اخبار مسلمانان
امام خمینی:قرن پانزده قرن غلبه حق بر باطل است
قالب وبلاگ
آخرين مطالب
لینک دوستان
گزارش مصور:

آیا جرم در دست داشتن عکس شیخ علی سلمان مرگ است؟

این جوان پس از اصابت گلوله فورا به زمین افتاد اما تا آخرین لحظه جان دادن هیچ‌گاه عکس دبیرکل مبارز جمعیت الوفاق را‌‌ رها نکرد.

ابنا

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ موج سرکوبگری و ارعاب رژیم آل خلیفه در بحرین به جایی رسیده است که حتی برای در دست داشتن تصویر «شیخ علی سلمان» دبیر کل جمیعت الوفاق اسلامی بحرین در این کشور مجازات مرگ در نظر گرفته است.

روزنامه مرآة البحرین، امروز با انتشار تصاویری از شهادت یک جوان بحرینی که عکس شیخ علی سلمان را در دست داشت نوشت: این جوان اعتراض خود را به مسالمت آمیز اعلام کرد و تنها جرم او در دست داشتن تصویری از شیخ علی سلمان بود اما سوال این است که چرا وی باید به این جرم کشته شود؟ چرا او که با دست خالی و بدون هیچ سلاحی در برابر خودروی زرهی ایستاده بود باید بطور وحشیانه کشته شود؟

این جوان حتی شعاری سر نداده بود و تنها تصویری از شیخ سلمان در دست داشت تا اقدام دستگاه حاکم به بازداشت وی را محکوم کند.

از سوی دیگر جنایتکاری که این جوان بحرینی بی‌دفاع را با شلیک گلوله هدف قرار داد در خودروی زرهی قرار داشت و هیچ خطری نیز وی را تهدید نمی‌کرد.

این نظامی تروریست حتی جرأت بیرون آمدن از خودرو را نداشت و از دریچه‌ای در خودرو این جوان را هدف قرار داد و از فاصله چند قدمی به طور مستقیم به چهره این شهروند بحرینی گلوله‌ای شلیک کرد. پس آیا تروریسم چیزی غیر از این است؟

این جوان پس از اصابت گلوله فورا به زمین افتاد اما تا آخرین لحظه جان دادن هیچ‌گاه عکس شیخ علی سلمان را‌‌ رها نکرد.

آری عکس شیخ علی سلمان با خون این جوان آغشته شد اما شیخ علی سلمان همچنان سربلند باقی خواهد ماند.

«نبیل رجب» فعال برجسته سیاسی بحرین رژیم آل خلیفه در نظام آپارتایدی که بوجود آورده، شیعیان و سنی‌ها را از هم جدا کرده است. حدود نیمی از شیعیان بحرین نمی‌توانند زندگی مناسب داشته باشند. حکومت بحرین همانند حکومت آپارتایدی در آفریقای جنوبی در دهه ۱۹۸۰ یا همانند اسرائیل، بین شیعه و سنی، دیوار نکشیده است اما عملا این کار را انجام داده است.

وی افزود: خواسته‌های ما احقاق حقوق مردم و خواسته‌های انقلابی آن‌ها است و مطالبات ما به مسائل مذهبی هیچ ارتباطی ندارد. اما رژیم تلاش می‌کند مسائل و خواسته‌های ما را به صورت مسئله شیعه و سنی جلوه بدهد.

رجب اظهار کرد: در حال حاضر نیز غربی‌ها شیعیان را تهدید می‌دانند زیرا ایران با دولت‌های غربی همسو نیست و حزب الله با اسرائیل مبارزه می‌کند و به همین علت، دولت‌های غربی تصور می‌کنند اگر به شیعیان فرصت بدهند در عرصه سیاسی، قدرت داشته باشند، حزب الله و ایران تقویت خواهند شد. این رویکرد غرب و این سیاست خارجی غرب، مزورانه است و مردم بحرین هزینه این سیاست‌ها را می‌پردازند. آن‌ها با رژیم بحرین رابطه دارند و این رابطه همانند لکه‌ای ننگ است زیرا خون فرزندان بحرین در این میان ریخته شده است.


موضوعات مرتبط: کشور بحرین
ادامه مطلب
[ جمعه ۳ بهمن۱۳۹۳ ] [ 19:2 ] [ ابراهیمی ] [ ]

علمای بحرین تحصن کردند

علمای بحرین در اعتراض به بازداشت دبیرکل جمعیت وفاق، تحصن کردند.

العالم

دو شنبه 8 دی 1393 - 14:49:56

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، این تحصن صبح امروز (دوشنبه) در اعتراض به بازداشت شیخ علی سلمان برگزار شد.شرکت کنندگان در این تحصن درباره پیامدهای ادامه اقدامات "احمقانه" و حساب نشده رژیم آل خلیفه ضد  شخصیتهای سیاسی و علما هشدار دادند.
علمای بحرینی در این تحصن آزادی فوری شیخ علی سلمان و دیگر فعالان و شخصیتها را خواستار شدند.آنان تأکید کردند که بازداشت شیخ علی سلمان بیانگر تفکر استبدادی رژیم حاکم بحرین است و پیامدهای وخیمی خواهد داشت.

جمعیت وفاق شامگاه یکشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که شیخ علی سلمان حدود 10 ساعت است که در ساختمان تحقیقات جنایی در بازداشت است.این جمعیت تأکید کرد که شیخ علی سلمان ساختمان دادستانی کل را ترک نکرده و همچنان در بازداشت وزارت کشور است.جمعیت وفاق هشدار داد که اقدام علیه شیخ علی سلمان ماجراجویی خطرناک و حساب نشده ای است که صحنه سیاسی و امنیتی بحرین را پیچیده می کند.این جمعیت بر ضرورت آزادی فوری شیخ علی سلمان تأکید کرد.  


 
 

موضوعات مرتبط: کشور بحرین
[ سه شنبه ۹ دی۱۳۹۳ ] [ 3:57 ] [ ابراهیمی ] [ ]

مقتدی صدر: دوره پایانی آل‌خلیفه آغاز شد

رهبر جریان صدر عراق تأکید کرد، آزاد نکردن دبیرکل جمعیت وفاق بحرین، آغازگر دوره پایانی رژیمی ظالم است.

العالم

دو شنبه 8 دی 1393 - 10:32:26

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، "مقتدی صدر" در بیانیه ای گفت: خبر بازداشت شیخ علی سلمان دبیرکل وفاق، بسیار شوکه کننده بود؛ این اقدام بیانگر ساکت کردن صداهای مخالفان و ظلم و استبداد واقعی است.
سایت "مرأه البحرین" با انتشار بیانیه مقتدی صدر، به نقل از وی نوشت: خودداری از آزادی شیخ علی سلمان، آغازگر دوره پایانی رژیمی ظالم، و پایانی بر اصل گفتگو است.
مقتدی صدر از مردم بحرین خواست زیر نظر علما و مراجع خود در صفی واحد تظاهرات کنند و آزادی شیخ علی سلمان و همه فعالان معارض مرد و زن زندانی را خواستار شوند.
وی تأکید کرد که کشور زخم دیده عراق با مردم بحرین و بازداشت شدگان مظلوم آن ابراز همدردی می کند.


موضوعات مرتبط: جریان مقتدی صدر(عراق)، کشور عراق، کشور بحرین
[ سه شنبه ۹ دی۱۳۹۳ ] [ 3:51 ] [ ابراهیمی ] [ ]

بحرینی‌ها در حمایت از دبیرکل وفاق به خیابانها می‌ریزند

جنبش حق در اعتراض به بازداشت دبیرکل جمعیت وفاق بحرین، مردم این کشور را به برگزاری تظاهرات گسترده در همه مناطق فراخواند.

العالم

یک شنبه 7 دی 1393 - 21:58:51

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، جنبش حق بازداشت شیخ علی سلمان را اقدامی تروریستی توصیف کرد و آزادی فوری وی را خواستار شد.
جنبش حق تأکید کرد: سرکوب تحصن کنندگان و تظاهرات مردم در همبستگی با شیخ علی سلمان، مردم را نمی ترساند بلکه بر اصرار آنان برای تظاهرات و اعلام همبستگی با وی بیشتر می کند.
جنبش حق همچنین از همه گروه های انقلابی و معارض بحرینی خواست، با اعلام همبستگی و انجام فعالیتهای مختلف در حمایت از شیخ علی سلمان، تظاهرات گسترده ای را برگزار کنند.
جمعیت وفاق شامگاه یکشنبه در بیانیه‌ای تأکید کرد که شیخ علی سلمان حدود 10 ساعت است که در ساختمان تحقیقات جنایی در بازداشت است.
این جمعیت تأکید کرد که شیخ علی سلمان ساختمان دادستانی کل را ترک نکرده و همچنان در بازداشت وزارت کشور است.
جمعیت وفاق هشدار داد که اقدام علیه شیخ علی سلمان ماجراجویی خطرناک و حساب نشده ای است که صحنه سیاسی و امنیتی بحرین را پیچیده می کند.
این جمعیت بر ضرورت آزادی فوری شیخ علی سلمان تأکید کرد.
خانواده شیخ علی سلمان تأکید کردند که وی پس از بازداشت در تماس تلفنی بسیار کوتاهی بازداشتش را تأیید کرد.


موضوعات مرتبط: کشور بحرین
[ دوشنبه ۸ دی۱۳۹۳ ] [ 6:17 ] [ ابراهیمی ] [ ]

دبیرکل وفاق بحرین بازداشت شد

جمعیت وفاق بحرین از بازداشت دبیرکل این جمعیت به دستور وزارت کشور خبر داد.

العالم

یک شنبه 7 دی 1393 - 20:41:27

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، جمعیت وفاق شامگاه یکشنبه در بیانیه‌ای تأکید کرد که شیخ علی سلمان حدود 10 ساعت است که در ساختمان تحقیقات جنایی در بازداشت است.
این جمعیت تأکید کرد که شیخ علی سلمان ساختمان دادستانی کل را ترک نکرده و همچنان در بازداشت وزارت کشور است.
جمعیت وفاق هشدار داد که اقدام علیه شیخ علی سلمان ماجراجویی خطرناک و حساب نشده ای است که صحنه سیاسی و امنیتی بحرین را پیچیده می کند.
این جمعیت بر ضرورت آزادی فوری شیخ علی سلمان تأکید کرد.


موضوعات مرتبط: کشور بحرین
[ دوشنبه ۸ دی۱۳۹۳ ] [ 6:14 ] [ ابراهیمی ] [ ]

انقلاب بحرین ادامه دارد

خروش هزاران بحرینی در منامه

هزاران بحرینی امروز با شرکت در تظاهرات بزرگ منامه با سردادن شعارهای «الديمقراطية حقنا» (دموکراسی حق ماست) و «بلا شرعیه» (غیر قانونی) اعتراض خود را به تعیین مجدد خلیفه بن سلمان به عنوان نخست وزیر نشان دادند.

ابنا

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ هزاران نفر از شیعیان بحرین روز جمعه با برگزاری تظاهراتی گسترده در منامه ضمن سردادن شعارهای انقلابی، بر پایبندی به خواسته‌های خود تاکید کردند.

تظاهرات در منامه در پاسخ مثبت به دعوت گروه‌های مخالف رژیم آل خلیفه برگزار شد و تظاهرات‌کنندگان خواستار برکناری نخست وزیر بحرین و تعیین یک دولت منتخب شدند.

«شیخ علی سلمان» دبیرکل حزب اسلامی الوفاق بحرین که در این تظاهرات باشکوه شرکت داشت گفت: فراخوان تظاهرات گروههای مخالف ملی دموکراتیک بحرین برای روز جمعه در حقیقت ادامه انقلاب مردمی بحرین است که خواهان حقوق قانونی خود، نوعی وفاداری به شهدا، زندانیان و همبستگی با همه قربانیان سرکوب‌ها است.

وی بر ضرورت ادامه انقلاب مسالمت آمیز مردمی برای رسیدن به حقوق سیاسی و انسانی که شهروندان بحرینی خواهان آن هستند و هم چنین بر اهمیت مشارکت در تظاهرات تاکید کرد.

انقلابیون بحرینی با حمل پلاکاردهایی که بر روی آن‌ها نوشته شده بود «بلا شرعیه» (غیر قانونی) اعتراض خود را به تعیین مجدد خلیفه بن سلمان عموی پادشاه بحرین به عنوان نخست وزیر نشان دادند.

شرکت کنندگان در تظاهرات بزرگ منامه با سردادن شعار «الديمقراطية حقنا» (دموکراسی حق ماست) بر خواسته‌های مشروع خود تاکید کردند.

«نبیل رجب» فعال حقوق بشری بحرین نیز که در این راهپیمایی حضور داشت اظهار کرد: تظاهرات امروز درباره توافق سرکوب معترضان در بحرین و اعتراضات به توافق رژیم با دولت انگلیس برای ایجاد پایگاه نظامی دائم برای این کشور برگزار شده است.

وی افزود: این جمعیت عظیم علیه سیاست‌های دولت و انتخابات نمایشی و دروغین اخیر و علیه تبعیض گسترده درباره اکثریت جمعیت بحرین و علیه شکنجه سازمان یافته زندانیان و درخواست برای آزادی همه زندانیان سیاسی و در اعتراض به توافق منامه و لندن برای ساخت پایگاه نظامی تظاهرات می‌کنند.

تظاهرات مردمی امروز، نخستین تظاهرات گسترده مردمی پس از گذشت یک ماه به شمار می‌رود. رژیم آل خلیفه طی بیش از یک ماه گذشته از برگزاری تظاهرات مخالفان ممانعت کرده است.

این گردهمایی گسترده همچنین اولین راهپیمایی پس از برگزاری انتخابات پارلمانی ۲۰۱۴ به شمار می‌رود.

از آغاز انقلاب مردم بحرین در سال ۲۰۱۱ تا کنون ده‌ها نفر شهید شده و هزاران نفر بازداشت شده‌اند. هزاران نفر مجبور به ترک کشور و تبعید شده‌اند. هزاران نفر شکنجه و زخمی شده‌اند. اما مردم بحرین همچنان مقاوم هستند و به انقلاب خود برای دموکراسی و حقوق بشر ادامه می‌دهند. 
 


موضوعات مرتبط: کشور بحرین
ادامه مطلب
[ شنبه ۶ دی۱۳۹۳ ] [ 7:36 ] [ ابراهیمی ] [ ]

تاریخچۀ حضور نیروهای نظامی بیگانه در بحرین

حضور نظامی و امنیتی نیروهای بیگانه در بحرین، اعم از تفنگداران عربی و یا غربی، امری مسلّم است و رژیم بحرین نیز دیگر نمی‌تواند بر آن سرپوش بگذارد، اما ادامه و گسترش آن که پای انگلیسی‌ها را به عنوان جدیدترین مهمان ناخوانده به منطقه باز کرد، ابعاد جدیدی از طرح خطرناک آل‌خلیفه را آشکار می‌سازد.

العالم

دو شنبه 24 آذر 1393 - 20:57:29

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، "هانی فردان" نویسنده بحرینی در یادداشتی پیرامون سابقه حضور نیروهای بیگانه در این کشور نوشت: در حال حاضر بحرین به بهانه های واهی و متعدد، حضور نیروهای امنیتی و نظامی "بیگانه"؛ اعم از عربی و یا غربی همچون نیروهایی از امریکا، عربستان، امارات، اردن و انگلیس را شاهد است.

فردان در این یادداشت که در روزنامه الوسط بحرین منتشر شد آورده است: با توجه به گفته وزیر کشور بحرین، درباره «حضور تفنگداران از ملیت های مختلف که با نیروهای امنیتی در بحرین فعالیت می کنند»، این موضوع دیگر محرمانه نیست و پرداختن به آن ممنوع نیست. سپهبد راشد بن عبدالله آل خلیفه، وزیر کشور بحرین، در یک گفتگوی مطبوعاتی که در شبکه العربیه پخش شد، مدعی شد: ما مزدور نداریم بلکه آنها "برادرانی" هستند که از سالها پیش تاکنون در بحرین فعالیت می کنند.

پايگاه تفنگداران آمريكايي بحرين پس از توسعه

در همین حال، پایگاه نظامیان امریکایی در بحرین یا آنچه در سطح بین المللی به فرماندهی "ناوگان پنجم آمریکا" معروف است، بنا به برخی اسناد، از بیش از یک دهه پیش وجود داشته است؛ اما ادامه حضور امریکا در منطقه الجفیر در منامه برای نخستین بار از 60 سال پیش با یک زیرساخت جدید سازماندهی شد و از سال 2010 نیروهای دریایی آمریکا اجرای طرحی 5 ساله به ارزش 580 میلیون دلار برای توسعه این پایگاه را آغاز کردند.

به سبب وجود پایگاه امریکایی در بحرین، این کشور شاهد بحران قانون اساسی است. اعضای مجلس نمایندگان در سال 1975 از امیر وقت این کشور، شیخ عیسی بن سلمان آل خلیفه، خواستند تا پایگاه دریایی امریکا را از بحرین برچیند؛ و این درحالی بود که آمریکا سالانه 6 میلیون دینار بحرین به این کشور کمک مالی می کرد. البته اعتراضات راه به جایی نبرد و حکم شاهانه برای به تعلیق انداختن عمل به قانون اساسی تا اطلاع ثانوی صادر شد.

در 27 ماه می سال 2007 حسین بحارنه وزیر مشاور سابق در مسایل حقوقی تصریح کرد که درخواست اخراج امریکایی ها از بحرین اشتباهی بزرگ بود.

اما در سطح منطقه ای، ورود نظامیان عرب از کشورهای حوزه خلیج فارس به بحرین، در 14 ماه مارس سال 2011 ابتدا با یگان های گارد شاهی عربستان که از مرز زمینی ازطریق گذرگاه ملک فهد وارد بحرین شدند، آغاز شد. پس از آن یگان های دیگری از امارات و قطر برای "کمک" به دولت بحرین به منظور حمایت از تاسیسات و پایگاه های حیاتی و بویژه میدانهای نفتی و نیز دفاع از بحرین در برابر هرگونه دخالت خارجی احتمالی (با اشاره تلویحی به ایران) به بحرین رسیدند. در همان هفته نیروهای دریایی کویت هم در برابر سواحل بحرین اقدام به گشت زنی کردند، بدون آنکه عملا در خاک بحرین حضور یابند.

از آن روز تاکنون همچنان نیروهای سپر جزیره در بحرین به سر می برند و با وجودی که سه سال از حضور آنها در بحرین می گذرد، به نظر می رسد بهانۀ حضور آنها در بحرین همچنان پابرجاست.

اما نیروهای اماراتی دیگری نیز در بحرین حضور دارند که ارتباطی با نیروهای سپر جزیره ندارند. کشته شدن یک افسر اماراتی در منطقه الدیه که در 3 مارس 2014 شاهد اغتشاشات امنیتی بود، وجود این نیروها را برملا کرد. وزارت کشوربحرین تاکید کرد که افسر اماراتی که در انفجار الدیه کشته شد، تحت عنوان طرح موسوم به "امواج الخلیج" در این کشور حضور داشته است. گفته شد که حضور این نیروها حاصل توافق همکاری امنیتی خلیجی مشترک است و از آن روز تاکنون بازدید رسمی مسئولان اماراتی از نیروهای ویژه خود در بحرین، اعلام رسمی حضور این نیروها (البته بدون اعلام مسئولیت ها و وظایف آنها) امری علنی شد.

پايگاه هاي نظامي آمريكا در منطقه

همچنین در ماه آوریل 2014 اظهارات سمیره رجب سخنگوی سابق دولت بحرین و وزیر اطلاع رسانی که در آن زمان به اردن سفر کرده بود، رسانه های اردن را به خود مشغول کرد. رجب از وجود نیروهای "ژاندارمری" اردن در بحرین خبر داد. اظهارات این وزیر سابق، قبل از بحرین ابتدا در اردن یک بحران رسانه ای ایجاد کرد و این درحالی بود که دولت اردن حضور نیروهای نظامی رسمی اردنی در بحرین را در طول سه سال گذشته تکذیب می کرد؛ تا جایی که دولت اردن در 22 ماه می سال 2011 تاکید کرد که باید میان نیروهای امنیتی و نظامی اردن و بین اردنی هایی که در دستگاه امنیتی بحرین، قطر و دیگر کشورهای حوزه خلیج فارس فعالیت می کنند، تفکیک قائل باشیم زیرا بحرین با این دسته از اردنی ها به عنوان شهروند اردنی - و نه به عنوان بخشی از نهاد نظامی و امنیتی اردن- قرارداد بسته بود.

اظهارات سمیره رجب اما در آن زمان دولت اردن را وادار کرد که برای نخستین بار به حضور نیروهای خود در بحرین اذعان کند. وزیر اطلاع رسانی اردن رسما اعتراف کرد که همکاری امنیتی با بحرین از قدیم بوده و ادامه دارد و این همکاری تنها به تبادل تجربه ها و آموزش محدود می شود.

اما با اعلام وزارت کشور بحرین مبنی بر کشته شدن یک نیروی ژاندارمری اردنی در انفجار منطقه دمستان در 8 دسامبر 2014، بار دیگر حضور نظامی اردن در بحرین، خبرساز شد و در پی آن وزیر کشور بحرین برای تسلیت گفتن به خانواده این نیروی اردنی و تاکید بر ادامه همکاری امنیتی بین دو کشور، به اردن سفر کرد.

در جدیدترین حلقه از این زنجیره، طی روزهای گذشته، توافقنامه تاسیس یک پایگاه نظامی انگلیسی جدید در بحرین به عنوان نخستین پایگاه دائمی انگلیس از زمان عقب نشینی اش از منطقه در سال 1971، افکار عمومی داخلی و جهانی را به خود مشغول کرد؛ زیرا این اقدام می تواند نوعی حضور نظامی مجدد انگلیس در منطقه و نیز بحرین به عنوان دروازه ورود به منطقه به شمار آید.

بدین ترتیب به نظر می رسد که بحرین با آن وسعت اندک، با بهانه های مختلف، به مرکزی برای تجمع نیروهای نظامی کشورهای عضو شورای همکاری خیلج فارس، اردن، انگلیس و آمریکا تبدیل شده است، در حالی که مردم بحرین تاکنون برای حضور گسترده این نیروها توجیهی نیافته اند.


موضوعات مرتبط: کشور اردن، کشور عربستان، کشور امارات، کشور بحرین، کشور انگلیس، ایالات متحده آمریکا
[ سه شنبه ۲۵ آذر۱۳۹۳ ] [ 6:42 ] [ ابراهیمی ] [ ]
مأمور سابق MI5 در گفتگو با مشرق:
 
بزرگ‌نمایی داعش توسط انگلیس برای کنترل مسلمانان
 
هزینه حضور نظامی انگلیس در منطقه را آمریکا و بحرین تأمین می‌کنند
 
آمریکا  و  انگلیس  نقشه  جدیدی  برای  منابع  انرژی  در  منطقه  کشیده‌اند.
گروه بین‌الملل مشرق- منابع خبری به تازگی از تصمیم انگلیس برای ایجاد یک پایگاه دائمی نظامی در بحرین خبر دادند. این پایگاه جدید، انگلیس را پس از 40 سال، صاحب یک پایگاه نظامی در منطقه خاورمیانه خواهد کرد. ساعاتی پس از انتشار این خبر، پایگاه خبری "الوقت" در گزارشی نوشت، ارتش آمریکا ناوگان پنجم نیروی دریایی خود را از بحرین خارج خواهد کرد. به نظر می‌رسد رفتن آمریکا از بحرین با آمدن انگلیس به این کشور، ارتباط مستقیم دارد. با این وجود، بررسی توان نیروی دریایی انگلیس نشان می‌دهد، ورود نظامی این کشور به بحرین نمی‌تواند به عنوان حضوری جدی در منطقه مطرح باشد.

به علت کاهش نیروهای نظامی آمریکا در عراق و افغانستان از یک سو و احساس ناامنی مقر فرماندهی آمریکا در خاورمیانه از سوی دیگر، مدت‌هاست که مسئله جابه‌جایی ناوگان آمریکا در خلیج فارس در محافل اطلاعاتی و نظامی این کشور مورد بحث بوده است. تحولاتی که اخیراً در بحرین رخ داد، آمریکایی‌ها را برای خروج از این کشور مصمم‌تر کرد. در عین حال، بعید به نظر می‌رسد که آمریکایی‌ها به طور کامل منطقه را ترک کنند، بلکه این احتمال وجود دارد که مقر ناوگان پنجم نیروی دریایی این کشور از منامه به جزیره "سوکوترا" در دهانه باب‌المندب در جنوب یمن منتقل شود. توسعه و گسترش پایگاه هوایی آمریکا که اخیراً در جزیره سوکوترا انجام شده نیز این احتمال را تقویت می‌کند.

آمریکایی‌ها بعد از تسلط حوثی‌ها بر بخش‌هایی از یمن، نسبت به آینده این کشور احساس نگرانی کردند، لذا تلاش خواهند کرد تا نیروهای خود را به پایگاه نظامی سوکوترا منتقل کنند و با این کار بتوانند با یک تیر، دو نشان بزنند: اولاً، خود را از تیررس انقلاب بحرین خارج کنند و دوماً، بتوانند تا حدی، آثار منطقه‌ای پیروزی انصارالله در یمن را کنترل کنند.

از سوی دیگر، انگلیسی‌ها وانمود می‌کنند که به دنبال گسترش حضور نظامی خود در منطقه هستند، اما شکی نیست که این کشور توان و ظرفیت کافی را ندارد که بتواند حضور گسترده و طولانی‌مدت نظامی در منطقه داشته باشد. به نظر نمی‌رسد آن‌چه در قرارداد بین وزیر خارجه انگلیس و وزیر خارجه بحرین مطرح شده است، ماهیت نظامی داشته باشد، بلکه عمدتاً ماهیت سیاسی، اطلاعاتی، و امنیتی داشته است.

"آنی ماکن" افسر اطلاعاتی سابق MI5 است که همراه با "دیوید شایلر" همسر خود که او هم مأمور سابق MI5 بود، سرویس امنیتی انگلیس را ترک کردند تا دست به افشاگری در مورد جرائم سازمان‌های اطلاعاتی این کشور بزنند. این دو به خاطر اقدام علیه آژانس‌های اطلاعاتی انگلیس مجبور شدندزندگی خود را رها کنند، از دولت انگلیس بگریزند و مدت زیادی را در کشورهای مختلف اروپا به سر ببرند. یک سال مخفیانه و در نقطه‌ای نامعلوم زندگی کردند و دو سال نیز در تبعید در پاریس بودند.


موضوعات مرتبط: کشور بحرین، کشور یمن، کشور انگلیس، ایالات متحده آمریکا
ادامه مطلب
[ جمعه ۲۱ آذر۱۳۹۳ ] [ 12:32 ] [ ابراهیمی ] [ ]

تظاهرات مردم خشمگین بحرین در حمایت از علما

در پی فراخواندن یکی از علمای بحرین برای حضور در دادگاه رژیم آل خلیفه، مردم خشمگین در خیابان های شهرهای مختلف این کشور تظاهرات کردند.

العالم

شنبه 15 آذر 1393 - 8:1:23

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، اقدام رژیم آل خلیفه در فراخواندن "شیخ الجد حفصی" برای حضور در دادگاه، با اعتراض گسترده بحرینی ها همراه شد.این تظاهرات پس از فراخوان ائتلاف جوانان انقلاب 14 فوریه در خیابان های مختلف برگزار شد.ائتلاف جوانان انقلاب 14 فوریه با محکوم کردن این اقدام رژیم آل خلیفه، آن را تحولی خطرناک ضد علما دانست.

 

 
 

موضوعات مرتبط: کشور بحرین
[ یکشنبه ۱۶ آذر۱۳۹۳ ] [ 6:8 ] [ ابراهیمی ] [ ]

حمایت باشکوه بحرینی‌ها از آیت‌الله عیسی قاسم زیر بارش باران

اقشار مختلف مردم بحرین بعد از برگزاری نماز جمعه در منطقه الدراز برای اعلام همبستگی خود با شیخ عیسی قاسم به خیابان‌ها آمدند.

ابنا

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت (ع) ـ ابنا ـ هزاران نفر از مردم بحرین عصر امروز و پس از برگزاری نماز جمعه به امامت آیت‌الله شیخ عیسی قاسم در منطقه الدراز با برگزاری تظاهرات گسترده بار دیگر حمایت و همبستگی خود را با این روحانی شیعی اعلام کردند.

نمازگزاران و اقشار مختلف مردم بعد از برگزاری نماز جمعه در مسجد جامع امام صادق(ع) در منطقه الدراز در نزدیک شهر منامه درحالی که بارش شدیدی می‌بارید برای اعلام همبستگی خود با شیخ عیسی قاسم به خیابان‌ها آمدند و شعارهایی در حمایت از رهبر معنوی شیعیان بحرین سردادند.

این تظاهرات گسترده‌ در اعتراض به حمله اخیر نیروهای رژیم آل خلیفه به بیت آیت الله شیخ عیسی قاسم برگزار شد و معترضان ضمن محکوم کردن این هتاکی گستاخانه بر سرنگونی رژیم آل خلیفه تاکید کردند.

مزدوران آل خلیفه تنها پس از گذشت چند ساعت از شکست انتخابات نمایشی در بحرین ــ که با تحریم بیش از هفتاد درصد مردم بحرین روبرو شد ــ به منزل آیت‌الله عیسی قاسم بزرگ‌ترین رهبر شیعی در بحرین ریختند و باعث رعب و وحشت خانواده ایشان شدند.

نظامیان آل خلیفه که در نبود شیخ عیسی قاسم به منزل این مرجع شیعی حمله کردند پس از بازرسی کامل منزل از کارت‌های شناسایی خانواده آیت الله عیسی قاسم تصویربرداری کردند.

 
 

موضوعات مرتبط: کشور بحرین
ادامه مطلب
[ شنبه ۸ آذر۱۳۹۳ ] [ 9:5 ] [ ابراهیمی ] [ ]

آغاز تظاهرات همبستگی با آیت الله شیخ عیسی قاسم در بحرین

تظاهرات مردم بحرین در همبستگی با آیت الله شیخ عیسی قاسم روحانی بارز بحرینی و محکومیت یورش نیروهای آل خلیفه به خانه ایشان آغاز شد.

العالم

پنج شنبه 6 آذر 1393 - 18:53:9

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، منابع بحرینی گفتند که این تظاهرات از مرکز شهرک الدیه برای محکوم کردن اقدامات رژیم آل خلیفه در نقض حقوق مردم و محکوم کردن حمله آشکار نیروهای این رژیم به خانه آیت الله شیخ عیسی قاسم روحانی بارز بحرینی آغاز شد.

منابع بحرینی روز سه شنبه اعلام کردند که نیروهای آل خلیفه با حمله به منزل آیت الله شیخ عیسی قاسم روحانی سرشناس بحرینی، ضمن تخریب وسایل منزل به ارعاب ساکنان آن و بازرسی از منزل پرداختند.

این دومین حمله نیروهای رژیم آل خلیفه به منزل عالم سرشناس بحرینی است که با واکنش و موج محکومیت شدید داخلی و خارجی مواجه شده است.

سال گذشته نیروهای آل خلیفه با یورش به منزل آیت الله شیخ عیسی قاسم در شهر "الدراز" (غرب منامه) خسارتهایی را به منزل ایشان وارد کردند.


موضوعات مرتبط: کشور بحرین
[ جمعه ۷ آذر۱۳۹۳ ] [ 6:24 ] [ ابراهیمی ] [ ]

خشم افکارعمومی بحرین ازحمله به منزل شیخ عیسی

منامه (العالم) – یکی از رهبران جمعیت الوفاق بحرین گفت : از وقتی که خبر حمله نیروهای حکومت آل خلیفه به منزل شیخ عیسی احمد قاسم، روحانی برجسته بحرینی، منتشر شده، خشم افکار عمومی کشور را فرا گرفته است.

العالم

سه شنبه 4 آذر 1393 - 19:59:29

مجید میلاد روز سه شنبه در گفت و گو با شبکه خبری العالم با اشاره به اینکه ، پس از انتشار این خبر مردم در اعتراض به این اقدام شنیع مزدوران آل خلیفه در برابر منزل وی تحصن کردند، گفت : اقدام رژیم آل خلیفه در حمله به منزل این روحانی عالیقدر ، جنایت و حماقتی آشکار و نشانه بحران اخلاقی و سیاسی رژیم است.

میلاد خاطرنشان کرد: در این حمله مزدوران آل خلیفه منازل همسایگان شیخ عیسی را نیز مورد حمله و بازرسی قرار دادند.

وی ادامه داد: تا کنون بیانیه هایی از سوی علامه عبدالله الغریفی و همایش حقوق بحرین در محکومیت این اقدام صادر شده است پیشتر نیز شیخ علی سلمان، دبیر کل جنبش الوفاق بحرین، پادشاه این کشور را شخصا مسوول هر گونه حمله به منزل شیخ عیسی دانسته بود.

مجید میلاد تصریح کرد، تا کنون هیچ بیانیه ای از سوی رژیم حاکم در این زمینه صادر نشده و حتی اگر صادر شود غیر قابل قبول است چون با توجه به مقام شیخ عیسی در بحرین و جهان اسلام حمله به منزل وی در واقع حمله به مردم است.


موضوعات مرتبط: مراجع و علماء شیعه، کشور بحرین
[ چهارشنبه ۵ آذر۱۳۹۳ ] [ 5:42 ] [ ابراهیمی ] [ ]

حمایت گسترده زنان بحرینی از همه پرسی

زنان بحرینی با برگزاری تظاهرات، حمایت خود را از همه پرسی اعلام کردند.

http://fa.alalam.ir/

یک شنبه 25 آبان 1393 - 17:18:55

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، این تظاهرات شامگاه دیروز در دو منطقه کرانه و سهله شمالی بحرین برگزار شد.شرکت کنندگان در این تظاهرات، شعارهایی در حمایت از همه پرسی و اعلام همبستگی با  فعالان زندانی سر دادند.در بیانیه پایانی تظاهرات منطقه سهله شمالی بر ضرورت مشارکت فعال همه مردم انقلابی بحرین در همه پرسی و آری گفتن به تعیین سرنوشت تاکید شد.

همه پرسی بحرین جمعه و شنبه آینده (30 آبان و 1 آذر) برگزار می شود.


موضوعات مرتبط: کشور بحرین
[ سه شنبه ۲۷ آبان۱۳۹۳ ] [ 7:2 ] [ ابراهیمی ] [ ]
نماز جمعه این هفته منطقه الدراز بحرین

امام جمعه مسجد امام صادق(ع) منطقه الدراز بحرین در خطبه های این هفته نماز جمعه از برگزاری صوری انتخابات در این کشور انتقاد کرد

http://www.abna.ir/persian

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ آیت الله شیخ عیسی قاسم روحانی برجسته بحرین در خطبه نماز جمعه امروز در مسجد جامع امام صادق(ع) در منطقه الدراز منامه تاکید کرد: مجلس نمایندگان آینده هیچ ارتباطی با دموکراسی ندارد.

وی افزود: هر کس بخواهد وحدت امت مسلمان را از بین برده و در میان مسلمانان تفرقه ایجاد کند، دشمن جهان اسلام است و تمام مسلمانان از هر مذهبی باید با او به رویارویی بپردازند.

امام جمعه بحرین از توهین به مقدسات مذاهب اسلامی و نمادهای آن‌ها به عنوان یک جنایت در حق امت مسلمان نام برد.

شیخ عیسی قاسم اظهار داشت: تمامی اقشار مسلمان در تمامی سطوح از قبیل علما، خطباء، فتوا دهندگان و نویسندگان نباید در برابر این امر ساکت بمانند. البته مسائل مختلف و دیدگاههای علمی باید در یک جو آرام غیرتحریک آمیز و در چارچوب علمای اعلام و نخبگان و اندیشمندان متدین مطرح شده و مورد بررسی قرار گیرد.

روحانی برجسته بحرینی در مورد انتخابات پارلمانی آینده بحرین گفت: رژیم در جهت تحقق بخشیدن به اهداف خاص خود بدون مشارکت دیگران به تنهایی تصمیم به برگزاری انتخابات صوری گرفته است.

وی افزود: موضع واقعی ملت در انتخابات آینده روشن خواهد شد و همگان متوجه خواهند شد که ملت بحرین تا چه اندازه برای این انتخابات و نتایج آن ارزش قائل هستند.

آیت‌الله عیسی قاسم در مورد ماه محرم ابراز داشت: احیای مراسم عاشورا احیای دین است و نهضت حسینی دین اسلام را زنده کرد. ما در این مراسم واقعیتهای نهفته در درون نهضت امام حسین (ع) را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهیم تا چراغ راه ما در زندگی فردی و اجتماعی باشد...


موضوعات مرتبط: کشور بحرین
ادامه مطلب
[ شنبه ۲۴ آبان۱۳۹۳ ] [ 5:53 ] [ ابراهیمی ] [ ]

رژیم آل خلیفه بنای یادبود عاشورا را تخریب کرد 

 
در آستانه فرارسیدن ماه محرم رژیم آل خلیفه اقدام به تخریب یکی از بناهای یادبود این ماه در جنوب منامه کرد.

http://www.abna.ir/persian/

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت (ع) ـ ابنا ـ مزدوران رژیم آل خلیفه بنای یادبود «الثقلین» را که به مناسبت ماه محرم و روز عاشورا در منطقه الجفیر در جنوب منامه ساخته شده بود، ویران کردند...


موضوعات مرتبط: کشور بحرین
ادامه مطلب
[ شنبه ۲۶ مهر۱۳۹۳ ] [ 7:49 ] [ ابراهیمی ] [ ]

 

از سوی دادگاه آل خلیفه ؛

 

صدور احکام سنگین برای انقلابیان بحرینی

 

http://rasanews.ir/Images/News/Larg_Pic/18-10-1391/IMAGE634931614225468750.bmp

 

خبرگزاری رسا ـ دادگاه بحرین احکام و مجازات‎های طولانی مدتی را برای انقلابیان صادر می‎کند.

 

http://www.rasanews.ir

۱۳۹۳/۶/۴  - ۱۵ : ۱۶

 

به گزارش خبرگزاری رسا، دادگاه بحرین امروز احکام و مجازات تعدادی از انقلابیان بازداشت شده در زندان‎‌های آل‎خلیفه را صادر کرد که حبس 12 تن از انقلابیان به مدت 10 سال بخشی از احکام صادره از سوی این دادگاه است.
احکام صادره از سوی دادگاه بحرین سندی دیگر بر جنایت‎های ضد بشری نظام آل‎خلیفه است. این احکام به دلایل تجمع، تظاهرات، ایجاد تحرکات سیاسی و ضد دولتی علیه انقلابیان بحرینی صادره شده است.

شکنجه روحی و جسمی بازداشت شدگان سبب شده است که زندانیان مجبور به اعتراف سخنان دیکته شده از سوی نظام آل‎خلیفه شوند و اقداماتی را به‌گردن بگیرند که هیچ گونه پشتوانه عقلی ندارد. بازداشت کودکان و اتهام آنان به اغتشاش سیاسی، ضرب و شتم نیروهای امنیتی دلیل آشکار بر جنایت‎های نظام آل‎خلیفه در بازداشتگاه‎ها است.
دادگاه‎های بحرین بدون در نظر گرفتن حقیقت به ابزار نظام حاکم تبدیل شده‌اند. اسناد و گزارش‎های نمایندگان سازمان‎های حقوق بشر دلالت بر عمق فاجعه در این کشور دارد.


موضوعات مرتبط: کشور بحرین
[ چهارشنبه ۵ شهریور۱۳۹۳ ] [ 5:39 ] [ ابراهیمی ] [ ]

روحانیون بحرین از ایراد خطبه‌های نماز جمعه منع شدند

الوفاق
۳۱/مرداد/۱۳۹۳ - ۱۸:۱۱
خبرگزاری تسنیم: برخی منابع خبری در بحرین اعلام کردند که رژیم آل‌خلیفه مانع ایراد خطبه‌های نماز جمعه از سوی برخی از روحانیون این کشور شد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری الوفاق، منابع خبری در بحرین گزارش دادند که رژیم آل‌خلیفه امروز تعدادی از روحانیون را پس از فراخواندن به مراکز امنیتی از مشارکت در خطبه‌های نماز جمعه بازداشته است.

این درحالی است که شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین نیز برخلاف هفته‌های گذشته در نماز جمعه امروز مشارکت نکرد، برخی عامل عدم مشارکت شیخ عیسی قاسم را بیماری وی اعلام کرده‌اند.

جمعیت وفاق اسلامی بحرین در این خصوص اعلام کرده است که رژیم آل‌خلیفه در حال انجام زشت ترین صورت از مبارزه با آزادی تفکر، آزادی بیان و اعتقاد است و از هدف قرار دادن شخصیت‌ها و مؤسسات به صورت آشکار و در مقابل دیده همگان ابایی ندارد.الوفاق همچنین تاکید کرده است که هر تلاشی برای هدف قرار دادن آزادی‌های دینی با قاطعیت مردود خواهد بود.

این جمعیت در بیانیه خود تاکید کرده است: اتفاقات بحرین با هدف بستن دهان شخصیت‌ها و جلوگیری از تلاش‌های مردمی و فعالیت‌های مؤسساتی روی ‌می‌دهد که خواهان مشارکت مردم در روند سیاسی کشور هستند.


موضوعات مرتبط: کشور بحرین
[ شنبه ۱ شهریور۱۳۹۳ ] [ 2:26 ] [ ابراهیمی ] [ ]

بحرین، پناهگاه امن داعشی‌ها !

سه شنبه 28 مرداد 1393 - 12:50:15
با وجود تلاش کشورهای منطقه برای مقابله با گروه داعش و تعقیب عناصر و حامیانش، به نظر می آید که به بحرین پناه‌گاهی امن برای هواداران این گروه تروریستی تبدیل شده است.

به گزارش روز سه‌شنبه پایگاه خبری شبکه العالم، با وجود هشدارهای بین المللی و منطقه‌ای به مجمع الجزایر بحرین، این کشور هیچگونه اقدامات قانونی ضد کسانی که به صورت آشکار با گروه تروریستی داعش ابراز همدردی کرده و از آن حمایت می‌کنند، اتخاذ نکرده است.
سایت "مراة البحرین" خاطرنشان کرد که این کشور به جای مقابله با حامیان و هواداران این گروه تروریستی، در حال توجیه اقدام کسانی است که پرچم داعش را در خودروهای خود حمل می کنند؛ مسؤولان بحرینی ادعا کرده است که این افراد نمی‌دانند پرچم داعش را حمل می‌کنند.
سایت شبکه لبنانی "المنار" با انتشار مطلبی تحت عنوان "بحرین... صدای داعش" تأکید کرد که اظهارات مسؤولان بحرینی بیانگر تأیید و حمایت آنان از سیطره این گروه تروریستی بر بخش های گسترده‌ای از اراضی عراق است.

در این مطلب تأکید شده است که نگرانی‌های عربستان سعودی درباره خطر پیشروی تکفیری‌ها بحرین را قانع نکرده است؛ این درحالی است که جنگجویان این گروه تروریستی تهدید کرده‌اند که تاج و تخت آل خلیفه را سرنگون و حاکمانش را تکه تکه می‌کنند.
گزارش وزارت خارجه آمریکا از 131 حامی مالی گروه های تروریستی حاکی است که این حامیان مالی در 31 کشور قرار دارند، که دونفر از آنان دو مبلغ بحرینی به نام های "شوقی بن عبدالرحمن المناعی" و "عادل بن علی الشیخ" هستند.
"عبدالحلیم مراد" نماینده سلفی بحرینی گفته است که اعضای گروه "البسیتین" در بازدیدهایی از مدارس پسرانه، تلاش کرده‌اند که جوانان را برای عضویت در گروه های تکفیری مسلح در عراق و سوریه، ترغیب کنند.
مبلغی به نام "صلاح الجودر" نیز اذعان کرده است که جوانان زیر 17 سال هدف جذب نیرو برای شرکت در "جنگهای مقدس" هستند.
رسانه‌های عربی همچنین به نقل از "بشار الحادی" پژوهشگر عرب تأکید کرده‌اند که اداره اوقاف اهل تسنن بحرین از سال 2012 در حال تدریس همان کتابی است که داعش تدریس آن را پس از اشغال مناطقی در عراق و سوریه اجباری کرده است.

"سمیره رجب" سخنگوی دولت بحرین گفته است: "داعش نامی برای سرپوش گذاشتن بر اراده مردم عراق جهت رسیدن به آزادی و کرامت است؛ حوادث الانبار انقلاب ضد ظلمی است که طی بیش از 10 سال عراق را فرا گرفته است."
"خالد آل خلیفه" رئیس کمیسیون خارجی و دفاعی و امنیت ملی مجلس شورای بحرین هم برای تشکیک حضور گروه تروریستی داعش در عراق، در صفحه توییتر خود نوشت: "داعش طی 3 سال اخیر در سوریه حتی یک اسیر هم نگرفته است؛ پس چگونه در عراق اسیر گرفته است .. آیا داعش واقعا در عراق است."خالد آل خلیفه همچنین از نتایج اقدامات داعش تمجید کرد.
"عبدالرحمن الحمد" (19 ساله) فرزند "عادل الحمد" مبلغ بحرینی از نخستین اتباع این کشور بود که خبر هلاکتش در سوریه منتشر شد. وی از اعضای گروه تکفیری "جبهه النصره" بود.


 

رئیس مرکز حقوق بشر بحرین عنوان کرد:

صدای داعش از مساجد آل‌خلیفه به گوش می‌رسد

http://fa.alalam.ir

سه شنبه 28 مرداد 1393 - 9:51:15
رئیس مرکز حقوق بشر بحرین با انتقاد از رژیم حاکم بر این کشور به علت بی توجهی به فعالیت گروه‌های حامی داعش در این کشور، گفت: تفکراتی که در مساجد تحت کنترل رژیم در منامه – پایتخت – مطرح می‌شود، چندان تفاوتی با افکار داعش در عراق و سوریه ندارند .

"نبیل رجب" روز سه شنبه در مصاحبه اختصاصی با شبکه العالم گفت:  مدارک زیادی درباره همکاری گروه‌های تکفیری با رژیم حاکم بحرین وجود دارد، و برخی اماکن در این کشور نیز به محل تبلیغ و ترویج افکار تکفیری تبدیل شده است .
نبیل رجب افزود : متأسفانه پیش نمازهای مساجد ِ تحت نظارت دولت، افراطی هستند و سخنرانی‌های آنها تعصب آمیز و تحریک آمیز است؛ و همگان می دانند که پیش نمازها توسط وزارت اوقاف تعیین می شود لذا دولت باید مسؤولیت رفتارهای پیش نمازها را به عهده بگیرد .
رئیس مرکز حقوق بشر بحرین خاطرنشان کرد: اوضاع بحرین بسیار بدتر از قبل شده است و رژیم حاکم آل خلیفه قوانین مختلفی را برای وابسته کردن بیشتر نهاد قضایی به خود تدوین کرده است تا بتواند فعالان سیاسی و حقوقی را بیش از پیش سرکوب کند؛ و من معتقدم که پایبند نبودن به این قوانینِ خودنوشته به علت مغایرت این قوانین با حقوق بشر ، بلامانع است.

نبیل رجب تأکید کرد: بیش از 47 کشور جهان بارها از رژیم حاکم بحرین به علت پُربودن زندان ها ، اخراج بسیاری از شهروندان ، سلب تابعیت مخالفان و جذب اتباع خارجی و اعطای تابعیت بحرینی به آنها انتقاد کرده اند .
نبیل رجب اظهار داشت: بهترین مدرک برای اثبات عدم پایبندی رژیم به حقوق بشر زندانی شدن من به مدت 2 سال فقط به علت دفاع از حقوق بشر بود، که این امر بیانگر نحوه برخورد رژیم با فعالان حقوقی است؛ فعالانی که صدها نفر از آنها زندانی شده‌اند و تحت شکنجه هستند و حکم حبس 15 سال تا 25 سال برای آنها صادر شده است.
رئیس مرکز حقوق بشر بحرین افزود : بیانیه مشترک 47 کشور جهان در محکومیت عدم پایبندی رژیم آل خلیفه به حقوق بشر ثابت می‌کند که نقض حقوق بشر در بحرین به اوج رسیده است و مردم برای رژیم اهمیتی ندارند و تحت شکنجه هستند و دستگاه قضایی نیز غیرمستقل عمل می کند و خاندان سلطنتی همه اختیارات و ثروت های کشور را به دست گرفته است و قوانینی را برای محدود کردن حقوق و آزادی ها تدوین می کند .
نبیل رجب به تعیین " سعید الفیحانی " به عنوان عضو بحرینی کمیته مشورتی شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در ژنو اشاره کرد و گفت: الفیحانی داعش را " انقلابی " می خواند و از احکام قضاییِ ضد مخالفان بحرینی حمایت می کند ولی چنین فردی کاری از پیش نخواهد بُرد زیرا نمی تواند قوانین بین المللی را زیر پا بگذارد .

نبیل رجب خاطرنشان کرد: الفیحانی از طرف رژیم آل خلیفه نامزد عضویت کمیته مشورتی شورای حقوق بشر سازمان ملل شده بود و متأسفانه کشورهای عربی عوامل خود و نیروهای سرویس‌های اطلاعاتی خود را برای نامزدی سمت های بین المللی معرفی می‌کنند در حالی که کشورهای غربی افراد باتجربه را برای این سمت ها معرفی می‌کنند.
نبیل رجب اعلام کرد که نشانه‌های پایان بحران بحرین دیده نمی‌‌شود، ولی مردم با استقامت و پایداری خود و ادامه دادن به انقلاب می‌توانند به مطالبات و خواسته‌های خود دست یابند و انقلاب را به سرانجام برسانند.


موضوعات مرتبط: گروه داعش(شام و عراق)، کشور بحرین
[ پنجشنبه ۳۰ مرداد۱۳۹۳ ] [ 0:58 ] [ ابراهیمی ] [ ]

آموزش گروهک منافقین در چند کشور عربی برای ایجاد ناامنی در ایران

 
 
خبرگزاری تسنیم: سازمان عدالت و توسعه حقوق بشر با انتشار گزارشی تاکید کرد که چند کشور عربی حاشیه خلیج فارس از جمله عربستان و امارات متحده عربی با آموزش اعضای گروهک منافقین در صدد ایجاد ناامنی و تنش سیاسی در ایران هستند.

http://www.tasnimnews.com

۲۴/مرداد/۱۳۹۳ - ۱۹:۳۶

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری پانوراما الشرق الاوسط، سازمان عدالت و توسعه حقوق بشر با انتشار یک گزارش تاکید کرد که عربستان، امارات متحده عربی، کویت و بحرین با حمایت مالی گسترده از گروهک منافقین خلق و آموزش نیروهای آن در خاک برخی کشورهای عربی خلیج فارس، در نظر دارند از آنان برای ایجاد ناامنی و تنش سیاسی قریب الوقوع در ایران بهره برداری کنند.

بر اساس این گزارش، دفتر مشاوره سازمان عدالت و توسعه به ریاست زیدان القنائی یادآور شد که امارات متحده عربی، تعدادی از اعضا و سران گروهک منافقین را به چند کشور اروپایی از جمله فرانسه اعزام کرده است تا در آنجا در خصوص برپایی انقلاب در ایران و براندازی انقلاب اسلامی این کشور و رهبران آن و نیز تسلط بر تاسیسات و مراکز عمومی آن، آموزش ببینند.

این سازمان همچنین در گزارش خود تاکید کرده است که برخی کشورهای عربی خلیج فارس از میزبانی اعضای گروهک منافقین و نیز حضور هیت های اهوازی در این کشورها، به عنوان برگه فشار علیه نظام حاکم ایران استفاده می کنند.

این سازمان از دست داشتن امارات در آموزش تعداد زیادی از سازمان های پنهانی  در خاورمیانه خبر داد که در زمینه قاچاق آثار تاریخی به اسرائیل و مدیریت گروه های تبلیغاتی به منظور جاسوسی برای اسرائیل را برعهده دارند.


موضوعات مرتبط: سازمان منافقین(ایران)، کشور ایران، کشور عربستان، کشور کویت، کشور امارات، کشور بحرین
[ شنبه ۲۵ مرداد۱۳۹۳ ] [ 3:45 ] [ ابراهیمی ] [ ]

راشد الراشد در مصاحبه با "حوزه" روایت کرد؛

  گزارشی از 4 سال حرکت انقلابی و بدون توقف در بحرین 

گزارشی از 4 سال حرکت انقلابی و بدون توقف در بحرین


  مردم در این چهار سال هر روز در خیابان‌ها و صحنه انقلاب حضور پیدا کردند و در آستانه 14 آگوست (23مرداد) روز استقلال بحرین همه گروه‌های انقلابی در حال فعالیت‌اند تا . .. 

 http://www.hawzahnews.com 

  ١٦:٣٢ - 1393/05/20

مردم در این چهار سال هر روز در خیابان ها و صحنه انقلاب حضور پیدا کردند و در آستانه 14 آگوست(23مرداد) روز استقلال بحرین همه گروه های انقلابی در حال فعالیت اند تا در این روز بزرگ، مردم در پایتخت بحرین منامه گرد هم آیند و تظاهرات علیه انگلیسی ها و ارتش عربستان سعودی و آل خلیفه برپاکنند.

سرویس بین الملل خبرگزاری حوزه/ دکتر راشد الراشد، دارای دکتری فلسفه مدیریت و از فعالان و مبارزان سیاسی و از رهبران جنبش اسلامی الامل بحرین است.  دکتر راشد بیش از 35 سال است که در این جنبش فعال است.وی تاکنون 15 کتاب در موضوعات سیاسی، فرهنگی ومذهبی به چاپ رسانده و به دلیل فعالیت های تبلیغی و سیاسی خود علیه آل خلیفه برای بازگشت به بحرین ممنوعیت دارد.وی در مصاحبه با "حوزه" از آخرین تحولات بحرین و نیز برنامه انقلابیون در آستانه چهارمین سالگرد انقلاب بحرین سخن گفت:

*آخرین تحولات بحرین در آستانه چهارمین سالگرد انقلاب 14 آگوست(23مرداد) چگونه است؟

مردم در این چهار سال هر روز در خیابان ها و صحنه انقلاب حضور پیدا کردند و در آستانه 14 آگوست روز استقلال بحرین همه گروه های انقلابی در حال فعالیت اند تا در این روز بزرگ مردم در پایتخت بحرین منامه گرد هم آیند و تظاهرات علیه انگلیسی ها و ارتش عربستان سعودی و آل خلیفه برپاکنند.مردم در این روز با قدرت علیه نیروهای نظامی و ارتش عربستان حضور پیدا می کنند و می توان گفت اکثریت مردم در این تظاهرات که در بیش از 50 منطقه بحرین برگزار می شود حضور دارند.

* فعالیت گروه های انقلابی در خارج از بحرین چگونه است؟

البته نیروهای انقلابی بحرین در داخل و خارج از کشور سعی می کنند به صورت مسالمت آمیز از طریق سازمان های بین المللی و حقوق بشری درخواست خود برای تحقق دموکراسی در بحرین را در طول قیام 4 ساله مردم اعلام کنند اما متاسفانه آمریکا و سازمان های بین المللی به این درخواست مشروع مردم پاسخ ندادند.برعکس این سازمان ها و دولت های غربی و امریکایی به ارتش عربستان چراغ سبز نشان دادند و با نیروهای سپر جزیره برای سرکوب مردمی که خواهان دموکراسی هستند مشارکت کردند.

* آیا امسال هم ارتش عربستان برای سرکوب مردم بحرین در این کشور حضور دارد؟

بله ارتش عربستان در کنار ارتش بحرین مستقر است همچنین نیروهای نظامی امارات و قطر و چند کشور عربی تحت عنوان سپر جزیره با آل خلیفه همکاری دارند و تکفیری های سوریه ، اردن برای سرکوب مردم آزادی خواه بحرین آماده هستند.

* یکی از برنامه های انقلابیون بحرین امسال اعلام همبستگی با شیخ نمر روحانی مبارز عربستانی است؛ این اقدام به چه منظور انجام می شود؟

آقای شیخ نمر یکی از روحانیون برجسته منطقه خلیج فارس است و شجاعانه در خصوص حقوق مردم منطقه حرف می زند. این حقوق بشر مربوط به همه کشورهای خلیج فارس اعم از بحرین، کویت عمان و عربستان است و سوال ایشان این است که چرا مردم این کشورها در حکومت خود مشارکتی واقعی ندارند و چرا این کشورها دور از دموکراسی و حقوق بشر اداره می شوند.

سعودی ها برای اولین بار اقدام به دستگیری علما و روحانیونی چون شیخ نمر کردند و حال، جهان در آستانه دادگاه این روحانی، منتظر رای این دادگاه است چراکه ممکن است عربستان سعودی حکم به اعدام ایشان دهد. از این رو یک روز قبل از برگزاری جلسه دادگاه ایشان در بحرین و تعدادی از کشورهای اروپایی چون لندن تظاهرات مقابل سفارت عربستان سعودی برگزار می شود. همچنین در بحرین و قطیف تظاهراتی در حمایت از این روحانی برجسته برگزار می شود.

در عراق تعدادی از علما بیانیه صادر کردند و در ایران نیز حضرت آیت الله شیخ ناصر مکارم شیرازی بیانیه ای قوی صادر کردند و حضرت آیت الله نوری همدانی و آقایان اختری و بوشهری و تعدادی دیگر از مراجع و علمای تشیع بیانیه هایی جداگانه در حمایت از آقای نمر صادر کردند.

* با توجه به تحولات فلسطین و هجمه رژیم صهیونیستی به نوار غزه تحولات بحرین و سایر کشورهای عربی را چطور ارزیابی می کنید؟

در زمان جرج بوش موضوع خاورمیانه جدید مطرح شد اما پس از گذشت مدتی اتفاقاتی که در کشورهای عربی رخ داد عکس درخواست اروپایی ها و امریکایی ها در خاورمیانه رخ داد. در حال حاضر تمام وقایعی که در کشورهای خلیج فارس قطیف در غزه ، موصل و سوریه در جریان است همه مربوط به جنگ امریکا در منطقه برای تامین امنیت اسراییل و امنیت خلیج فارس است چراکه نفت جهان در خلیج فارس قرار دارد.

در حال حاضر یک جنگ جهانی در منطقه رخ داده و همه مردم کشورهای خلیج فارس خواهان مردمسالاری اند اما امریکایی ها نمی خواهند رژیم سیاسی بر پایه دموکراسی در این کشورها پایه گذاری شود و آنها به یک استقلال واقعی برسند اما مردم از حقوق خود دفاع می کنند و خواهان استقلال و آزادی و شرکت در مدیریت کشورهایشان هستند.

* از آخرین آمار شهدا و اسرای انقلابیون اطلاعاتی در دست دارید؟

ما در حال حاضر در میانه یک جنگ برای احقاق حقوق ملت هستیم و آمار شهدا در حال تغییر است مردم در همه کشورها عراق، سوریه قطیف و بحرین به دنبال آزادی و استقلال واقعی و عدالت اجتماعی هستند و در این راه طبیعی است که شهدایی را تقدیم کنند.

اما در حال حاضر بیش از 20 روحانی در زندان های آل خلیفه به سر می برند و این روحانیان از بزرگواران سیاسی و رهبران بحرین هستند همچنین مردم قطیف عربستان نیز که به دنبال استقلال و آزادی هستند از سوی سعودی ها در تگنا و اسارت هستند و آل خلیفه و سعودی ها به درخواست مردم برای دستیابی به حقوق بشر توجه نمی کنند.در هرخانه ای در بحرین نقض حقوق بشر به طور آشکار دیده می شود و بیش از 4 هزار زندانی به خاطر شرکت در تظاهرات حضور دارند بیش از 1500 زن در زندان های آل خلیفه به سر می برند که بعد از فشارهای سیاسی بسیار برخی از آنها آزاد شدند. کوچکترین زندانی بحرینی یک کودک 11 ساله است که محکوم به 10 سال زندان به جرم شرکت در تظاهرات است و حدود یک سال و نیم است که در زندان به سر میبرد.

بیش از 50 نوجوان زیر 15 سال در زندان های آل خلیفه به سر می برند. اوضاع حقوق بشر بسیار در زندان ها وخیم است. 25 پزشک در زندان های آل خلیفه به سر می برند.

* انعکاس رسانه ای وقایع بحرین را چطور ارزیابی می کنید؟

همانطور که مقام معظم رهبری در سخنان خود فرمودند مردم بحرین و انقلاب آنها مظلوم هستند. چراکه از 7 ارتش کشورهای مختلف برای سرکوب مردم در بحرین حضور دارند. سپر جزیره با مشارکت این 7 ارتش به سرکوب مردم می پردازد و پادشاه اردن و سربازهایش به طور آشکار حقوق مردم بحرین را نقض می کنند.

از سوی دیگر مظلومیت مردم بحرین را می توان در سانسور تبلیغاتی و خبری در جهان دید.نه فقط الجزیره و العربیه بلکه همه رسانه ها به طور واقعی از وقایع بحرین صحبت نمی کنند. انقلاب بحرین از روز اول تاکنون یک روز هم متوقف نشده است اما تنها هر هفته یک تا دو خبر از بحرین منتشر می شود و این در حالی است که وقایع سوریه، موصل و غزه بیشتر مطرح می شود. انقلابیون بحرین که سلاح نظامی ندارند اما هر روز و هر شب در زیر سانسور تبلیغاتی فعالیت های خود را برای رسیدن به حقشان ادامه می دهند.

گفتگو از وجیهه سادات حسینی


موضوعات مرتبط: کشور بحرین
[ دوشنبه ۲۰ مرداد۱۳۹۳ ] [ 17:16 ] [ ابراهیمی ] [ ]

بیانیه جنبش 14 فوریه بحرین درباره آیت الله نمر

شنبه 18 مرداد 1393 - 10:26:10
جنبش یاران انقلاب 14 فوریه بحرین با صدور بیانیه ای درباره هرگونه خدشه به آیت الله شیخ نمر النمر روحانی بارز شیعه عربستان که در زندان های رژیم سعودی به سر می برد، هشدار داد.

جنبش یاران انقلاب 14 فوریه بحرین در بیانیه خود که یک نسخه آن توسط شبکه خبری العالم دریافت شد، قصد دادگاه رژیم سعودی برای صدور حکم اعدام آیت الله نمر را به ناحق دانست زیرا وی تنها امر به معروف و نهی از منکر کرده و خواستار حقوق ملت مظلوم خود شده است و جنایات رژیم حاکم در بحرین را محکوم کرده است.

دادگاه سعودی آبانماه گذشته حکم اعدام علیه آیت الله نمر صادر کرد که با اعتراض گسترده ای در جهان اسلام روبرو شد و جنبش یاران انقلاب 14 فوریه بحرین اعلام کرد که رژیم سعودی قصد دارد حکم اعدام دیگری را علیه این روحانی در چهار روز دیگر (13 اوت) صادر کند.

این بیانیه همچنین دخالت عربستان سعودی و نیروهای موسوم به سپر جزیره در اشغال بحرین و سرکوب انتفاضه و انقلاب 14 فوریه و ارتکاب جرایم جنگی و کشتار و نسل کشی علیه ملت بحرین را محکوم کرد.

در این بیانیه با اشاره به حکم اعدام آیت الله نمر آمده است: مسئولان سعودی با این احکام ظالمانه به جنگ اعلام شده خود علیه شیعیان در جهان بویژه در منطقه الشرقیه شبه جزیره عربستان ادامه می دهند و به هیچ یک از درخواست های بین المللی و حقوقی برای متوقف کردن سرکوبگری و تروریسم خود علیه ساکنان اصلی این منطقه توجهی ندارند.

جنبش یاران انقلاب 14 فوریه بحرین از جامعه بین المللی و بان کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد و سازمان های حقوق بشری و آزادگان و انسان های شریف جهان به همراه مرجعیت های دینی در جهان عرب و اسلام خواست تا برای نجات جان آیت الله نمر فوری وارد عمل شوند.

این بیانیه همچنین به مسئولان سعودی درباره عواقب صدور هرگونه حکمی علیه آیت الله نمر هشدار داد و سران رژیم سعودی و دولت آمریکا و سازمان ملل را مسئول در معرض خطر افتادن جان وی دانست.

جنبش یاران انقلاب 14 فوریه بحرین همچنین از مردم بحرین و ساکنان منطقه الشرقیه در احساء و قطیف و سایر کشورهای عربی و اسلامی و اعراب و مسلمان مقیم مناطق مختلف جهان خواست تا برای محکومیت صدور هرگونه حکمی علیه آیت الله نمر تظاهرات اعتراض آمیز برگزار کنند.


موضوعات مرتبط: مراجع و علماء شیعه، کشور عربستان، کشور بحرین
[ یکشنبه ۱۹ مرداد۱۳۹۳ ] [ 1:1 ] [ ابراهیمی ] [ ]

تظاهرات گسترده بحرینی ها در منامه

جمعه 17 مرداد 1393 - 21:27:5
مردم بحرین برای تاکید بر ادامه قیام خود تا دستیابی به دموکراسی و رفع تبعیض و بی عدالتی این کشور به خیابانها آمدند.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، مردم و شخصیت های بحرینی به دعوت احزاب و جمعیت های مخالف در مناطق مختلف شهر منامه پایتخت این کشور به خیابانها آمدند تا بار دیگر بر خواسته های مشروع خود تاکید کنند.

این تظاهرات تحت عنوان "ملتی که عقب نشینی نمی شناسد" برگزار شد و هزاران بحرینی پرچم های بحرین و تصاویر زندانیان سیاسی را در دست داشتند.

مردم در خیابان اصلی البدیع حدفاصل میدان کرانه تا میدان الشاخوره به حرکت درآمده و بر مخالفت با سیاست پلیسی رژیم آل خلیفه در برخورد با مخالفان تاکید کردند و اجرای "اصلاحات فراگیر سیاسی" در کشورشان را خواستار شدند.

در این تظاهرات نمایندگان و رهبران احزاب و جمعیت های مخالف اعم از جمعیت های وفاق ملی اسلامی، وعد، تجمع قومی و همچنین جمعیت الاخاء (برادری) شرکت داشتند.


موضوعات مرتبط: کشور بحرین
[ جمعه ۱۷ مرداد۱۳۹۳ ] [ 22:57 ] [ ابراهیمی ] [ ]

راهپیمایی بحرینی ها در روز جهانی قدس

جمعه 3 مرداد 1393 - 16:58:50
مردم بحرین امروز جمعه همزمان با مسلمانان سایر کشورهای جهان با آمدن به خیابانها روز جهانی قدس را گرامی داشتند.به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، گروه کثیری از مردم بحرین امروز جمعه در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان همنوا با سایر مسلمان جهان روز جهانی قدس را گرامی داشته و حملات صهیونیست ها علیه ملت فلسطین را محکوم کردند.این راهپیمایی بعد از برگزاری نمازجمعه در مسجد امام صادق (ع) در منطقه الدراز در نزدیک شهر منامه پایتخت بحرین برگزار شد و شرکت کنندگان در آن تجاوزگری ارتش رژیم اسرائیل علیه ملت مظلوم فلسطین در نوار غزه را محکوم کردند.راهپیمایی کنندگان همچنین تاکید کرد: مسئله قدس، بارزترین و اولین مسئله امت اسلامی است.شرکت کنندگان در جریان این راهپیمایی پرچم های فلسطین و بحرین را با خود حمل می کردند.

راهپیمایان همچنین سکوت و همدستی جهان عرب و جامعه بین المللی درقبال جنایات رژیم اسرائیل و بی توجهی آنها به این جنایات را محکوم کردند و گفت: رژیم های عرب به سرکوب ملت های خود و توطئه علیه مقاومت مشغول شده اند.آنها همچنین با در دست داشتن تصاویر شهدای حملات صهیونیست ها به نوار غزه، خواستار وحدت امت اسلامی برای مقابله با اشغالگران شدند.ارتش رژیم اسرائیل در حملات 19 روزه خود به مناطق مختلف نوار غزه تاکنون صدها نفر را شهید و هزاران نفر دیگر را زخمی کرده است.


موضوعات مرتبط: کشور بحرین
[ شنبه ۴ مرداد۱۳۹۳ ] [ 11:36 ] [ ابراهیمی ] [ ]

تجمع اعتراضی جوانان بحرینی در برابر پایگاه نظامی آمریکا

پنج شنبه 2 مرداد 1393 - 11:40:22
العالم - گروهی از جوانان بحرینی با تجمع در برابرپایگاه نظامی امریکا در بحرین به حمایت واشنگتن از رژیم صهیونیستی در کشتار مردم بیگناه غزه اعتراض کردند.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم ، این تجمع در منطقه الجفیر برگزار شد و در جریان آن نیروهای امنیتی با جمع آوری کارت شناسایی معترضان آنان را به مرکز پلیس منتقل کردند.پایگاه نظامی آمریکا در بحرین بخش ها و تجهیزات وسیعی از جمله اسکله‌، مین‌روب‌های ناوگان پنجم، کشتی‌های گشتی ساحلی و شناور نیروی هوایی موسوم به «یو.اس.اس پونس» USS Ponce را در خود جا داده است.نیروهای امریکایی مستقر در این پایگاه از سال ۲۰۰۸ تاکنون، بیش از دو برابر افزایش یافته و از حدود سه هزار نیرو به هفت هزار نیرو رسیده است.اعتراض ها و تظاهرات مردم بحرین به وضعیت حاکمیت این کشور طی سه سال گذشته از سوی رژیم آل خلیفه که مورد حمایت آمریکا قرار دارد ، به شدت سرکوب شده و دهها تن در آن به شهادت رسیده اند.


موضوعات مرتبط: کشور فلسطین، کشور بحرین، ایالات متحده آمریکا
[ پنجشنبه ۲ مرداد۱۳۹۳ ] [ 19:51 ] [ ابراهیمی ] [ ]

تلاش رژیم آل خلیفه برای ساخت بزرگترین کلیسا در خلیج فارس

تلاش رژیم آل خلیفه برای ساخت بزرگترین کلیسا در خلیج فارس

حاکم بحرین، زمینی به مساحت 9 هزار متر مربع را برای ساخت بزرگترین کلیسا در منطقه خلیج فارس در بحرین هدیه کرده است.

14 تير 1393 ساعت 13:43

به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا) به نقل از العالم، سران رژیم آل خلیفه که تخریب ده ها مسجد را در کارنامه خود  دارند، مجدانه در تلاشند تا ساخت بزرگ ترین کلیسای کاتولیک در منطقه خلیج فارس را تکمیل کنند. سران رژیم آل خلیفه ۳۰ میلیون دلار برای ساخت این کلیسا در نظر گرفته اند."حمد بن عیسی" حاکم بحرین نیز زمینی را به مساحت ۹ هزار متر مربع برای ساخت این کلیسا هدیه کرده است.
بر اساس این گزارش در بحرین کمتر از ۱۰۰ هزار کاتولیک اقامت دارند که اغلبشان غیر بومی و کارگران مهاجر فیلیپنی، هندی، سریلانکایی، پاکستانی و... هستند.آمارهای ارایه شده از کاتولیک ها در شبه جزیره عرب نشان می دهد که حدود نیم میلیون کاتولیک در کویت و قطر و یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در عربستان هستند. بحرین در این میان کمتر از ۱۰۰ هزار کاتولیک دارد که اغلبشان از کارگران آسیایی هستند.


موضوعات مرتبط: کشور بحرین
[ شنبه ۱۴ تیر۱۳۹۳ ] [ 18:43 ] [ ابراهیمی ] [ ]

یکی از علمای بحرین:

پیروزی انقلاب بحرین نزدیک است

http://rasanews.ir/Images/News/Larg_Pic/17-9-1390/IMAGE634589662179218750.jpg

خبرگزاری رسا ـ یکی از علمای بحرین خواستار صبر و استقامت مردم این کشور برای دست‎یابی به پیروزی شد و بیان داشت: با صبر در برابر اقدامات نظام آل‎خلیفه پیروزی نزدیک خواهد بود.

تاريخ: ۱۳۹۳/۴/۱۱  |  ساعت: ۱۷ : ۲۲

به گزارش خبرگزاری رسا، حجت الاسلام شیخ حسین الدیهی، معاون رییس جمعیت الوفاق اسلامی بحرین روز گذشته در نشستی با اهالی شهر سند در مسجد الغدیر بر اتحاد بین مسلمانان تاکید کرد و گفت: بحرین اختصاص به طایفه و جمعیت خاصی ندارد بلکه این کشور از آن کسانی است که در راه ملت و آرمان‎ها خون داده و زجر زندان‎ها را تحمل می‎کنند.

وی افزود: واقعیت سیاسی بحرین نشان از به نتیجه رسیدن فشارهای معارضان بر نظام آل‎خلیفه و دستیابی به موفقیت‎ها است که با کمی صبر اهداف اصلی انقلاب نهایی می‎شود.

معاون رییس جمعیت الوفاق اسلامی بحرین تصریح کرد: الوفاق همچنان در کنار معارضان برای رسیدن به اهداف انقلاب حضور دارد و با کمال صداقت و نیت پاک حاضر به اصلاحات در بحرین است.

وی مردم بحرین را یکی از ملت‎های با شهامت و باجرأت منطقه خواند و اظهار داشت: نظام آل‎خلیفه در اقلیت قرار دارد و هیچ‎گاه اقلیت توان مقابله با اکثریت جامعه را ندارد. به اعتراف مردم منطقه، بحرینی‎ها انسان‎های بسیار با شهامتی هستند که توان مدیریت امور را به خوبی دارند.
این عالم بحرینی گفت‎وگو‎های ملی سابق را نمایشنامه‎ای از سوی نظام آل‎خلیفه دانست و خاطرنشان ساخت: معارضان خواستار گفت‎وگوهای ملی حقیقی هستند که مشکلات و بحران این کشور را حل و فصل کند.


موضوعات مرتبط: کشور بحرین
[ پنجشنبه ۱۲ تیر۱۳۹۳ ] [ 11:20 ] [ ابراهیمی ] [ ]

تشکیل گروه داعش بحرین برای ترور مخالفان

 

پنج شنبه 5 تیر 1393 - 10:34:32
برخی منابع بحرینی فاش کردند که یک جلاد دستگاه اطلاعاتی رژیم بحرین درتلاش برای تشکیل گروه داعش در این کشور برای ترور مخالفان و معترضان است.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم به نقل از سایت منامه پست، خبرها حاکی از دستیابی سرویس های اطلاعاتی آمریکا به گزارشی درخصوص تلاش " عادل فلیفل " افسر سابق سرویس اطلاعاتی بحرین برای تشکیل گروه موسوم به " داعش بحرین " است.

گزارش دستگاه های اطلاعاتی آمریکا حاکیست: داعش بحرین هم اکنون به صورت مخفیانه در حال تشکیل شدن است و شامل سلفیون افراطیِ مجهز به سلاح های سرد است که این افراد، به ترور شهروندان شیعه و رهبران مردمی و اجرای حملات انفجاری در مناطق شیعه نشین بحرین خواهند پرداخت .

مسئولان عالی رتبه آمریکا نیز در جلسه ای محرمانه به کادر ناوگان پنجم نیروی دریایی این کشور در بحرین درباره پیامدهای اعتراضات 14 فوریه سال آینده هشدار دادند و اعلام کردند که با توجه به تشکیل قریب الوقوع داعش بحرین این کشور در سال آینده با وضعیت ناگواری مواجه خواهد شد.

فلیفل به مخالفت شدید با اعتراضات 14 فوریه بحرین مشهور است و اخیراً به صورت علنی خواستار تشکیل گروهی شبه نظامی برای سرکوب مخالفان و معترضان شد و گفت: دولت باید معترضان را زنده یا مرده بازداشت کند.

بحرین از 14 فوریه سال 2011 میلادی شاهد اعتراضات مسالمت آمیز گسترده مردمی به منظور برپایی نظامی منتخب، برقراری دموکراسی و رفع تبعیض و بی عدالتی است که با سرکوب شدید رژیم بحرین همراه شده است.درجریان این سرکوبگری، شمار زیادی از معترضان شهید یا زخمی شده و یا به زندان افتاده اند.رژیم بحرین همچنین رهبران مخالفان و معترضان بحرینی را برای تلاش جهت خاموش کردن شعله اعتراضات بازداشت و شکنجه کرده و به زندان های طولانی مدت محکوم کرده است.


موضوعات مرتبط: کشور بحرین
[ دوشنبه ۹ تیر۱۳۹۳ ] [ 12:35 ] [ ابراهیمی ] [ ]

تکفیر شیعیان در کتابهای وزارت دفاع بحرین

یک شنبه 8 تیر 1393 - 9:10:23
درحالیکه شیعیان اکثریت جامعه بحرین را تشکیل می دهند، اداره ارشاد دینی وابسته به وزارت دفاع بحرین در اقدامی طایفه گرایانه، کتابهایی را منتشر کرده که در آن مطالبی تکفیری و اهانت آمیز ضد شیعیان مطرح شده است.

به گزارش روز یکشنبه پایگاه خبری شبکه العالم، کتاب "نور سنت و تاریکی های بدعت در کتاب و سنت" نوشته سعید القحطانی، شیعیان را بخاطر اعتقاداتشان مانند زیارت اهل قبور و ضریح رسول اکرم (ص) و ائمه علیهم السلام در عربستان و عراق و ایران کافر دانسته است.
سایت خبرگزاری "براثا" نوشت: در این کتاب شیعیان به عنوان رافضی، بدعت گذار و از فرقه های گمراه معرفی شده‌اند. و فرقه‌های اسماعیلیه، النصیریه، دروز و دیگران نیز بخشی از شیعیان معرفی شده‌اند.
این کتاب که در بین نیروهای وزارت دفاع رژیم آل خلیفه توزیع شده است، جشن‌ها و مراسم شیعیان و برخی فرقه های دینی برای میلاد رسول اکرم صلی الله علیه و آله و عید گرفتن، همچنین جشن گرفتن در مناسبت عروج پیامبر اکرم و جشن نیمه شعبان را مشابه اعیاد یهودیان و مسیحیان دانسته است.
اداره ارشاد وزارت دفاع همچنین با هزینه خود کتاب دیگری را نیز از همین نویسنده با عنوان " نور توحید و ظلمات شرک در پرتو کتاب و سنت " چاپ کرده، که همان محتوای تکفیر را دارد، و یکی از کتابهایی است که در بین نیروهای وزارت دفاع توزیع شده است.
بر اساس گزارش کمیته مستقل، ارتش بحرین که در آن شیعیان حضور ندارند در انهدام 38 مسجد شیعیان و نوشتن عبارات توهین آمیز در داخل برخی مساجد دست داشته است. عناصر برخی سازمان ها و نهادهای امنیتی رژیم آل خلیفه نیز در سه سال گذشته در حمله به مراسم دینی مردم بحرین دست داشته اند.


موضوعات مرتبط: کشور بحرین
[ دوشنبه ۹ تیر۱۳۹۳ ] [ 11:19 ] [ ابراهیمی ] [ ]

تظاهرات گسترده منامه را فرا گرفت

شنبه 31 خرداد 1393 - 7:16:23
مردم بحرین با برگزاری تظاهرات گسترده در غرب شهر منامه پایتخت این کشور بر لزوم اقدام خلیفه در تحویل پیکر یک شهید بحرینی تاکید کردند.به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، مردم و انقلابیون بحرینی این تظاهرات را تحت شعار "مردم صاحب حاکمیت هستند" برگزار کردند.آنها در این تظاهرات از رژیم بحرین خواستند تا پیکر شهید عبدالعزیز العبار را تحویل خانواده اش دهد.رژیم بحرین از تحویل پیکر این شهید برای دو ماه متوالی خودداری می کند.

عبدالعزیز العبار در جریان تظاهرات مردمی از ناحیه سر هدف اصابت گلوله قرار گرفت و به کما رفت و تلاش های پزشکان به نتیجه نرسید و وی دو ماه پیش در بیمارستان السلمانیه شهر منامه به شهادت رسید.تظاهرات کنندگان همچنین از جامعه بین المللی و نهادهای حقوق بشری خواستند تا برای تحویل پیکر این شهید و آزادی همه بازداشت شدگان سیاسی وارد عمل شوند.

بحرین از فوریه سال 2011 میلادی شاهد تظاهرات اعتراض آمیز مردم برای دستیابی به آزادی، برقراری عدالت و روی کار آمدن نظامی منتخب است.رژیم بحرین با همدستی برخی کشورها نظیر عربستان، اردن و پاکستان به سرکوب معترضان پرداخته وتاکنون شمار زیادی از آنها را شهید، زخمی یا بازداشت کرده است.


موضوعات مرتبط: کشور بحرین
[ شنبه ۷ تیر۱۳۹۳ ] [ 13:53 ] [ ابراهیمی ] [ ]

برگزاری اعتراضات ضد رژیم در مناطق مختلف بحرین

جمعه 9 خرداد 1393 | 09:20

 

مردم در بحرین در محکومیت سرکوب بی‌رحمانه اعتراضات از سوی نیروهای رژیم تحت حمایت سعودی‌ها، اعتراضات ضد رژیم تازه‌ای برگزار کردند.

گزارش‌های منتشره حاکی از آن است که این اعتراضات روز پنج شنبه (۸ خرداد، ۲۹ می) در منامه، پایتخت، و دیگر شهرها و روستاهای این کشور کوچک منطقه خلیج فارس برگزار شد. معترضان از مقامات بحرینی خواستند تا جسد عبدالعزیز العبر معترض کشته شده در خلال اعتراضات را تحویل دهند.

العبر ۲۷ ساله در تاریخ ۱۸ آوریل و پس از گذراندن ۵۵ روز در کما به خاطر جراحات وارده در خلال تظاهرات ماه فوربه در شهر سار در نزدیکی پایتخت، جان سپرد.

مرکز حقوق بشر بحرین گفت العبر در تیراندازی هوایی و شلیک گاز اشک آور نیروهای امنیتی بحرینی مجروح شده بود.

رژیم بحرین از آن زمان تاکنون جسد وی را نگه داشته و از تحویل آن امتناع کرده که این مسئله خشم مردم بحرین را به دنبال داشته است.

مردم بحرین در روستای الدراز در غرب منامه در تاریخ ۲۳ می تظاهراتی علیه رژیم برگزار کردند و سیاست مشت آهنین منامه علیه مخالفان را محکوم کردند. معترضان که از گسترش سرکوب مرگبار رژیم علیه معترضان خشمگین بودند، یاد العبر را زنده نگه داشتند.

در اواخر ماه آوریل درگیری‌هایی در روستای العکر و شهرهای جدحفص و ستره میان نیروهای امنیتی و معترضانی که از امتناع رژیم در تحویل جسد العبر خشمگین بودند، روی داد.

هزاران نفر از معترضان طرفدار دموکراسی از اواسط ماه فوریه ۲۰۱۱ تاکنون اعتراضات گسترده‌ای در خیابان‌های بحرین برگزار کرده و خواستار برکنار خاندان آل خلیفه از قدرت شده‌اند.

در ماه مارس ۲۰۱۱، نیروهای عربستان سعودی و امارات متحده عربی برای کمک به رژیم بحرین در سرکوب اعتراضات مسالمت آمیز مردمی وارد خاک بحرین شدند.

در سرکوب اعتراضات مسالمت آمیز مردمی در بحرین تاکنون دهها نفر کشته و صدها تن زخمی و بازداشت شده‌اند.

http://www.presstv.ir


موضوعات مرتبط: کشور بحرین
[ جمعه ۹ خرداد۱۳۹۳ ] [ 11:37 ] [ ابراهیمی ] [ ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

انعکاس اخبار ، یادداشت ها ، گزارشات ، پژوهش ها ، تحقیقات ، تجزیه و تحلیل های مهم پیرامون مسائل راهبردی ، استراتژیکی ، ساختار و نظام حکومتی ، سیاسی ، فرهنگی ، هنری ، اجتماعی ، اقتصادی ، تجاری ، امنیتی ، نظامی ، اشغالگران ، مهاجرت ، بهداشت و سلامت ، آمار و جمعیت ، جامعه شناسی ، تاریخ ، جغرافیا ، مذاهب ...به نقل از منابع گوناگون رسانه ای ، مطبوعات ، خبرگزاری ها ،سایت ها ، وبلاگ ها ، کارشناسان ...در باره جهان اسلام ، نهضت مسلمانان ،دیگر ادیان الهی ، جوامع ...
موضوعات وب