختند...

حضور مردم در نماز جمعه منطقه الدراز...

خیابان های اطراف نماز جمعه مملو از جمعیت...

آغاز راهپیمایی مردم در پایان مراسم نماز جمعه...

مشارکت 70درصدی مردم بحرین در تظاهرات جمعه...

نیمی از جمعیت بحرین برای راهپیمایی به خیابان ها آمدند...

رسانه ها جمعیت تظاهر کنندگان جمعه را 500 هزار نفر گزارش کرده اند...

شعار محوری شرکت کنندگان اهل تسنن و تشیع در این راهپیمایی ؛ لبیک یا بحرین ...

تظاهر کنندگان خواستار تغییر نظام بحرین و خروج اشغالگران سعودی از کشورشان شدند...

نیروهای امنیتی آل خلیفه در منطقه القدم مانع ورود تظاهرکنندگان به میدان لؤلؤ(شهدا) شدند...

تظاهرات روز جمعه؛پیام آشکار مردم مبنی بر شکست رژیم آل خلیفه و حامیان آمریکایی و غربی...

آیت الله شیخ عیسی قاسم رهبرشیعیان بحرین؛پیشاپیش مردم در این راهپیمایی حضور داشت...

در این راهپیمایی؛بسیاری از علماء، بزرگان و شخصیت های سیاسی و فرهنگی شرکت داشتند...

همزمان مردم کشورهای استرلیا و عراق در حمایت از انتفاضه مردم بحرین ،جمعه تظاهرات کردند...آیت الله شیخ عیسی قاسم در خطبه های جمعه...

روایت شیخ عیسی قاسم از پیام مردم بحرین به آل خلیفه

....امروز انبوه مردم برای دفاع از وطن و ملتشان جمع شده ‏اند و خواهان درمان واقعی دردهای خود هستند....

...تجمع امروز ملت، به خاطر افرادی است که به دست این رژیم مورد شکنجه قرار گرفتند؛ به خاطر کسانی است که از کار بیکار شدند؛ و به خاطر بی‏ گناهانی است که در زندان گرفتار هستند...

...تجمع امروز مردم برای نجات کشور و حمایت وحدت ملی است. ما در پاسخ به فرمان خداوند برای عدالت و کرامت انسان ها، می گوییم لبیک یا بحرین، و تأکید می کنیم که فقط در برابر خداوند زانو می زنیم....

....ملت ما امروز برای احقاق حق خود و بازپس گیری کرامت و آزادی از دست رفته خود به میدان آمده است. شما مردم امروز این پیام را خواهید داد که هرگز از حق خود کوتاه نمی آیید چرا که از اراده ای قوی ومحکم برخوردار هستید. شما ملتی هستید که تمام این ظلم‏ ها را به جان خرید تا جایگاه و حق طبیعی خود را پس بگیرد...

موضوعات مرتبط: کشور بحرین
ادامه مطلب
[ شنبه 20 اسفند1390 ] [ 8:43 ] [ ابراهیمی ] [ ]

مردم روز جمعه به خیابان ها می آیند ....

فردا روز سرنوشت سازی برای بحرین است...

اخبار سیصد و هشتاد و نهمین(389)روز قیام مردم بحرین

پنجشنبه 18اسفند 1390

بحرینی ها فردا جمعه به خیابان ها می آیند/ راهپيمايي جمعه بحرينی ها،سرنوشت ساز است/ شهادت کودک 45 روزه در بحرین/ هفتاد و پنجمین شهید انقلاب کرامت بحرین/ هجوم وحشیانه نیروهای رژیم آل خلیفه به زندانیان زندان "حوض الجاف" /گردهمایی طلاب بحرینی در قم برگزار می‌شود/ واکنش آل‌سعود و آل‌خلیفه به بهار عربی/ شکست آمریکا در تغییر انقلاب بحرین/ ضرورت رسیدگی به پرونده بحرین در بغداد/ استفاده از گازهای سمی در بحرین دستور آمریکایی است/ فرار آل‌ خلیفه از معرفی مجرمان....

اخبار سیصد و هشتاد و نهمین روز قیام مردم بحرین/پنجشنبه 18اسفند 1390


موضوعات مرتبط: کشور بحرین
ادامه مطلب
[ پنجشنبه 18 اسفند1390 ] [ 17:34 ] [ ابراهیمی ] [ ]
در یکمین سالگرد انتفاضه :

مردم بحرین در میان خون و آتش  به میدان لؤلؤ (شهداء) باز می گردند....

اخبار سیصد و هفتادمین 370 روز قیام مردم بحرین / شنبه 29 بهمن1390

*طرح خطرناك الحاق بحرين به عربستان

*بحرینی ها با آل خلیفه مذاکره نمی کنند

*طرح اتحاد رياض ومنامه براي سركوب معترضان

*منصور سلمان حسن ؛هفتادمین شهید انقلاب کرامت

*فراخوان ائتلاف انقلابیون 14 فوریه برای بازگشت بحريني ها به ميدان شهدا

*رسیدن چندین تظاهر کننده بحرینی در میان محاصره نیروهای امنیتی به میدان اللؤلؤه 

*پرواز بالگردهای رژیم آل خلیفه در ارتفاع پایین برای مقابله با تظاهر کنندگان پیرامون میدان لؤلؤ

*رهبر شیعیان بحرین:ما با دور زدن خواسته های مردم و فریبکاری سیاسی رژیم آل خلیفه مخالفیم

*تشییع با شکوه پیکر شهید حسین البقالی؛جوان 19 ساله بحرینی با حضور گسترده مردم در شهر جدحفض


اخبار سیصد و شصت و نهمین 369 روز قیام مردم بحرین /جمعه 28 بهمن 1390

*حسین محمد البقالی ؛ شصت و نهمین شهید انقلاب کرامت

*ادامه تظاهرات امروز مردم بحرین به سمت میدان لؤلؤه(شهدا)

*تداوم وحشیگری آل خلیفه در بحرین در حومه منامه و جزیره ستره

*درخواست کمک اهالی مهزه و سفاله به دنبال هجوم وحشیانه نیروهای آل خلیفه

*استفاده رژیم آل از سلاح های لیزری بالگردها برای یافتن تظاهرکنندگان در شهرک البلاد

*شلیک گازهای سمی و گلوله های ساچمه ای نیروهای امنیتی به سوی تظاهرکنندگان

*رهبر شیعیان بحرین:این ملت در صدد نظامی کردن انقلاب خود نیست و تا زمانی که یک نفر از ما...

*ادامه سرکوب و برخوردهاي امنيتي نظاميان آل خليفه با مردم بحرين در القریه ، کورانا ، المصلی ، الدیر...

*بی بی سی:تجمع حامیان نظام بحرین در نزدیکی مسجد الفاتح به جای 100هزار نفرتنها 3 هزار نفر بودند!!!!


موضوعات مرتبط: کشور بحرین
ادامه مطلب
[ شنبه 29 بهمن1390 ] [ 21:0 ] [ ابراهیمی ] [ ]

حضرت آیت الله العظمی خامنه ای در نماز جمعه تهران / خطبه اول :.... البته در بين اين ملتها، ملت بحرين از همه مظلوم‌ترند؛ چون متأسفانه مورد سكوت و بايكوت همه‌ى رسانه‌هاى دنيا قرار دارند. در هيچ منطق انسانى و جهانى، درخواست آنها مردود نيست، بلكه درخواست بحقى است، ليكن مظلوم واقع شده‌اند؛ بكلى اينها را از دائره‌ى تبليغ و ترويج خارج كرده‌اند، بلكه عليه آنها مرتباً تبليغ ميكنند. البته اثر هم ندارد. آن ملت هم به توفيق الهى پيروز خواهد شد. من همين جا به اين مناسبت، اين جمله را عرض بكنم: حكام بحرين ادعا كردند كه ايران در قضاياى بحرين دخالت ميكند. اين دروغ است. نه، ما دخالت نميكنيم. ما آنجائى كه دخالت كنيم، صريح ميگوئيم. ما در قضاياى ضديت با اسرائيل دخالت كرديم؛ نتيجه‌اش هم پيروزى جنگ سى و سه روزه و پيروزى جنگ بيست و دو روزه بود. بعد از اين هم هر جا هر ملتى، هر گروهى با رژيم صهيونيستى مبارزه كند، مقابله كند، ما پشت سرش هستيم و كمكش ميكنيم و هيچ ابائى هم از گفتن اين حرف نداريم. اين حقيقت و واقعيت است. اما اينكه حالا حاكم جزيره‌ى بحرين بيايد بگويد ايران در قضاياى بحرين دخالت ميكند، نه، اين حرف درستى نيست؛ حرف خلاف واقعى است. ما اگر در بحرين دخالت ميكرديم، اوضاع در بحرين جور ديگرى ميشد!....

http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/18926/B/13901114_0718926.jpg


سخنان رهبر معظم انقلاب مرهمی بر زخم ملت بحرین بود / جنبش یاران انقلاب 14 فوریه بحرین در بیانیه ای با تقدیر و تشکر از سخنان حضرت آیت الله خامنه ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران به ملت مظلوم و بی دفاع بحرین، فرارسیدن سی و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را تبریک گفت.در این بیانیه آمده است: ضمن تقدیر و تجلیل از اظهارات امام خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی ایران که بر ایستادگی ایران در کنار همه ملت های انقلابی عربی و اسلامی تاکید کرده است، فرارسیدن سی و سومین سالگرد پیروزی انقلاب مبارک اسلامی ایران به رهبری امام روح الله موسوی خمینی، رهبر امت اسلامی و موسس جمهوری اسلامی ایران را به ملت ایران و ولی امر مسلمانان جهان تبریک عرض می کنیم و از خداوند متعال می خواهیم که بر استقامت و ثبات ملت ایران بر مبانی انقلاب و ایستادگی در برابر چالش های جهانی و تحریم های اقتصادی، سیاسی و نظامی بیافزاید.جنبش یاران انقلاب 14 فوریه بحرین افزود: از ملت ایران می خواهیم همانند گذشته با صلابت و ایمان انقلابی از رهبری حکیمانه آیت الله خامنه ای برای عبور از همه مشکلات و توطئه های آمریکا، شیطان بزرگ، استکبار جهانی و صهیونیسم بین المللی بهره برده و امیدواریم که این انقلاب مبارک تا همیشه در کنار مقاومت اسلامی، حزب الله لبنان و همه گروههای مقاومت فلسطین در راه رهایی فلسطین از چنگان کیان صهیونیستی غاصب قرار داشته باشد.انقلابیون بحرینی با اشاره به فرمایشات حکیمانه رهبر انقلاب تصریح کردند: رهبر عزیز در ایام سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و در روز جمعه از بهار عربی و بیداری اسلامی و انقلاب مردمی بحرین سخن گفتند و از مظلومیت ملت بحرین، ظلم رسانه ای علیه انقلاب این ملت و ادعای پادشاه بحرین درباره دخالت ایران در امور داخلی این کشور تاکید و نسبت به پیروزی انقلاب بحرین ابراز امیدواری کردند. جنبش یاران انقلاب 14 فوریه به نمایندگی از ملت مظلوم بحرین که در سالگرد آغاز انقلاب قرار داریم از حضرت آیت الله خامنه ای، رهبر انقلاب اسلامی و ولی امر مسلمانان به دلیل اهتمام بزرگی که به انقلاب ما داشته و برای پیروزی ما بر ظلم و استبکار دعا فرمودند، تقدیر و تشکر می کنیم.این جنبش از سخنان ولی امر مسلمانان جهان به عنوان مرهم زخمی برای ملت بحرین یاد کرد و اظهار داشت: سخنان حضرت آیت الله خامنه ای در خطبه های نماز جمعه مرهمی بر زخم ملت، جوانان، خانواده های شهدا، مجروجان و ضرردیدگان بود و حمایت قاطع و انگیزه ای فراوان برای حضور ملت انقلابی در راهپیمایی و تجمعات برای گام برداشتن به سوی پیروزی بر طاغوت، استکبار و دیکتاتوری خاندان آل خلیفه و نظام نازی و فرعونی ظالم آن به شمار می آید. این سخنان، اعتماد به نفس و روحیه حماسی را به جوانان انقلابی و همه گروه های معارض داد تا بار دیگر با عزمی راسخ تر به میدان اللولوه (شهدا) بازگردند.یاران انقلاب 14 فوریه بحرین این جنبش را اسلامی خوانده و تاکید کردند: بار دیگر باید تاکید کنیم که انقلاب 14 فوریه ملت بحرین کاملا اسلامی بوده و نظام لیبرالی را به رسمیت نخواهند شناخت، انقلاب بحرین با شعار «الله اکبر»، «هیهات منا الذله» و «تنها در برابر خدا رکوع خواهیم کرد» آغاز شد و همانند نهضت حسینی برای شهروندان شیعه و سنی بوده و یک انقلاب طایفه ای نیست، زیرا ملت بحرین از جنگ های داخلی و طایفه ای بیزار است. انقلاب ما کاملا اسلامی است و همه ملت را شامل می شود، این انقلاب برای مبارزه با فساد، دیکتاتوری، تروریسم، قلع و قمع سیاسی، سرکوب آزادی بیان، سرقت ثروت ها، اموال عمومی و پول نفت صورت پذیرفته است......
اخبار سیصد و پنجاه و هشتمین 358 روز قیام مردم بحرین /یکشنبه 16بهمن 1390

افزایش تدابیر امنیتی در بحرین/ فراخوان بازگشت به میدان اللؤلؤة در بحرین/ ایران در امور بحرین دخالت نمی کند/استقبال از سخنان مقام معظم رهبری در بحرین/انقلاب بحرین تکامل یافته‌ترین انقلاب طول تاریخ جهان عرب است/ سخنان آیت الله خامنه ای مردم بحرین را امیدوار کرد/شهادت يك دختربچه بحريني/دیدار تعجب برانگیز اسماعیل هنیه با پادشاه و نخست وزیر بحرین/ بي اعتنايي رژيم بحرين به كميته حقيقت ياب....

اخبار سیصد و پنجاه و هشتمین روز قیام مردم بحرین /یکشنبه 16بهمن 1390
انقلاب‌های منطقه بازتاب انقلاب اسلامی ایران است/ "کریم المحروس"، پژوهشگر و سیاستمدار بحرینی در منامه تأکید کرد سخنرانی آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران فرمایشاتی حقیقی بود که در آن اوضاع کشورهای اسلامی و شرایط سیاسی به طور جامع مورد بررسی قرار گرفت و همزمان در این سخنرانی به وضعیت نهادهای سیاسی کنونی همچون نظام‌های اسلامی پیروز در انتخابات مصر، تونس و مغرب و همچنین جنبش‌هایی‌که برای تغییر در یمن و بحرین تلاش می کنند، پرداخته شد.وی افزود: آیت الله خامنه‌ای خاطرنشان‌ کردند که جنبش های منطقه بیشتر از اینکه سیاسی باشند اسلامی هستند.این پژوهشگر بحرینی با اشاره به  بخشی از سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره موضع ایران در قبال تحولات منطقه تاکید کرد: همان گونه که آیت الله خامنه‌‌ای بیان کردند ایران دخالت مستقیم در تحولات کشورهای عربی ندارد و چیزی که در این کشورها جریان دارد ، بازتاب انقلاب اسلامی ایران است.وی افزود: بنا بر تاکید آیت الله خامنه‌‌‌ای، انقلاب ایران برخاسته از جنبشی اسلامی بود که ریشه‌های تاریخی عمیقی دارد و لذا تغییرات اسلامی در جهان اسلام بسیار قدرتمند است.....


انقلاب بحرین تکامل یافته‌ترین انقلاب طول تاریخ جهان عرب است/ شیخ "حسن فرحان المالکی" از روحانیون عربستان با تاکید بر اینکه ملت بحرین با مصایب و سختی‌های بسیاری طی یک‌سال گذشته مواجه بوده، بگونه‌ای که هیچ ملتی تاکنون با مشابه آن مواجه نبوده، گفت: انقلاب بحرین چهره ‌واقعی بسیاری از رسانه‌ها از جمله الجزیره را برملا کرد.شیخ فرحان در ادامه تاکید کرد که انقلاب بحرین و مردم این کشور طی یک‌سال گذشته تحت انواع و اقسام ظلم‌ها و ستم‌های رسانه‌ای و تبلیغات رسانی، سیاسی ، حقوقی ، عربی و حوزه خلیج[فارس] ، منطقه‌ای و بین المللی قرار گرفته‌اند.این روحانی عربستانی در ادامه افزود: ما به این صبر و پایداری ملت بحرین و انقلاب مسالمت‌آمیزش سلام و درود می‌فرستیم و آرزو می‌کنیم که کشورهای عربی حوزه خلیج فارس گوشه چشمی به انقلاب بحرین داشته باشند و به جای روی آوردن به حمص و یمن برای حل بحران این کشور اقدام کنند.وی تاکید کرد که انقلاب بحرین بر "فرهنگ انسانی و حقوقی" استوار است و تمرکز می‌کند و باید آن را "طولانی‌ترین و تکامل‌یافته‌ترین انقلاب طول تاریخ جهان عرب برشمرد.....
خبرگزاری فارس: انقلاب بحرین تکامل یافته‌ترین انقلاب طول تاریخ جهان عرب است


اعتصاب گسترده در بحرین آغاز شد/ احزاب مخالف رژیم بحرین طی تجمعی گسترده و در راستای تحقق خواسته های خود برای انجام اصلاحات سیاسی در این کشور "اعتصاب" خود را برای مدت یک هفته آغاز کردند."آیات القرمزی" شاعر معروف بحرینی که پس از آنکه به دلیل سرودن شعری علیه پادشاه بحرین به زندان محکوم و سپس آزاد شد، اعلام کرد که این تجمع یک تجربه برای بازگشت بوده و اعتصاب به زودی به میدان لؤلؤه (میدان شهداء) منتقل خواهد شد....

http://bsrazavi.ir/Fa/images/Pic/bahrain-lolo.jpg


علمای شیعه بحرین به آتش کشیدن حسینیه فاطمیه را محکوم کردند / شورای اسلامی علمای بحرین با صدور پیامی ادامه هتک حرمت مساجد و حسینیه ها از سوی نیروهای امنیتی آل خلیفه را به شدت محکوم کرد.در این پیام آمده است: شورای اسلامی علمای بحرین تجاوز نیروهای امنیتی به مساجد و حسینیه ها بویژه حمله به حسینیه بانوان الفاطمیه در سند و سوزاندن این حسینیه را محکوم می کند، این حادثه در گذشته در حسینیه البریوری منطقه النویدرات و سایر حسینه ها تکرار شده و دولت نیز این جنایت را مورد سرپوش قرار می دهد.....گفتنی است افراد ناشناسی بامداد چهارشنبه به حسینیه بانوان فاطمیه واقع در منطقه سند یورش برده و با پرتاب موتولوف، این حسینیه را به آتش کشیده و زیان های فراوانی را به این مکان مقدس وارد ساختند....


موضوعات مرتبط: کشور بحرین
ادامه مطلب
[ دوشنبه 17 بهمن1390 ] [ 2:30 ] [ ابراهیمی ] [ ]

اخبار سیصد و پنجاه و ششمین 356 روز قیام مردم بحرین / جمعه 14 بهمن 1390

تظاهرات گسترده مردم بحرین علیه رژیم آل خلیفه /تظاهرات مردم بحرین وارد مرحله جدیدی شد/ افزایش شهدای بحرین به 67 نفر/ اراده مردم بحرین پایمال نخواهد شد / هشدار شيخ علي سلمان به آل خليفه/ بازگشت مردم بحرین در سالگرد انقلاب این کشور به میدان اللؤلؤه / دعوت مجدد آل‌خلیفه از شریف بسیونی/ خط قرمز انقلابیون بحرین/ برهنه کردن یک عالم بحرینی ....

اخبار سیصد و  پنجاه و  ششمین روز قیام مردم بحرین / جمعه 14 بهمن 1390تظاهرات ده ها هزار نفری مردم بحرین علیه رژیم آل خلیفه برگزار شد/ده ها هزار نفر از زنان و مردان بحرینی طی تظاهراتی گسترده علیه رژیم آل خلیفه برگزار کردند.این تظاهرات که از ساعت 3:30 بعد از ظهر به وقت محلی آغاز شد از منطقه "بلاد قدیم" تا منطقه سهله برگزار شد.این تظاهرات به دعوت گروه های سیاسی مخالف رژیم آل خلیفه برگزار شد.گروه های سیاسی "الوفاق"، "الاخاء"، "وعد"،"الوحدوی" و "القومی" از تمامی مردم بحرین خواسته بودند تا به این تظاهرات بپیوندند.تظاهرات با عنوان "هرگز از حق دموکراسی کوتاه نخواهیم آمد" برگزار شد.....
خبرگزاری فارس: تظاهرات ده ها هزار نفری مردم بحرین علیه رژیم آل خلیفه برگزار شد


تمرین‌های سری مشترک نیروهای نظامی بحرین، اسرائیل و آمریکا/پایگاه اطلاع رسانی تیکون از تمرین‌های نظامی مشترکی در آمریکا پرده برداشت که در آن یگان‌هایی از بحرین و اسرائیل و آمریکا شرکت داشتند.تیکون تاکید می‌کند که این تمرین‌های نظامی سال گذشته و در یک پایگاه سری نظامی آمریکایی در شمال ایالت کالیفرنیا انجام شده است.این پایگاه اطلاع رسانی در ادامه افزود: این تمرین‌ها بر نحوه آموزش جدیدترین شیوه‌های سرکوب اعتراض‌ها و همچنین حذف شخصیت‌های معارض متمرکز بود.تیکون در گزارش خود تاکید می‌کند که نیروهای مشترک بحرینی و آمریکایی و اسرائیلی آموزش‌هایی درباره نحوه هماهنگی میان کشورها و تحرک در چارچوب‌های منطقه‌ای در صورت بروز خطرهایی که رژیم‌های سیاسی منطقه را تهدید می‌کند، را دریافت کردند.این گزارش بر این نکته تاکید می‌کند که رژیم بحرین و رژیم صهیونیستی تلاش می‌کنند که نیروهای امنیتی مدنی خود را به نیروهای نظامی ضد شورش و سرکوب تبدیل کنند تا جای نیروهای ارتش را بگیرد......

خبرگزاری فارس: تمرین‌های سری مشترک نیروهای نظامی بحرین، اسرائیل و آمریکا


نظام سیاسی بحرین به زودی تغییر می کند/حجت الاسلام سید صدرالدین قبانچی، خطیب جمعه نجف اشرف در خطبه های نماز جمعه این هفته که در حسینیه فاطمیه کبری نسبت به پیروزی ملت بحرین در آینده ای نزدیک ابراز امیدواری کرد و ادامه داد: اعتصاب غذای زندانیان و گسترش راهپیمایی های مردمی از آخرین تحولات رخ داده در کشور بحرین است، تغییر نظام سیاسی حق ملت بحرینی است که قهرمانی و صلابت خود را ثابت کرده و اطمینان دارم که نظام سیاسی بحرین در آینده ای نزدیک تغییر یابد .....

سيد صدرالدين قبانچي خطيب جمعه نجف


آل خلیفه از سرنگونی حکام عرب درس عبرت نگرفته است / حجت الاسلام شیخ علی سلمان، دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر قفول که در مسجد امام صادق (ع) برگزار شد با اشاره به فرارسیدن سالگرد قیام ملت بحرین گفت: تجربه ثابت کرد هر نظامی که به خشونت روی بیاورد نتایج معکوسی بدست می آورد و آنچه در تونس، مصر، لیبی، یمن و بحرین رخ داد و این نظام ها به خشونت شدید علیه شهروندانشان روی آورند و سه نظام با سرنگونی مواجه شدند این ادعا را ثابت می کند.وی افزود: نظام های دیگر که از خشونت استفاده می کنند نیز هم اکنون در بحران قرار گرفته اند و نظام یمن در آستانه سقوط قرار دارد، گرچه این امر همانند کشور لیبی و تونس رخ نداد، لیکن علی عبدالله صالح به صورت رسمی خداحافظی کرد و پایه های حزب حاکم نیز متزلزل شده است.حجت الاسلام علی سلمان از درایت برخی نظام ها و اجرای اصلاحات یاد کرد و اظهار داشت: نظام هایی که به اصلاحات روی آورند توانستند زیان های کمتری متحمل شوند و می توان از کشور مغرب به عنوان نمونه یاد کرد که با اجرای اصلاحات در قانون اساسی و پذیرش خواسته های مردم از گسترش اعتراضات جلوگیری کند.دبیرکل جمعیت الوفاق تصریح کرد: نظام حاکم بر اردن گرچه نتوانست همانند مغرب به اجرای اصلاحات بپردازد، ولی از روی آوردن به خشونت خودداری کرد تا اوضاع بحرانی تر نشود. متاسفانه به نظر می رسد که برخی دولت ها خصوصا دولت بحرین از این تجربه ها درس عبرت نگرفته اند.وی تدابیر امنیتی آل خلیفه را عامل ثابت قدم تر شدن ملت خواند و ادامه داد: استراتژی قلع و قمع، همایش دروغین گفت وگوی ملی و دروغی به نام اصلاح قانون اساسی با هدف خاموش ساختن آتشفشان انقلاب انجام می گیرد، لیکن مردم به این باور رسیده اند که تغییرات ضروری است و برای تحقق خواسته های خود به اعتراضات بیشتری نسبت به سال گذشته اقدام خواهند کرد....این عالم بحرینی از آمادگی معارضان برای گفت وگو با نظام خبر داد و تاکید کرد: الوفاق و سایر گروه های معارض هیچ مانعی برای گفت وگوی جدی با نظام ندارند و مذاکره را جزئی از برنامه های خود می دانیم. هیچ گاه با مذاکره مخالفت نکرده ایم، اما با گفت وگوی سطحی و بی فایده مخالف هستیم و اعتقاد داریم که هر دو طرف مذاکره باید از یک جایگاه برخوردار باشند و حاکم و محکومی وجود نداشته باشد.....علی سلمان وابسته خواندن معترضان به بیگانگان را محکوم کرد و خاطر نشان ساخت: من، پدران و اجدادم بیش از 300 سال است که در بحرین زندگی می کنیم و افتخار آن را داریم که بدون کشتار به دین اسلام روی آوردیم، ما نه از عربستان آمده ایم و نه از ایران به بحرین مهاجرت کرده ایم، ما ایران را دوست داریم اما بحرینی هستیم و در این کشور زندگی می کنیم........

شيخ علي سلمان دبيرکل جمعيت الوفاق


فتنه بزرگی علیه امت اسلامی به راه افتاده است / آیت الله شیخ عیسی قاسم، رهبر شیعیان بحرین در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر دراز که در مسجد امام صادق (ع) برگزار شد با اشاره به طرج جدید وزارت کشور برای حمایت بیشتر از نیروهای امنیتی گفت: حمایت قانونی، قضایی، مالی، رسانه ای و همه حمایت ممکن برای نیروهای امنیتی صورت می گیرد تا صدای مردم خاموش شده، اراده ملت لغو شود و مقامات سعی می کنند با امکانات و ثروتی که در اختیار دارند، شهروندان را به ذلت بکشانند......آیت الله عیسی قاسم از جنایت های آل خلیفه و نیروهای آن یاد کرد و اظهار داشت: گازهای سمی، گلوله های ممنوعه، زیرگرفتن با خودرو، تیراندازی مستقیم، ضرب و شتم، قتل، روحیه انتقام گیری، ذلیل ساختن، محروم کردن مردم از لقمه نان و حمله های رسانه ای شدید که حرمت دین و کرامت انسانی و حق شهروندی را زیرپا می گذارد فهرستی از جنایت های نظام و نیروهای امنیتی آل خلیفه است......خطیب جمعه شهر دراز ادامه وضعیت کنونی را برای کشور خطرناک خواند و تاکید کرد: ادامه اشتباهات نظام و نادیده گرفتن حقوق بشر و سرکوب شدید معترضان سبب به آتش کشیده شدن کشور می شود و فاجعه ای در بحرین رخ خواهد داد که هیچ کس از آتش آن در امان نخوهد بود. این گزینه را تنها دیوانگان انتخاب می کنند و افراد عاقل از این راه حل دوری می جویند و به اصلاحات که تنها راه پایان بحران کنونی است روی می آورند.وی راه حل امنیتی نظام را بی فایده عنوان کرد و گفت: قلع و قمع ملت، کشتار ظالمانه شهروندان و سرکوب مردم برای خاموش ساختن مطالبات عادلانه ملت نتایج معکوسی در پی دارد و این اقدامات سبب افزایش پایداری و استقامت و پافشاری بر مطالبه حق می شود.....آیت الله عیسی قاسم نسبت به گسترش فتنه علیه امت اسلامی هشدار داد و ادامه داد: پروژه فتنه ای که این روزها علیه امت رخ می دهد فتنه ای عادی نیست، بلکه پروژه ای بسیار بزرگ بوده که درصدد ویرانی و سوزاندن است و هیچ مکانی از جوامع اسلامی از این فتنه در امان نخواهد بود و می خواهد که صداقت دینی و انسانی و تمدن اسلامی را از این جوامع دور سازد......

شيخ عيسي قاسم رهبر شيعيان بحرين


شهادت دو بحرینی دیگر بر اثر شلیک گازهای سمی / منابع خبری بحرینی از شهادت دو شهروند دیگر بحرینی بر اثر استنشاق گازهای سمی و اشک‌آور شلیک شده توسط نیروهای نظامی و امنیتی آل‌خلیفه خبر دادند.جنبش ائتلاف جوانان 14 فوریه بحرین به همین مناسبت با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که "زهرا علی حسن الحواج"، 69 ساله بر اثر استنشاق گازهای سمی و اشک‌اور دچار خفگی شد و پس از انتقال به بیمارستان بر اثر تنگی نفس به شهادت رسید.زهرا علی حسن از ساکنان منطقه "النعیم" در منامه، پایتخت بحرین از چند هفته پیش بر اثر تنگی نفس در بیمارستان بستری بود.این درحالی است که پایگاه اطلاع رسانی ملتقی البحرین از شهادت یک شهروند دیگر بحرینی به نام "عبد علی عبد الله" خبر می‌دهد.عبد علی عبد الله از ساکنان روستای المعامیر بود که او نیز بسان شهیده زهرا علی الحواج بر اثر استنشاق گاز سمی و اشک‌آور به شهادت رسید....
خبرگزاری فارس: شهادت دو بحرینی دیگر بر اثر شلیک گازهای سمی


ضرب و شتم شدید بانوان بحرینی توسط نیروهای امنیتی / نیروهای امنیتی آل خلیفه زنانی که قصد جلوگیری از بازداشت یک کودک بحرینی داشتند را مورد ضرب و شتم قرار دادند.نیروهای امنیتی بحرینی یک کودک بحرینی را به مکانی نامعلوم در روستای عالی می بردند که با اعتراض شدید چندین بانو مواجه شدند، ولی به ضرب و شتم شدید این زنان پرداختند.نظامیان آل خلیفه با مشت و لگد به ضرب و شتم زنان اقدام کرده و گازهای سمی و بمب های صوتی را به سوی آنان شلیک کردند....خبر دیگر از بحرین اینکه جمع کثیری از بانوان بحرینی در روستای النویدرات با هدف ابراز همبستگی با خانواده های رهبران انقلاب در برابر خانه عبدالوهاب حسین، سخنگوی رسمی جریان الوفاء اسلامی تجمع کرده و شمع روشن ساختند.شهروندان و انقلابیون بحرینی در بلاد القدیم، سنابس، عالی و بنی جمره نیز با روشن کردن شمع و برگزاری راهپیمایی بر لزوم سرنگونی نظام دیکتاتوری آل خلیفه تاکید کردند.این راهپیمایی ها نیز همچون موارد مشابه با یورش نیروهای امنیتی بحرینی و شلیک گلوله های اشک آور و گازهای سمی مواجه شد.....

ضرب و شتم زنان بحريني


توهین آل‌خلیفه به مساجد و قرآن در بحرین ادامه دارد/ در جدیدترین اقدام مزدوران رژیم آل‌خلیفه برای دومین بار به مسجد سیده زینب(س) در میدان شماره 7 شهر «حمد» حمله کرده و با پرتاب دو کوکتل مولوتوف به داخل مسجد به آن آسیب وارد کردند.این حادثه در مسجد سیده زینب در حالی رخ داده است که شیعیان در حال اقامه نماز صبح در این مسجد بوده‌اند که پس از این حمله به پلیس شکایت کردند.در همین حال یک صفحه فیسبوک با عنوان «شبکه‌های ماهواره‌ای شیعی/دو» با انتشار تصویری از سوزانده شدن قرآن و اسماء الحسنی در یکی از محلات منامه خبر دادند.بنابر نوشته این صفحه، مزدوران آل‌خلیفه صندوق‌های مخصوص موجود در خیابان‌های منامه برای جمع‌آوری «اسماء الحسنی» و «آیات قرآن» را به آتش کشیده‌اند...


به آتش کشیدن صندوق‌های مخصوص جمع‌آوری «اسماء الحسنی» و «آیات قرآن» در منامه
به آتش کشیدن صندوق‌های مخصوص جمع‌آوری «اسماء الحسنی» و «آیات قرآن» در منامه
حصارکشی مساجد تخریب شده بحرین

حصارکشی مساجد تخریب شده بحرین


موضوعات مرتبط: کشور بحرین
ادامه مطلب
[ دوشنبه 17 بهمن1390 ] [ 2:0 ] [ ابراهیمی ] [ ]

خاک بحرین با خون شهدا رنگین شده است  / آیت الله شیخ عیسی قاسم، رهبر شیعیان بحرین در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر دراز که در مسجد امام صادق (ع) برگزار شد با اشاره به فرارسیدن سال 2012 میلادی گفت: سال 2011 میلادی نمونه روشنی از ایستادگی ملت ها در برابر ظلم و سرکوب و همچینن صبر و استقامت در راه عزت وکرامت و فداکاری و پایداری بود، ملت بحرین نیز با تمسک به این امور و پایبندی به انظباط توانست به الگویی برای قیام مبدل شود.وی افزود: سالی که گذشت اوج سنگدلی، تجاوز به ارزش های دین، اخلاق، عرف و معاهده های بین المللی در بحرین به نمایش گذاشته شد و امیدوارم این پدیده در سایر کشورها به اجرا درنیاید. نظام بحرین نتوانست برخورد متعادلی با مطالبات مردم داشته باشد و با تدابیر خشن و سهمگین که جزئی از تروریسم و تجاوز به دین و وجدان است، به جنگ مردم رفت.آیت الله عیسی قاسم سال گذشته را سالی خونین برای ملت بحرین توصیف کرد و اظهار داشت: ملت بحرین در سال گذشته با انواع تجاوزها و شکنجه ها از سوی نظام مواجه شد، رزق و روزی مردم قطع شد، شهروندان کشته شدند، نوامیس مردم مورد تجاوز قرار گرفت، مساجد ویران شدند، به قرآن تجاوز شد، عقاید و شعائر دینی زیرپا گذاشته شدند و سایر تجاوزهایی که با دین و انسانیت مغایرت دارد در سالی که گذشت انجام گرفت.رهبر شیعیان بحرین تصریح کرد: در پایان سال نیز خاک منطقه ستره با خون پاک فرزندی از خانواده های قهرمان ستره رنگین شد.....

شيخ عيسي قاسم رهبر شيعيان بحرين


گردهمایی بزرگ انقلابیون بحرینی در ستره برگزار شد / گردهمایی بزرگ انقلابیون بحرینی، شب گذشته با حضور علما، سیاستمداران، اندیشمندان و ده ها هزار تن از ملت بحرین با عنوان «ملت، شکست را نمی شناسد» در منطقه ستره در جنوب منامه برگزار شد.شرکت کنندگان در این تجمع با اشاره به اینکه کوتاه آمدن از خواسته های مشروعشان در قاموس ملت بحرین جایی ندارد، تاکید کردند همانگونه که گزینه های نظامی و ورود نظامیان کشورهای عربی در بحرین نتوانست به خاموشی اعتراضات بیانجامد، اتلاف وقت و استفاده از خشونت توسط مقامات آل خلیفه نیز سودی نخواهد داشت.انقلابیون بحرینی با برافراشتن پرچم بحرین و سر دادن شعارهایی، سرنگونی نظام دیکتاتوری آل خلیفه و بازگرداندن کامل حقوق ملت را خواستار شدند.....

گردهمايي بزرگ ملت بحرين در ستره


اخبار (328)سیصد و بیست و هشتمین روز قیام مردم بحرین/ جمعه 16 دی 1390

حمله آل‌ خلیفه به تظاهرات پایتخت انقلاب/ تیراندازی به تظاهرکنندگان در بحرین / سرنگونی رژیم تنها راه است / تيراندازي بسوي زنان تظاهرات كننده بحريني / انقلاب بحرین سرکوب شدنی نیست / ترفند آل خلیفه برای فرار از مطالبات مردمی / و استفاده ازسلاحهاي ممنوعه عليه مردم بحرين.....


اخبار (327) سیصد و بیست و هفتمین روز قیام مردم بحرین/ پنجشنبه 15دی

چند زخمی در حمله نیروهای امنیتی به معترضان بحرینی / آزار جنسی معترضان در بحرین / توطئه ترور رهبران مخالفان در بحرین / مجازات جمعی مردم در بحرین ......


اخبار (326)سیصد و بیست و ششمین روز قیام مردم بحرین/ چهارشنبه 14دی

پنجاه و هفتمین شهید انقلاب بحرین / تظاهرات بحرینی ها و تهدید معترضان به آزار جنسی/ جنایت خاموش علیه مردم بحرین/ هشدار حضرت آیت الله مکارم شیرازی / پادشاه بحرين بايد مانند مبارك محاكمه شود/ ترس مجروحان بحريني از مراجعه به بيمارستان ها / گزارش "السفیر" از سرکوب‌ مردم بحرین و خشونت رژیم آل خلیفه/ و درخواست جمعیت عمل بحرین از جامعه جهانی....


اخبار سیصد و بیست و  ششمین روز قیام مردم بحرین/ چهارشنبه 14دیحمله نیروهای امنیتی به معترضان بحرینی / پایگاه خبری جنبش وفاق اسلامی بحرین گزارش داد که نیروهای امنیتی رژیم حاکم در این کشور تظاهرات مردمی را که مراسم عزاداری شهید هاشم سعید در منطقه ستره برگزار شده بود را به خشونت کشیدند.بر اساس این گزارش نیروهای امنیتی با حمله به سوی مردم بی دفاع با گازهای مسموم و گلوله های پلاستیکی به سوی آنان شلیک کردند که در این درگیری ها چندین نفر از شهروندان بحرینی دچار مجروحیت و حالت خفگی شدند، تعدادی از مصدومان این حادثه از میان کودکان و افراد سالخورده بودند.عربی پرس نیز گزارش داد که علاوه بر ستره مردم بحرین در بخش های دیگر این کشور نظیر ابوصبیع و کرانه و الجفیر و المعامیر و سار و کرزکان و العکر نیز تظاهرات کردند.....

خبرگزاری فارس: حمله نیروهای امنیتی به معترضان بحرینی چندین زخمی برجای گذاشت


بکارگیری گاز سمی CR توسط رژیم آل خلیفه علیه مردم بحرین / انقلابیون در بحرین با انتشار ویدئویی گزارش دادند که نیروهای آل خلیفه برای سرکوب مردم از گازهای سمی به روش‌های غیرانسانی استفاده می‌کنند.این گزارش تاکید دارد که گاز سمی در هیچ جا در اماکن بسته به کار گرفته نمی‌شود الا توسط نیروهای آل خلیفه که این سلاح را به داخل منازل مسکونی و حتی مساجد شلیک کرده‌اند؛ این گزارش در ادامه می‌افزاید که اخیرا نیروهای بحرینی از گازهایی استفاده می‌کنند که دارای دود زرد رنگی هستند که در واقع گاز سمی با عنوان گاز CR است و6 تا 10 برابر از از گاز CS (گاز اشک آور معمولی) خطرناکتر است.بنابراین گزارش اثرات سمی گاز CR می‌تواند تا 60 روز روی سطح بدن به ویژه در نواحی پر منفذ (مانند صورت) باقی بماند و با این حال CR جزء سلاح‌های مرگبار طبقه بندی نمی‌شود ولی برای متفرق کردن مردم نیز به کار گرفته نمی شود چرا که تحقیقات بسیاری این طبقه بندی را مورد انتقاد قرار داده است.این گزارش با اشاره به آسیب های جدی گاز CR بر ریه، قلب و کبد تاکید کرد که ارتش آمریکا از این گاز به عنوان یک سلاح شیمیایی کشنده در جنگ استفاده می‌کند.انقلابیون بحرینی با بیان اینکه این گاز شیمیایی کشنده دارای اثرات جانبی فراوانی روی بدن انسان است، تصریح کردند که با توجه به اثرات گاز CR می‌توان دلیل تلفات بالا قربانیان استنشاق گازهای اشک آور در بحرین را دریافت.....
بحرین 2011شهادت یک زن بحرینی براثر استنشاق گاز سمی و اشک‌آور / "فخریه جاسم السکران" که چند روز قبل براثر استنشاق گازهای سمی شلیک شده توسط نیروهای امنیتی و نظامی آل‌خلیفه به منزلش آسیب دیده بود؛ به شهادت رسید.به گفته این منابع، این زن 57 ساله بحرینی در پی شلیک گازهای سمی به منازل مسکونی منطقه "جدعلی" در استان "الوسطی" دچار حالت خفگی شد و پس از انتقال به بیمارستان به شهادت رسید.   نیروهای رژیم آل‌خلیفه در حمله به مناطق مسکونی شهروندان بحرینی به صورت مستقیم اقدام به شلیک گاز اشک‌آور و سمی به منازل مسکونی شهروندان بحرینی می‌کنند...


خبرگزاری فارس: شهادت یک زن بحرینی براثر استنشاق گاز سمی و اشک‌آور


آل‌خلیفه اعضای بدن شهدای بحرینی را سرقت می‌کند/ یک منبع پزشکی در یکی از بیمارستان‌های بحرین تاکید کرد که نیروهای رژیم بحرین اقدام به ربودن اعضای بدن شهید "هاشم سعید" کردند که توسط نیروهای امنیتی این رژیم در جزیره ستره به شهادت رسید.[ نیروهای امنیتی رژیم آل‌خلیفه این نوجوان 15 ساله بحرینی را در جزیره ستره در حالی‌که در اعتراض‌های مسالمت‌آمیز مردمی مشارکت کرده بود، مقابل درب منزلش به عمد با خودرو زیر گرفته و به شهادت رساندند] این منبع که نخواست به دلایل امنیتی نامش فاش شود، در تماس تلفنی با این پایگاه خبری گفت که پزشکان وابسته به سرویس اطلاعات و امنیت آل‌خلیفه پس از کالبد شکافی پیکر شهید هاشم سعید اقدام به سرقت اعضای بدن او کردند و برای اینکه بدن او حالت طبیعی خود را حفظ کند، آن را با پنبه پر کردند.  این منبع پزشکی در ادامه افزود: بیمارستان‌هایی که مجروحان انقلاب به آنها منتقل می‌شوند، به دلیل استقرار نیروهای امنیتی در آنها به بازداشتگاه تبدیل شده است.....
خبرگزاری فارس: آل‌خلیفه اعضای بدن شهدای بحرینی را سرقت می‌کند


جوانان بحرینی مزدوران آل خلیفه را هدف سنگ قرار می دهند / جوانان بحرینی نیروهای رژیم ال خلیفه را که شبانه در منطقه گشت زنی می‌کردند هدف قرار دادند و با سنگ در برابر آنها مقاومت کردند.رژیم آل خلیفه به تمام روش‌های ممکن برای مهار انقلاب مردم بحرین متوسل شده است، از سرکوب وحشیانه مردم با گاز شیمیایی و سلاح‌های جنگی تا تجاوز جنسی و شکنجه‌های روحی در زندان و دعوت از کشور همسایه برای اشغال ولی همچنان جوانان بحرینی به مقاومت ادامه می‌دهند....

خبرگزاری فارس: جوانان بحرینی مزدوران آل خلیفه را بی خواب می‌کنند+فیلم


نشانه های پیروزی در بحرین خونین / ... «هیچ عنصری نمی تواند انقلاب مردم بحرین را متوقف کند. بیداری اسلامی در بحرین اوج می گیرد و آن دسته از مردم بحرین که تاکنون به قیام نپیوسته اند، بیدار شده و به زودی به این قیام می پیوندند.»این بخشی از خطبه نماز جمعه آیت الله شیخ عیسی قاسم، رهبر مردم بحرین است که در روز جمعه گذشته در مسجد امام صادق(ع) ایراد شده و به خوبی نشان می دهد که فضای حاکم بر بحرین در آستانه یکسالگی انقلاب این کشور چگونه است.خبرهای موثق بیانگر آن است که بعد از شهادت روز شنبه 10 دی ماه «سید هاشم سعید»- نوجوان 15 ساله ای که پنجاه و پنجمین شهید انقلاب است- و متعاقب آن شعله ورتر شدن آتش انقلاب در این کشور، باراک اوباما مستقیما با پادشاه بحرین تماس گرفته و گفته است که قیام مردم باید تا قبل از رسیدن آن به اولین سالگرد- 25 بهمن- خاتمه پیدا کند و این نشان دهنده حساسیت مردم منطقه روی تحولات بحرین و تأثیر آن بر وضع عمومی شبه جزیره است.روند تحولات بحرین بعد از ورود نیروهای نظامی رژیم عربستان عمق و توسعه بیشتری پیدا کرده و برخلاف تصور رژیم غاصب آل خلیفه با مشت آهنین متوقف نشده است. تا پیش از ورود نیروهای نظامی سعودی، انقلاب به منامه محدود بود اما بعد از این و علیرغم کشتار وسیعی که آل خلیفه و آل سعود از مردم در میدان ویران شده لؤلؤ گرفتند، مردم منامه خیابان ها را رها نکردند و علاوه بر آن دامنه انقلاب به حدود 30 نقطه دیگر- شامل العکر، المعامیر، النویدرات، ابوصبیع، الدراز، ستره، بنی جمره، الدیه، اسکان عالی، شاخوره، دمستان و مالکیه کشیده شد و امروز کار به آنجا رسیده که آیت الله قاسم می گوید: «مردم دیگر بدون آن که به خواسته هایشان برسند به خانه هایشان باز نمی گردند.»مقاومت بحرینی ها و بخصوص مقاومت حیرت انگیز زنان مانع آن شد که رژیم های بحرین، سعودی و قطر بتوانند به آن مارک دعوای شیعه و سنی بزنند و این همه در شرایطی است که غرب و رژیم های وابسته به آن تا همین هفته های اخیر با صراحت علیه مردم بحرین موضع می گرفتند و قیام آنان را طایفه گرایی لقب می دادند. همین هفته گذشته مایکل بازنر معاون وزیر خارجه آمریکا در جریان سفر به منامه و در شرایطی که هر روز خون جوانان بحرینی بر زمین ریخته می شد، گفت: «واکنش مردم بحرین خشونت آمیز است و لذا ما در آن مداخله نمی کنیم». این درحالی است که بازنر حامل پیام هیئت حاکمه آمریکا مبنی بر لزوم پایان دادن به قیام بحرینی ها بود. البته در عین حال اظهارنظر هفته اخیر اوباما مبنی بر اینکه «ما حاضریم به مردم بحرین برای تحقق خواسته هایشان کمک کنیم، مشروط به اینکه ایران مداخله نکند» و سفر بازنر که متعاقب آن انجام شد، به خوبی نشان می دهد که غرب از مهار انقلاب بحرین توسط آل خلیفه و آل سعود و به طور کلی از مهار انقلاب ناامید شده و به راه حل میانه ای- که متضمن پیدا کردن زمان است- می اندیشد. کما اینکه سفر شیخ حمد بن سلمان- پادشاه- به انگلیس ......
بحرین 2011


موضوعات مرتبط: کشور بحرین
ادامه مطلب
[ شنبه 17 دی1390 ] [ 21:41 ] [ ابراهیمی ] [ ]

ممنوعيت برگزاري سوگواري امام حسین (ع) در بحرین / دبيرکل جمعيت ملي دموکراتيک بحرين با اشاره به حمله مزدوران رژيم حاکم به عزادارن امام حسين (ع) و اعلام ممنوعيت برگزاري سوگواري محرم تاکيد کرد، رژيم آل خليفه براي پايمال کردن مطالبات قانوني و بحق مردم در پي برافروختن آتش فتنه مذهبي است."فاضل عباس" تصريح کرد: رژيم آل خليفه با باز گذاشتن دست مزدورانش براي حمله به هيات هاي عزاداري امام حسين عليه السلام و اعلام ممنوعيت برگزاري مراسم سوگواري محرم در صدد تحريک فتنه هاي مذهبي است.وي افزود: وزارت کشور ديروز طي ابلاغيه اي به تعدادي از هيات هاي عزاداري در منطقه المحرق از آن ها خواسته است که هيات هاي اين منطقه براي راه اندازي دسته هاي عزاداري بيرون نيايند....


انفجار بمب در نزديكي سفارت انگليس در بحرین / منابع خبري غربي از وقوع يك انفجار در نزديكي سفارت انگليس در منامه پايتخت بحرين خبر دادند. وزارت كشور بحرين با تاييد اين خبر اعلام كرد كه اين انفجار در داخل يك دستگاه ميني بوس كه در نزديكي سفارت انگليس پارك شده بود ، روي داد...

تأکید بر مشارکت گسترده مردم بحرین در مجالس عزاداري های محرم / جمعيت کار اسلامي بحرين " امل " با انتقاد از اقدام دولت در غيرقانوني اعلام کردن عزاداري براي امام حسين ( ع ) ، مردم را به مشارکت گسترده در مجالس عزاداري فراخواند. جمعيت امل تاکيد کرد : رژيم حاکم ابتدا مساجد و حسينيه ها و عبادتگاه ها را به بهانه نداشتن مجوز ، منهدم کرد و با اين کار خشم مسلمانان و حتي جامعه جهاني را برانگيخت.وي افزود : حاکمان بحرين پس از آن عزاداري را غيرقانوني اعلام کردند و اينک تنها چيزي که باقي مانده مذهب است و چه بسا از مردم بخواهند براي گرويدن به مذهبي خاص از دولت مجوز بگيرند. جمعيت کار اسلامي شکست رژيم آل خليفه در منحرف کردن انقلاب بحرين را يادآور شد و هشدار داد که پيروان مذاهب شيعي و سني در اين کشورنبايد فريب رويکرد رژيم را بخورند وضروري است براي خنثي ساختن آن اقدام کنند ؛ زيرا هدف مردم از انقلاب فراتر از اين مسائل است...

حمله به عزاداران حسینی در بحرین / جمعیت اسلامی وفاق ملی بحرین، دولت و رژیم آل خلیفه را مسئول اصلي تعرض به مراسم مذهبی و حملات سازماندهی شده علیه هیأت های عزاداری در ایام محرم دانست.به گزارش روز شنبه پایگاه اطلاع رسانی شبکه العالم، جمعیت وفاق در بیانیه ای تاکید کرد: نیروهای امنیتی به شرکت کنندگان در مراسم عزاداری امام حسین (ع) در "المحرق" حمله کرده و آنها را بصورت گسترده با گاز اشک آور هدف قرار دادند....

اخبار دويست و نود و چهارمين 294 روز قيام مردم بحرين/ يك شنبه 13 آذر

ممنوعيت عزاداري امام حسين(ع) دربحرين/ انفجار بمب نزديك سفارت انگليس در بحرين/ آل‌خلیفه به پلیس انگلیس پناه برد/ برنامه آل‌خلیفه برای ایام محرم دربحرین/ بازی آل خلیفه با گروه‌های سیاسی/ سرنوشت صدام و قذافی در انتظار آل سعود و آل خلیفه/ آيات القرمزي برنده یک جايزه جهاني ....

اخبار دويست و نود و چهارمين روز قيام مردم بحرين/ يك شنبه 13 آذر

اخبار دویست و نود و سومین 293 روز قیام مردم بحرین / شنبه 12 آذر

حمله مزدوران با گاز اشک آور به عزاداران حسینی/ انتقاد صریح علما از آل خلیفه/ آل خلیفه استحقاق مردم بحرین را ندارد/ هدف اصلی کمیته حقیقت یاب بحرین ، حمله به عزاداران حسینی در بحرین / شیخ حمد همچون یزید است / جلوگيري از تشکيل دستجات عزاداري نقض قانون اساسي / جلوگيري از تشکيل دستجات عزاداري نقض قانون اساسي .....

اخبار دویست و نود و سومین روز قیام مردم بحرین / شنبه 12 آذر

اخبار دویست و نود و دومین 292 روز قیام مردم بحرین / جمعه 11 آذر

آل خلیفه دست به دامان آمریکا شد/ انتقاد شدید رهبر شیعیان بحرین از تبدیل مساجد ویران شده به پارک/ ممانعت آل خلیفه از برگزاری مراسم عزاداری امام حسین(ع)/ قدردانی بحرین از کمکهای امنیتی آمریکا / تعویق دوباره صدور حکم دختران بحرینی / مجازات اعتراض در بحرین، یک سال زندان ....

اخبار دویست و نود و دومین روز قیام مردم بحرین / جمعه 11 آذر

مهمترین موضوع در بحرین،حاكمیت یك خانواده بر یك ملت است / 'حبیب‌الله ملكوتی‌فر' كه به عنوان یك دیپلمات در بحرین فعالیت داشته است، اظهار داشت : با نگاهی به عمده ترین مسایلی كه معارضان (مخالفان) بحرین مطرح می كنند، مشخص می شود كه تحولات كنونی در این كشور ریشه تاریخی دارد.... این مبارزات، تاریخ طولانی دارد بطوری كه مبارزات داخلی در این كشور حداقل از سال 1920 و اكثرا از سوی نیروهای مذهبی صورت گرفته است.... مهمترین موضوع در بحرین،حاكمیت یك خانواده بر یك ملت است،...مهمترین مساله بحرین حاكیمت خانواده آل خلیفه با جمعیت حداكثر سه هزار نفری بر ملت 800 هزار نفری است.... خانواده ال خلیفه برای آنكه بتوانند گروه بیشتری از جمعیت بحرین را با حكومت خود همراه كنند، ناگزیر به دادن امتیازهایی به اقلیت‌هایی ساكن در این كشور همچون مسیحیان و یهودیان شدند.... قبیله ای با نام 'الدواسر' در عربستان هستند كه در نزدیكی مرز بحرین ساكنند و حاكمان بحرین با دادن تابعیت این كشور به افراد این قبیله تلاش می كنند در موقع رای گیری، نتایج مورد نیاز خود در این زمینه را بدست آورند.....

موضوع مهم در بحرین حاكمیت یك خانواده  بر یك ملت است

آل خلیفه در حال اجرای نقشه های آمریکاست / حجت الاسلام سید جعفر علوی از رهبران جیران العمل اسلامی بحرین نسبت به اجرای نقشه های آمریکا از سوی رژیم آل خلیفه به شدت هشدار داد.وی در این باره گفت: نظام آل خلیفه می خواهد انقلاب را به سمتی که مورد نظر آمریکاست هدایت کند تا قیام ملت را تنها درصدد اصلاح برخی از امور نشان دهد، ولی ملت بحرین کاملا هوشیار است و هر روز با حضور در خیابان ها شعار سرنگونی نظام را سر می دهد.....

سيد جعفر علوي از فعالان سياسي بحرين

بحران بحرین تنها با تشکیل دولت نجات ملی قابل حل است / جمعیت وفاق اسلامی بحرین در بیانیه‌ای به برکناری دولت کویت تنها چند ساعت بعد از اعتراضات مردمی در این کشور اشاره و اعلام کرد که این پیامی برای مقامات بحرینی دارد که با وجود شهادت 46 نفر در اعتراضات مسالمت آمیز مردمی به دست نیروهای امنیتی و تخریب ده‌ها مسجد و بازداشت بیش از 3 هزار نفر همچنان به قدرت چنگ زده‌اند. این در حالی است که از 9 ماه پیش مردم این کشور خواستار برکناری دولت هستند، اما این دولت همچنان قدرت را با خودکامگی و خونریزی در دست دارد.الوفاق در بیانیه خود تاکید کرد که خواسته قطعی بیشتر گروه های سیاسی و ملت بحرین بعد از افشای رسوایی های این دولت بر اثر گزارش کمیته حقیقت یاب این است که دولت استعفا داده و دولت انتقالی در کشور ایجاد شود....

خبرگزاری فارس: بحران بحرین تنها با تشکیل دولت نجات ملی قابل حل است

تعزیه‌های عاشورایی در بحرین آغاز می‌شود / این گروه‌های تعزیه در بحرین از عصر روز دهم محرم اجراهای خود را آغاز کرده و در روزهای پس از آن ادامه می‌دهند.احمد مرهون رئیس گروه تعزیه در بنی‌جمره در اینباره گفت: ما از 20 سال پیش بر اجرای تعزیه حسینی برای ارائه واقعه عاشورا و آنچه در کربلا گذشت اهتمام داشته‌ایم.وی افزود: ما همه ساله واقعه کربلا را ارائه می‌کنیم اما برای هر سال نام خاصی انتخاب می‌کنیم که امسال را «از دست دادن کودکان» نامگذاری کرده‌ایم و آنچه بر کودکان و زنان در کربلا گذشت را ارائه می‌کنیم.رئیس گروه تعزیه بنی‌جمره با اشاره به مصائب اهل‌بیت امام حسین(ع) بعد از شهادت آن حضرت(ع) گفت: در تعزیه امسال آنچه که در کربلا بر اهل بیت امام حسین(ع) گذشت را بیان نمی‌کنیم بلکه آنچه پس از روز عاشورا به‌ویژه شام غریبان رخ داد را در تعزیه خود ارائه می‌کنیم....

خبرگزاری فارس: تعزیه‌های عاشورایی در بحرین آغاز می‌شود

اهانت به مقدسات اسلامی، کتک تا حد مرگ، آزار و اذیت جنسی ابزار شکنجه رژیم آل خلیفه / یک نوجوان بحرینی آزاد شده از زندان آل خلیفه ابعاد تازه‌ای از جنایات رژیم آل خلیفه را علیه شیعیان فاش و تاکید کرد که واقعیات هولناکی در زندان‌های آل خلیفه درحال روی دادن است...وی گفت: فلک کردن و تجاوز و آزار اذیت جنسی مرسوم‌ترین شکنجه‌های رژیم آل خلیفه علیه زندانیانی بود که در اعتراضات دستگیر می‌کردند و هیچ تفاوت یا محدودیتی برای سن فرد دستگیر شده یا اینکه زن است یا دختر برای ماموران آل خلیفه وجود ندارد....وی افزود: اغلب کسانی که تجاوز کننده به زنان، دختران بحرینی وابستگان خود رژیم بحرین‌اند و مزدوران پاکستانی و هندی آنها را کمک می‌کنند تا مردم را شکنجه کنند....وی اهانت به شیعه را یکی دیگر از راه‌های عذاب دادن به زندانیان سیاسی در بحرین معرفی کرد و گفت یکی از کارهایی که ماموران آل خلیفه انجام می‌دهند اهانت به ائمه اطهار است.....

خبرگزاری فارس: اهانت به مقدسات اسلامی، کتک تا حد مرگ، آزار و اذیت جنسی ابزار شکنجه رژیم آل خلیفه

الوفاق بحرین تبدیل یکی از مساجد شیعیان به پارک را محکوم کرد / جمعیت الوفاق اسلامی بحرین، بزرگ ترین حزب معارض رژیم آل خلیفه در بیانیه ای از اقدام مقامات برای تبدیل یکی از مساجد تخریب شده در منطقه النویدرات به بوستان را گستاخی علیه دین و ارزش ها و تجاوز آشکار به احکام شرعی و عرف جامعه و سبب تحریک احساسات شهروندان و دشمنی با آموزه های دین اسلام عنوان کرد.در این بیانیه آمده است: خبرهایی مبنی بر تبدیل مسجد ابوذرغفاری در وسط منطقه النویدرات که به صورت غیرقانونی در دوران حالت فوق العاده تخریب شد، به بوستان به گوش می رسد، این اقدام از حس مذهبی به دور است و تجاوز به احساسات شهروندان و ارزش های اسلامی به شمار می آید. دولت به جای اینکه 38 مسجد تخریب شده را بازسازی کند در حال تبدیل این مساجد به بوستان است تا نشان دهد ارزشی برای مقدسات مردم قائل نیست.....

تخريب مسجد در بحرين

استمرار قلع و قمع تشییع کنندگان شهیدان بحرینی / نیروهای امنیتی بحرین، در ادامه اعمال خشونت نظام آل خلیفه علیه تجمع های مسالمت آمیز بحرینی ها به شرکت کنندگان مردمی در مراسم بزرگداشت شهید عبدالنبی کاظم از اهالی روستای عالی که چند روز پیش پس از حمله دو خودروی امنیتی بحرین به خودروی شخصی اش به شهادت رسیده بود، یورش آوردند.روستای عالی پس از پایان یافتن مراسم بزرگداشت این شهید به صورت ناگهانی و بدون هیچ گونه هشدار قبلی، لبریز از نیروهای امنیتی شد که با گاز اشک آور و گاز خفه کننده به شرکت کنندگان در این مراسم حمله کردند.این نیروها همچنین با حمله به حسینیه زنانه این روستا که برای شرکت بانوان در این مراسم در نظر گرفته شده بود، زنان و کودکان را در گاز اشک آور و گاز خفه کننده غرق کردند....

http://www.rasanews.ir/Images/News/Larg_Pic/6-9-1390/IMAGE634580127025156250.jpg


موضوعات مرتبط: کشور بحرین
ادامه مطلب
[ یکشنبه 13 آذر1390 ] [ 23:30 ] [ ابراهیمی ] [ ]
اخبار  دویست و هشتاد و هفتمین 287 روز قیام مردم بحرین /یکشنبه 6آذر

حمله مزدوران آل‌خلیفه به زنان بحرینی / سرکوب و کشتار مردم ادامه دارد/ بیانیه جمعیت های سیاسی در محکومیت آل خلیفه/ مردم در مقابل ماشین کشتار تسلیم نمی شوند/ درخواست انقلابیون بحرین برای تحقیقات بین‌المللی / الجزیره والقای اختلاف بین مخالفان بحرینی/ گزارش بسيوني افشاي رسوايي آل خليفه/ کميته بسيوني دامي براي مردم بحرين / اشتباهات فاحش درگزارش حقیقت یاب بحرین / انقلاب جوانان بحرين به پيروي از قيام امام حسين عليه السلام/ و ناتوانی بسیونی در تبرئه آل‌خلیفه....

اخبار دویست و هشتاد و هفتمین روز قیام مردم بحرین /یکشنبه 6آذرجنایات آل خلیفه در بحرین محکوم شد / بنیاد اهل بیت ترکیه با برگزاری همایشی که با حضور شماری از اندیشمندان در استانبول برگزار شد ، جنایات حکام " آل خلیفه " در بحرین را محکوم کرد .در این همایش كه شمار بسیاری از جوانان نیز در آن حضور داشتند، نخست تصویر بخش هایی از جنابات آل خلیفه علیه مردم مظلوم بحرین، برای شركت كنندگان به نمایش گذاشته است.پس از آن تعدادی از اندیشمندان در خصوص جنایت های حاكمان بحرین در طی ماه های اخیر علیه مردم مظلوم این كشور به سخنرانی پرداختند.'فرمان آلتون' رییس بنیاد اهل بیت تركیه با تقبیح جنایت های آل خلیفه، علیه مردم مظلوم بحرین و حضور نیروهای عربستان در این كشور برای سركوب معترضان مسلمان اظهار داشت كه ما در زمانی زندگی نمی كنیم كه با سلاح و زور صدای معترضان را بتوان، خاموش كرد.....


خاموش کردن صدای اعتراضات مردمی ؛ هدف اصلی گزارش کمیته حقیقت‌یاب آل خلیفه / "جعفر الحسابی" از رهبران جنبش آزادگان بحرین با اشاره به ارائه گزارش بسیونی و اذعان محافل این کشور به نقص حقوق بشر از سوی رژیم حاکم گفت: حتی اگر صدها نمونه از این نوع گزارش‌ها ارائه شود، هیچ تاثیری در رفتار ددمنشانه رژیم آل خلیفه با ملت مظلوم بحرین نخواهد داشت....ملت بحرین به این نوع گزارش که تحت نظر جلادان تهیه شده است، هیچ امیدی ندارند زیرا امکان ندارد که جلادان خودشان را محکوم کنند...این رژیم هیچ ارزشی برای جان انسان‌ها قائل نیست ولذا نباید به آن عتراف این رژیم جنایتکار به آنچه اشتباه در رفتار با معترضان می خوانند؛ امیدوار بود و معتقدم که این جنایت‌ها علیه ملت بحرین ادامه خواهد یافت مگر اینکه فشارهایی از سوی محافل بین‌الملل و سازمان ملل بر منامه وارد شوند....

خبرگزاری فارس: خاموش کردن صدای اعتراضات مردمی هدف اصلی گزارش کمیته حقیقت‌یاب آل خلیفه بود


حمله مزدوران آل‌خلیفه به مجلس عزاداری زنانه در بحرین / نیروهای امنیتی بحرین با حمله به یک مجلس عزاداری زنانه در این کشور یک فعال انقلابی را دستگیر کردند.بنا بر این گزارش نیروهای امنیتی بحرین به همراه برخی از مزدوران رژیم آل خلیفه در روستای «عالی» با استفاده از گاز اشک‌آور و بمب‌های کوچک «زینب الخواجه» فعال حقوق بشر بحرین را در این مجلس عزاداری دستگیر کرده‌ و به مکان نامعلومی منتقل کردند.....                              
نماد فساد در بحرین باید سرنگون شود / جمعی از علما، استادان و طلاب علوم دینی بحرینی ساکن قم مقدس با صدور بیانیه ای با انتقاد شدید از گزارش کمیته حقیقت یاب آل خلیفه بر لزوم ادامه اعتراضات تا تحقق کامل خواسته های ملت تاکید کردند.در این بیانیه آمده است: گزارش کمیته حقیقت یاب بحرین کاملا مردود و از پایه و اساس ساقط بوده و در پی فریب دادن مردم است ..... گسترش اعتراضات به ویژه در ماه های محرم و صفر می تواند پاسخ محکمی به این گزارش باشد و همگان باید از هیئت های عزاداری که همانند خواری در چشمان ظالمان و نماد پیروزی ملت است محافظت کنند، از همه مومنان می خواهیم به صورت گسترده در مجالس حسینی شرکت کنند تا ریشه های آن بیش از گذشته استوارتر شود.....

علماي بحريني ساكن قم


سکوت در برابر کشتار مردم جایز نیست / علامه سید عبدالله الغریفی، خطیب جمعه قفول بحرین، در مسجد امام صادق (ع) این شهر درباره اهداف قیام ملت این کشور گفت: ملت برای دست یابی به مطالبات عادلانه خود بپا خواست تا قانون اساسی بر کشور حاکم باشد، پارلمان از خود اراده داشته باشد، حکومت بر اساس آرای مردم انتخاب شود، تبعیض از بین رود، اعطای تابعیت سیاسی به بیگانگان متوقف شود، فساد مالی، اداری و اخلاقی رشه کن شود، ارزش، مبانی، مقدسات و شعائر دینی مورد حمایت قرار گیرند، جنایت کاران علیه ملت و متجاوزان به ناموس مردم مجازات شوند، مساجد مورد بازسازی قرار گیرند، زندانیان آزاد شوند و نمادهای نظامی گری از خیابان ها برچیده شوند...... این امور خواسته های ملت هستند و هیچ مشکلی ایجاد نمی کنند، ولی مشکل اصلی در سیاست حکام و پافشاری بر راه حل های امنیتی است و تا هنگامی که این اقدامات از سوی نظام ادامه یابد بحران سیاسی نیز ادامه خواهد یافت و خشم و غضب ملت افزایش می یابد....


دولت کنونی بحرین باید استعفا کند / آیت الله شیخ عیسی قاسم، رهبر شیعیان بحرین در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر دراز که در مسجد امام صادق (ع) برگزار شد درباره گزارش کمیته حقیقت یاب بحرین که از سوی آل خلیفه تشکیل شده بود گفت: کمیته ای که به ارائه گزارش پرداخت از سوی نظام و با اراده محض مقامات تشکیل شده است و ملت هیچ دخالتی در آن نداشته اند و بر همین اساس، هرآنچه در این گزارش مبنی بر ثبت تجاوز به حقوق بشر از سوی دستگاه های دولتی علیه شهروندان، انواع شکنجه ها، قتل های غیرقانونی و تجاوز به حرمت ها به منزله اعتراف نظام علیه خود است و با توجه به اینکه این تجاوزها از سوی کمیته تحقیق نظام ثبت و گزارش شده است هیچ نیازی به تجدید نظر در آنها وجود ندارد.وی افزود: هر گروهی می تواند نسبت به آنچه در این گزارش آمده است اعتراض کند، اما مقامات حق اعتراض به گزارش را ندارند و مواردی که علیه آنها ثبت شده است را نمی توانند انکار کنند.آیت الله عیسی قاسم با اشاره به وجود نواقص فراوان در این گزارش تصریح کرد: با وجود اینکه کاستی های فراوانی در این گزارش در قالب عدم پوشش کامل تجاوزات انجام گرفته از سوی دستگاه های رسمی علیه شهروندان، عدم نامگذاری دقیق برخی از تجاوزها و اهمام در متوجه ساختن این جنایت ها علیه مسوولان عالی رتبه کشوری وجود دارد، لیکن با توجه به اینکه موارد تجاوز به حقوق شهروندان نظیر قتل، تجاوز جنسی و شکنجه در آن ثبت و گزارش شده است، توانست حکومت که خود را تابع قانون می دانست و ادعاهای معارضان درباره این تجاوزات را منکر می شد رسوا سازد......


گزارش تصویری : تظاهرات ده‌ها هزار نفری مردم بحرین علیه رژیم آل خلیفه / ده ها هزار بحرینی عصر روز جمعه تظاهرات گسترده ای برگزار کرده و خواستار سرنگونی دولت بحرین و محاکمه مقاماتی شدند که در شکنجه ها و جنایات علیه مردم بحرین مشارکت داشتند. این تظاهرات با عنوان "جمعه پایداری" برگزار شد و مردم تاکید کردند که برای پایان بحران این کشور کوچک حاشیه ای خلیج فارس چاره ای به جز راه حل سیاسی وجود ندارد. این تظاهرات در مناطق المقشع و القدم برگزار شد و مردم در جریان تظاهرات خود شعارهایی از جمله "دولت باید ساقط شود"، "ما خواستار دموکراسی هستیم"  و "تظاهرات ما مسالمت آمیز است" سر می دادند....

تظاهرات گسترده مردم بحرین علیه رژیم آل خلیفهتظاهرات گسترده مردم بحرین علیه رژیم آل خلیفه

تظاهرات گسترده مردم بحرین علیه رژیم آل خلیفهتظاهرات گسترده مردم بحرین علیه رژیم آل خلیفه


کناره گیری حکومت آل خلیفه و تشکیل حکومت نجات ملی / جمعیت الوفاق اسلامی بحرین، بزرگ ترین حزب معارض رژیم آل خلیفه در بیانیه ای، گزارش کمیته حقیقت یاب تشکیل شده از سوی پادشاه این کشور را نشان دهنده ملی بودن قیام ملت بحرین عنوان کرد.در این بیانیه آمده است: گزارش کمیته مستقل حقیقت یاب بحرین که روز گذشته منتشر شد شک نسبت به ملی نبودن انقلاب بحرین را از بین برد و نشان داد که ایران و هیچ کشور دیگری در برانگیخته شدن این جنبش و ادامه یافتن آن نقشی ندارند، بلکه این خواسته ها کاملا بر اساس موازین دموکراسی بوده و تشکیل حکومت منتخب، پارلمانی با صلاحیت های کامل، حوزه های انتخاباتی عادلانه، قوه قضاییه مستقل و پاک و امنیت برای همگان را پیگری می کند.الوفاق افزود: این گزارش صحت گفتمان و اطلاعات معارضه و سازمان های حقوق بشر جهان که در طول ده ماه گذشته مبنی بر تجاوز به شهروندان، قلع و قمع آزادی ها و سرکوب آزادی بیان از سوی مردم، روزنامه ها و سایر رسانه ها را ثابت کرد. گزارش کمیته حقیقت یاب نشان داد که قتل غیرقانونی، شکنجه، بازداشت های بی مورد، تخریب مساجد، اخراج کارمندان و دانشجویان، توقف بورسیه تحصیلی، استفاده دستگاه های امنیتی از زور افراطی، استفاده از شیوه های نامطلوب جهت بازداشت و بدرفتاری با اسیران و بازداشت شدگان، محاکمه شهروندان به اتهام بیان حقایق و تجمع های مسالمت آمیز، مخفی ساختن خبرهای مربوط به بازداشت شدگان و استفاده از رسانه ملی جهت واژگون نشان دادن اعتراضات در بحرین وجود دارد.این جمعیت تصریح کرد: گزارش روز گذشته کمیته حقیقت یاب این واقعیت را روشن ساخت که بحران سیاسی به دلیل دیکتاتوری بودن نظام رخ داده و انتقال قدرت به حکومت منتخب بر اساس آرای مردم می تواند به این بحران پایان دهد. الوفاق این گزارش را مدرکی روشن برای تجاوزهای انجام گرفته در زمینه های مختلف سیاسی، حقوقی، اقتصادی، اجتماعی و انسانی می داند و بر لزوم استعفای حکومت کنونی که همه این جنایت ها را مرتکب شده اند تاکید کرده و تشکیل حکومت نجات ملی که دست آن از خون و شکنجه و تخریب مساجد پاک باشد را برای رهبر مرحله انتقالی و برپایی نظام دموکراسی در بحرین خواستار است....


اخبار دویست و هشتاد و چهارمین 284روز قیام مردم بحرین / پنجشنبه سوم آذر

تاکید تظاهرات کنندگان بحرینی براجرای خواسته های خود / انتشار نتایج کمیته حقیقت یاب / بسيوني: تشکيل کميته حقيقت ياب در بحرين حادثه بي سابقه است / ادعاهای دیکتاتور بحرین درباره ایران/ بیانیه جمعیت الوفاق در واکنش به گزارش کمیته حقیقت یاب / تعداد شهدای بحرین در گزارش بسیونی / گزارش بسيوني تحت نظارت رژيم آل خليفه صادر شده است/ استقبال سخنگوي وزارت خارجه امريکا از گزارش کمیته حقیقت یاب/ کاخ سفيد از دولت بحرين خواست پاسخگو باشد / تاکید اردن بر حمایت از رژیم آل خلیفه/...

اخبار دویست و هشتاد و چهارمین روز قیام مردم بحرین / پنجشنبه سوم آذر


ایران هیچ نقشی در حوادث اخیر بحرین ندارد / کمیته حقیقت یاب حوادث اخیر بحرین که به دستور پادشاه این کشور تشکیل شده است به استفاده افراطی و بی دلیل نیروهای امنیتی علیه معترضان اعتراف کرد.شریف بسیونی، رئیس این کمیته در جلسه ای که با حضور پادشاه برگزار شد تاکید کرد که اعترافات متهمان حوادث اخیر به زور گرفته شده و بازداشت شدگان با شکنجه شدیدی در زندان ها مواجه هستند.وی با اشاره به اینکه 35 تن در حوادث اخیر کشته شده اند که 5 تن از آنان از نیروهای امنیتی هستند، تجدید نظر در احکام صادره علیه برخی از متهمان که رهبران قیام به شمار می آیند را خواستار شد.کمیته حقیقت یاب در بخش دیگری از گزارش خود اظهار داشت که هیچ دلیلی مبنی بر نقش ایران در اعتراضات اخیر یافت نشده است و مدارکی که در این زمینه به کمیته ارائه شد نتوانست دخالت این کشور در امور داخلی بحرین را ثابت کند....

کميته حقيقت ياب بحرين


موضوعات مرتبط: کشور بحرین
ادامه مطلب
[ دوشنبه 7 آذر1390 ] [ 1:35 ] [ ابراهیمی ] [ ]
اخبار / 279 / دویست هفتاد و نهمین روز قیام مردم بحرین / شنبه28 آّبان

در جریان تظاهرات مردم بحرین، نیروهای آل خلیفه با خودروهای نظامی دو نوجوان را زیر گرفتند که در نتیجه آن یک نوجوان 16 ساله به نام "علی الستراوی" به شهادت رسید/نیروهای رژیم آل خلیفه در جریان حمله به تظاهرکنندگان در نقاط مختلف، بار دیگر دست به اقدامات توهین آمیز علیه زنان زدند/ یک زن بحرینی در جریان تظاهرات دیروز، بر اثر فرو رفتن یک آرماتور درسرش، در وضعیتی بسیار بحرانی بسر می برد.....

اخبار دویست هفتاد و نهمین روز قیام مردم بحرین / شنبه28 آّبانشرکت صدها عزادار در تشييع نوجوان بحريني / صدها عزادار بحريني در مراسم تشييع نوجوان معترض 16 ساله که در جريان اعتراضات ضد دولتي به دست نيروهاي رژيم آل خليفه کشته شد، شرکت کرده‌اند...ده‌ها هزار نفر از مردم بحرين روز جمعه (27 آبان، 18 نوامبر) نزديک منامه، پايتخت اين کشور اقدام به برپايي تظاهرات کردند و پايان حاکميت خاندان آل خليفه بر اين کشور را خواستار شدند. ....به گفته شاهدان، تظاهراتي که جمعه در شهر عالي در 3 کيلومتري جنوب شرقي منامه برگزار شد يکي از بزرگ‌ترين تظاهرات‌هاي ضد دولتي در هفته‌هاي گذشته بود. .....


حمله نيروهاي آل خليفه به معترضان / نيروهاي رژيم آل خليفه با حمله به معترضان صلح‌جو در منامه پايتخت بحرين و اطراف آن ده‌ها معترض را زخمي کرده‌اند. به گفته شاهدان، نيروهاي رژيم براي متفرق کردن معترضاني که روز جمعه در منامه و روستاهاي اطراف از جمله سنابيس و الديه تظاهرات کرده بودند، به شليک گاز اشک‌آور و گلوله پلاستيکي متوسل شدند.....


شعار سال آینده مجلس علمای بحرین اعلام شد/ مجلس علمای بحرین شعار سال جدید قمری یعنی سال 1433 را اینگونه اعلام کرد: « اسلام ؛ سیاست و صلح » (عدالت، کرامت، برادری) این شعار شامل نکات مهمی است که کلمات و نمادهای شعار به آنها اشاره دارد. استفاده از نماد گنبد و هلال و نقش های کتیبه ای بیانگر هویت اسلامی است که اساس این شعار می­باشد.این نماد همچنین شامل کبوتری با نقش های دینی است که الهام بخش صلح ریشه دار در ارزش های دین اسلام است. همچنین استفاده از قلم اشاره دارد به حس سیاسی آمیخته با سرشت دیدگاه اسلام، که هرچقدر هم که دشمنان تلاش کنند از آن جدا نمی­شود...آیت الله شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین در همین زمینه ابراز داشت: اسلام دین صلح است نه صلح سطحی و قشری بلکه صلح مستلزم، سلامت عقل ها و جان ها و سلامت امور مرتبط با اسلام...


محاصره جزیره ستره در بحرین / تظاهرات امروز مردم بحرین که با تشییع شهید 16 ساله بحرینی آغاز شد، به روستاهای العکر و سلماباد امتداد یافته است.برخی از تظاهرکنندگان در جزیره ستره نیز درپی حملات سرکوبگرانه رژیم آل خلیفه مجروح شده اند.باوجود بسته شدن بیشتر راه ها و جاده های اصلی مناطق مختلف بحرین از سوی رژیم آل خلیفه، مراسم تشییع "علی الستراوی" نوجوان 16 ساله بحرینی با حضور گسترده مردم برگزار شد...نیروهای رژیم آل خلیفه و مزدوران این رژیم همچنین در منطقه العکر به کسانی که قصد داشتند در این مراسم شرکت کنند، حمله کرده و با آنها درگیر شدند.در منطقه النویدرات نیز نیروهای آل خلیفه با بستن جاده ها، بسوی مردم حمله ور شدند....


شکافته شدن سر زن بحرینی با آرماتور / یک زن بحرینی در جریان تظاهرات دیروز، بر اثر فرو رفتن یک آرماتور درسرش، در وضعیتی بسیار بحرانی بسر می برد.این زن بحرینی عصر دیروز در جریان تظاهرات مردم منطقه "الدیه" از ناحیه سر به شدت مجروح شد.بر اساس تصاویر منتشر شده در شبکه های اجتماعی، نیروهای آل خلیفه در جریان تظاهرات مسالمت آمیز مردم، بسوی معترضان ملیه های فلزی پرتاب می کردند....


شیوه جدید آل خلیفه برای ارعاب شهروندان / جمعیت وفاق در بیانیه با اشاره به شهادت "علی یوسف بداح" به دست نیروهای رژیم آل خلیفه، تاکید کرد: نحوه زیر گرفتن این نوجوان با خودروهای پلیس و وجود تصاویر و ویدوهای مختلف از این گونه اقدامات، بیانگر آن است که نیروهای رژیم به عمد در حال زیر گرفتن تظاهرکنندگان باخودرو هستند.در این بیانیه آمده است: همه توجیه های اعلام شده از سوی وزارت کشور درباره ماجرای زیر گرفتن "بداح" دروغ و باطل است، و حرکت سریع خودروهای پلیس و زیر گرفتن بداح و متلاشی کردن جسد او، به هیچ وجه قابل توجیه نیست.وفاق خاطرنشان کرد: شاهدان عینی درباره این حادثه گفته اند که ، نیمه های شب خودروهای پلیس با چراغ خاموش و با سرعت بسیار زیاد، به عمد 4 نوجوان را زیر گرفتند که جراحت 2 تن از آنها سطحی است؛ ولی پای نفر سوم شکست؛ نفر چهارم هم شهید البداح بود که تکه هایی از پوست و گوشت بدن او همچنان در محل حادثه وجود دارد...راننده خودرو چهار نفر از شهروندان را زير گرفت. در اين حادثه دو نفر زخم سطحي برداشتند؛ نفر سوم پايش شکست و نفر چهارم نيز که بر اثر عبور چندين باره خودرو از روي بدنش و پرت کردن پيکرش بر روي پياده رو شهيد شد.وي افزود: راننده خودروي امنيتي رژيم بحرين به اين اقدام نيز بسنده نکرد بلکه پيکر بي جان نوجوان بحريني را با فشردن بر ديوار به وسيله خودرواش مثله کرد؛ به گونه اي که پيکر اين شهيد متلاشي و تمام استخوان‌هاي بدن او خرد شد و از ناحيه شکم شکاف برداشت.....


نشست مخالفان آل خلیفه در بیروت / " ابراهيم المدهون" " ابراهيم المدهون"، از نشست دوشنبه آینده مخالفان رژیم آل‌خلیفه در بیروت برای بررسی موارد نقض حقوق بشر علیه شهروندان بحرینی خبر داد. و.ی با اشاره به افزایش فعاليتهاي مخالفان بحرينی در داخل و خارج از کشور، گفت: جمعيت وفاق دیروز تجمعي بزرگ برپا کرد؛ همچنين ائتلاف جوانان 14 فوريه نيز روز جمعه فعاليت ديگري شروع کردند؛ این فعالیت ها نشان می دهد که مردم بحرين همچنان بر خواسته هاي مسالمت آميز خود تاکید دارند و عقب نشینی نکرده اند.....


چرا عضویت کشور بحرین در اتحادیه عرب به تعلیق در نمی آید؟ / دکتر محمد الدرینی رییس مؤسسه آل البیت مصر و از فعالان فکری و فرهنگی در این کشور گفت: ایراد ما به اتحادیه عرب این است که چرا این جامعه، پرونده برخورد و سرکوب معترضان بحرینی را بررسی نکرد؟ وی افزود: بحرین یک دولت عربی و عضو اتحادیه عرب است و سزاوار بود که عرب ها به یاری و کمک مردم بحرین بشتابند تا اینکه مردم بحرین احساس نکنند تا از طرف اتحادیه عرب به آنها توجه لازم نمی­شود.....

فعالیت بحرین در اتحادیه عرب را تعلیق کنید
خاندان آل خلیفه هیچ برتری نسبت به دیگر خانواده های بحرینی ندارد/ مراسم دهمین سالگرد تاسیس جمعیت الوفاق اسلامی بحرین، بزرگ ترین حزب معارض رژیم آل خلیفه، با حضور ده ها هزار تن از شهروندان در روستای المقشع در غرب منامه برگزار شد.حاضران در این مراسم که با حضور گسترده علما، سیاستمداران، اندیشمندان، فرهنگیان و شخصیت های برجسته برگزار شد شعارهای وحدت انگیز سر داده و بر لزوم ادامه اعتراضات به صورت مسالمت آمیز تاکید کردند.حجت الاسلام شیخ علی سلمان، دبیرکل جمعیت الوفاق در این مراسم گفت: برخی از افراد در این مدت از بنده به عنوان دبیرکل الوفاق تشکر کرده اند، الوفاق در دبیرکل خلاصه نمی شود، الوفاق از آن مردم است و بنده وظیفه دارم از شما تشکر کنم، بنده خدمتگزار کوچک فرزندان ملت بحرین هستم.وی یاد و خاطره شهدای انقلاب این کشور را گرامی داشت و افزود: جا دارد از شهدای قیام ملت بحرین بویژه شهیدان عبدالکریم فخراوی و زکریا العشیری و نمادهای اساسی تاسیس جمعیت الوفاق یعنی عبدالوهاب حسین، حسن المشیمع و عبدالجلیل السنکیس (این افراد هم اکنون در زندان آل خلیفه بسر می برند) تقدیر کرده و یاد آنان را گرامی بداریم.دبیرکل جمعیت الوفاق تصریح کرد: الوفاق از گذشته تاکنون در خدمت همه شهروندان بوده و تا آخر به این راه ادامه خواهد داد. صادقانه عرض می کنم که الوفاق به همه فرزندان بحرین عشق می ورزد و شبانه روز به فکر وطن است و هیچ گاه وابستگی به بیگانگان را نمی پذیرد، الوفاق از این وطن و برای این وطن است و از این روش دور نخواهد شد.شیخ علی سلمان سایر گروه های سیاسی را به همراهی با جنبش مردمی در بحرین دعوت کرد و اظهار داشت: دست خود را به سوی برادران عزیز در سایر گروه های سیاسی برای ساخت وطن بر اساس دموکراسی، آزادی و حقوق بشر دراز کرده ایم و از آنها می خواهیم از طایفه و قبیله گرایی که به تقسیم کشور منجر می شود دوری جویند و در راه ملت تلاش کنند.رهبر معارضان رژیم آل خلیفه خطاب به گروه های سیاسی گفت: بیایید دست به دست هم دهیم و کشوری را بسازیم که شهروندان در آن از اهمیت برخوردار باشند، بیایید وطنی بسازیم که یک خانواده بر وزارتخانه ها و سرنوشت آن مسلط نباشد، بیایید این جاهلیت را از کشور دور کنیم و به همه خانواده ها احترام بگذاریم......همچنین عبدالنبی العکری از فعالان حقوقی، علی سبت، رئیس جمعیت دانشجویان، حسن رضی و محمد التاجر از وکلای بحرینی، فیصل هیات، خبرنگار، رضی الموسوی، معاون دبیرکل جمعیت وعد، خانم رولا صفار، رئیس جمعیت پرستاران، خانم جلیله سلمان، رئیس جمعیت معلمان و خانم آیات القرمزی، شاعر برجسته بحرین در این مراسم به ایراد سخنرانی پرداختند.....

اعتراض بحريني‎ها به اعدام معترضان / شماري از بحريني‎ها با تظاهرات در سراسر اين کشور خواستار توقف اعدام چهار معترض ضددولتي بازداشت شده در ماه آوريل توسط رژيم منامه شده‎اند. گفته مي‌شود، شرکت‌کنندگان در اين تظاهرات همچنين بر لزوم آزادسازي همه زندانيان ضدرژيم آل خليفه تاکيد کردند. دادگاه نظامي اين کشور در 28 آوريل (8 ارديبهشت) حکم اعدام چهار زنداني را به عنوان بخشي از تلاش‌هاي رژيم آل خليفه براي سرکوب مخالفان و همچنين براي جلوگيري از رشد جنبش انقلابي در اين کشور صادر کرد. اين دادگاه نظامي همچنين سه تن ديگر را به حبس ابد محکوم کرده است. ....


قیام بحرینی ها پس از انتشار گزارش بسیونی / "سعيد الشهابي"  دبيرکل جنبش آزادگان بحرين پیش بینی کرد، مردم این کشور پس از انتشار گزارش کمیته حقیقت یاب به ریاست بسیونی، ضد این گزارش قیام خواهند کرد.وی اظهار داشت: با اعلام گزارش بسيوني مردم بحرین قیام کرده و تظاهرات گسترده ای در مخالفت با آن برگزار خواهند کرد.وي افزود: ما شاهد بيداري ديرهنگام افکارعمومي جهان و برخي محافل سياسي جهان درباره شکست رژيم اشغالگر سعودي دربحرين هستیم، ورژيم مستبد آل خليفه اکنون به شدت درمحاصره قراردارد.....


برگزاری شب شعر در همبستگی با بانوان بازداشت شده / کمیسیون بانوان جمعیت الوفاق اسلامی بحرین، بزرگ ترین حزب معارض رژیم آل خلیفه، روز گذشته شب شعری را با هدف همبستگی با بانوان انقلابی زندانی در ساختمان این جمعیت در بلاد القدیم برگزار کرد.در این مراسم که با حضور گسترده بانوان بحرینی برگزار شد، برخی از شاعران خانم در وصف انقلاب مردمی این کشور و بازداشت زنان از سوی رژیم آل خلیفه شعرسرایی کردند.بانوان حاضر در سالن برگزاری شب شعر نیز با سر دادن شعارهایی بر لزوم آزادی زنان بازداشت شده، برادری میان شهروندان شیعه و سنی، وحدت ملی و از بین رفتن تبعیض مذهبی که به شدت از سوی مقامات حاکم بر این کشور اعمال می شود تاکید کردند.....


ادعای دخالت ایران در امور داخلی بحرین ناشی از دشمنی با این کشور است / حجت الاسلام شیخ علی سلمان، دبیرکل جمعیت الوفاق اسلامی بحرین در مصاحبه با روزنامه الیوم السابع مصر، اقدامات نظام آل خلیفه برای گسترش فتنه های مذهبی در این کشور را به شدت محکوم کرد و گفت: نظام بحرین به شدت در تلاش است تا جدایی میان شهروندان سنی و شیعه را محقق سازد تا بدینوسیله به خاموشی جنش انقلابی در این کشور دست یابد. با وجود اینکه شهروندان سنی در وضعیت بسیار بهتری قرار دارند و از توجه بیشتر مقامات برخوردار هستند، لیکن ما شیعیان بر لزوم همزیستی مسالمت آمیز میان پیروان این دو مذهب تاکید می کنیم. وی افزود: مطالبات انقلاب بحرین مورد پذیرش شیعیان و سنی های بحرین است و هیچ طایفه گری در این خواسته ها مشاهده نمی شود، در صورتی که انقلابیون خواستار برپایی دولتی اسلامی بر پایه ولایت فقیه بودند می توانستیم که این انقلاب را طایفه ای بخوانیم، ولی مطالبات ملت بحرین کاملا انسانی و مبتنی بر دموکراسی های موجود در جهان است.حجت الاسلام علی سلمان دخالت ایران در امور داخلی بحرین را رد کرد و اظهار داشت: ایران هیچ گاه از قیام شیعیان در بحرین حمایت نکرده و تنها کاری که این کشور انجام می دهد پوشش خبرهای اعتراضات در بحرین است و همین اقدام را در انقلاب های مصر و تونس نیز انجام داد.دبیرکل جمعیت الوفاق با اشاره به اذعان جهانیان نسبت به عدم دخالت ایران در انقلاب بحرین تصریح کرد: سازمان های اطلاعاتی آمریکا و اروپا نیز به بررسی ادعاهای دولت مبنی بر دخالت ایران در حوادث بحرین پرداخته و به این نتیجه رسیدند که ایران هیچ دخالتی در این قیام ندارد و اعتراضات انجام گرفته در بحرین کاملا ملی است و ادعای دخالت ایران در امور داخلی کشور نیز به دلیل دشمنی با جمهوری اسلامی ایران رخ می دهد....


شنیع ترین اقدامات غیراخلاقی در زندان های آل خلیفه رخ می دهد/ هادی الموسوی از مسوولان جمعیت الوفاق اسلامی در تجمع بزرگ بحرین گفت : پافشاری و فداکاری های فراوان ملت بحرین برای دست یابی به کرامت و آزادی و عزت قابل تقدیر است. شهروندان بحرینی در پی دموکراسی هستند که در آن، حاکم و محکوم در برابر قانون مساوی باشند، خون همه افراد کشور محترم باشد، به همه مردم احترام گذاشته شود و به فاصله طبقاتی اعتقادی نداشته باشد و شهدای فراوانی را در این راه داده اند.هادی الموسوی با اشاره به حضور مستمر زنان در صحنه افزود: بانوان بحرینی همواره در صحنه حضور داشته و در اعتراضات خیابانی، زندان ها، مراکز پلیس، ایست های بازرسی، مراسم تشییع، درمان مجروحان، دادگاه ها و در اماکن مختلف به وظیفه خود به خوبی عمل کرده و نشان دادند که واقعا نیمی از جامعه هستند. عضو ارشد جمعیت الوفاق از ادامه تجاوز رژیم به مقدسات به شدت انتقاد کرد و اظهار داشت: 35 مسجد از تجاوز نظامیان در امان نماندند و نکته جالب این است که برخی از مساجد به دلیل اینکه طایفه خاصی از مردم در آنجا نماز می خوانند با خاک یکسان شده، ولی مساجدی که طایفه دیگری در آن نماز ادا می کنند از تخریب و تجاوز در امان ماندند. مقامات همچنین با غیرقانونی خواندن ساخت این مساجد، دروغ دیگری را در پرونده خود ثبت کردند و به دشمنی با خداوند متعال پرداختند...ی زندان های آل خلیفه را بسیار مخوف توصیف کرد و گفت: زندان های بحرین به جایگاهی برای شنیع ترین اقدامات غیراخلاقی و شکنجه های شدید علیه زندانیان مبدل شد که می توان از شکنجه با برق، آب و نشستن بر روی اشیاء تیز یاد کرد و در برخی از مراکز پلیس نیز برخی از حیوانات نظیر الاغ و سگ و گوسفند را در کنار متهم قرار می دادند تا احساس ذلت و خواری به وی دست دهد.سید هادی الموسوی به بررسی جنایت های آل خلیفه علیه ملت بحرین پرداخت و افزود: 3 اعدام، 27 حبس ابد، ده ها سال حبس برای برخی دیگر از شهروندان، بازداشت بیش از 160 نظامی به دلیل شیعه بودن، دستگیری بیش از 200 خانم، اخراج 3000 شهروند از کار و اخراج برخی از دانشجویان به عنوان نمونه هایی جنایت علیه ملت بحرین است ....


موضوعات مرتبط: کشور بحرین
ادامه مطلب
[ شنبه 28 آبان1390 ] [ 21:40 ] [ ابراهیمی ] [ ]

اخبار دویست هفتاد و ششمین روز قیام مردم بحرین / چهارشنبه 25آبان

فراخوان برای تظاهرات روز جمعه دربحرین/محکومیت انقلابیون بحرین به زندان/ بازداشت کودکان بحرینی در مراسم عیدغدیر/بازداشت دانش ‏آموزان دختر بحرینی با حمله به منازل/ توطئه آل‌خلیفه برای جدایی بین شیعیان و اهل سنت/ سناريوي آل‌خلیفه ضعیف بود/شکست بحرین در توسعه اقتصادی/خدمت جدید آل‌خلیفه به توطئه‌های آمریکا...


اخبار دویست هفتاد و چهارمین روز قیام مردم بحرین / دوشنبه 23آبان

انتقاد جنبش آزادگان بحرین از اتحادیه عرب/تصمیم اتحادیه عرب خجالت آور است/رسانه‎ها مظلومیت مردم بحرین را فراموش نکنند/ مصری‎ها جلوی ورود ولیعهد عربستان را بگیرند/ اوج فتنه انگیزی آمریکا در بحرین جریان دارد/ ستایش رژیم آل خلیفه از آمریکا/سناريوي نخ نماي آل خليفه عليه مخالفان/ایران هراسی کمکی به بحرین نخواهد کرد/ رشوه عربستان براي سرپوش برجنايات آل خليفه/ فعالیت بحرین در اتحادیه عرب را تعلیق کنید...

اخبار دویست هفتاد و چهارمین روز قیام مردم بحرین / دوشنبه 23آبان


موضوعات مرتبط: کشور بحرین
ادامه مطلب
[ چهارشنبه 25 آبان1390 ] [ 18:23 ] [ ابراهیمی ] [ ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

انعکاس اخبار ، یادداشت ها ، گزارشات ، پژوهش ها ، تحقیقات ، تجزیه و تحلیل های مهم پیرامون مسائل راهبردی ، استراتژیکی ، ساختار و نظام حکومتی ، سیاسی ، فرهنگی ، هنری ، اجتماعی ، اقتصادی ، تجاری ، امنیتی ، نظامی ، اشغالگران ، مهاجرت ، بهداشت و سلامت ، آمار و جمعیت ، جامعه شناسی ، تاریخ ، جغرافیا ، مذاهب ...به نقل از منابع گوناگون رسانه ای ، مطبوعات ، خبرگزاری ها ،سایت ها ، وبلاگ ها ، کارشناسان ...در باره جهان اسلام ، نهضت مسلمانان ،دیگر ادیان الهی ، جوامع ...
موضوعات وب
امکانات وب