اخبار مسلمانان
امام خمینی:قرن پانزده قرن غلبه حق بر باطل است
قالب وبلاگ
آخرين مطالب
لینک دوستان
وزارت ارشاد عربستان:

پرداختن به مسائل سیاسی در روز عید فطر ممنوع !

عكس آرشيوي

دو شنبه 6 مرداد 1393 - 17:10:40
وزارت امور اسلامی و ارشاد عربستان در بحبوحه تجاوزات رژیم صهیونیستی به غزه و جنایات داعش در عراق و سوریه، از خطبای مساجد و مصلاهای مکلف به برقراری نماز عید سعید فطر خواست در خطبه های خود از پرداختن به امور سیاسی و "ناراحت‌کننده" خودداری کنند.

به گزارش روز دوشنبه پایگاه خبری العالم، روزنامه "الاقتصادیه" عربستان نوشت: وزارت امور اسلامی و ارشاد عربستان از خطبا و ائمه جماعت خواسته است، خطبه عید فطر را تنها به همین مناسبت اختصاص دهند و از طرح مسائل و امور سیاسی بپرهیزند.

از سوی دیگر "شیخ عیسی الغیث" عضو مجلس شورای عربستان به الاقتصادیه گفت: لازم است مردم روز عید شاد باشند و مسائل ناراحت کننده برای آنها یادآوری نشود.وی تاکید کرد که خطبا و ائمه باید به دستورات و فرامین طرف های ذی ربط در خصوص مناسبت ها پایبند باشند زیرا این امر یکی از شرایط حضور آنها در این منصب هاست.عضو مجلس شورای عربستان تصریح کرد که شرعی، عقلی و منطقی نیست که در چنین مناسبت هایی مسائل ناراحت کننده به مردم یادآوری شود.وی در توجیه سخن خود در پاسخ به این سوال که چگونه می توان جشن و پایکوبی کرد در حالی که مردمانی در این دنیا اندوهگین و مصیبت زده هستند، گفت: هیچ مانعی در این زمینه وجود ندارد زیرا در زمان پیامبر(ص) هم صحابه در اعیاد جشن وشادی به پا می کردند و این در حالی بود که گروه هایی به جهاد می رفتند و شماری از آنها شهید و زخمی می شدند.

نکته تامل برانگیر این است که مقامات و طرف های ذی ربط عربستان در حالی این سخنان را به زبان می آورند که مردم غزه با وحشیانه ترین حملات نظامیان رژیم صهیونیستی مواجه هستند و آمار شهدای غزه که شمار زیادی از آنها زن و کودک هستند، از مرز 1000 نفر گذشته است و از سوی دیگر مردم عراق و سوریه بر اثر جنایت های هولناک عناصر گروه تروریستی داعش، شادی عید را از یاد برده اند.

عربستان که به حمایت آشکار و همه جانبه از تروریست های داعش در سوریه و عراق متهم است و با همین حمایت ها، سوریه به ویرانه تبدیل شده، هزاران نفر به کام مرگ رفته و آواره شده اند، نه تنها اندوهی از دریای اندوه مسلمانان فلسطین، سوریه و عراق نمی کاهد بلکه اینک به صراحت از خطبای عید فطر خواسته است که به فکر شادی مردم در روز  عید باشند و با ذکر مسائل سیاسی و مشکلات مسلمانان خاطر آنها را مکدر نکنند.

گذشته از تمام این مسائل، ترکی فیصل رئیس سابق دستگاه اطلاعات عربستان نیز به تازگی در موضع گیری که البته عجیب و غیر منتطره هم نیست، حماس را مسئول جنایت های رژیم صهیونیستی در نوار غزه دانست.


موضوعات مرتبط: کشور عربستان
[ سه شنبه 7 مرداد1393 ] [ 22:0 ] [ ابراهیمی ] [ ]

سعودی ها ، 1200 تکفیری را در یمن برای جنگ با الحوثی ها به کار گرفتند

http://www.aryanews.com/Uploads/NewsPics/20140707121219959.png 

شنبه 28 تیر 1393 - 13:55:43
منابع آگاه یمنی فاش کردند که عربستان، با حمایت از تکفیری های یمن و آشتی دادن خاندان الاحمر و حزب اصلاح با علی عبدالله صالح ، دیکتاتور پیشین ، به دنبال جنگ با حوثی هاست.

"حسین العزی" رئیس واحد روابط سیاسی جنبش "انصار الله" وابسته به گروه "حوثی" های یمن، روز شنبه به شبکه العالم گفت: دخالت عربستان سعودی در امور یمن، دخالتی منفی است و نمی تواند در برقراری امنیت و ثبات سودمند باشد. من فکر می کنم که عربستان باید در سیاست های خود در قبال یمن بازنگری کند.

"علی الذهب" خبرنگار شبکه العالم از صنعا گزارش داد؛ به نظر می رسد سفر اخیر "عبدربه منصور هادی" رئیس جمهور یمن به جده، در چارچوب تحرکات عربستان سعودی صورت گرفته باشد، به ویژه اگر به اظهارات هادی و تغییر مواضع او پس از این سفر، نگاهی دقیق تر داشته باشیم.

بر اساس اطلاعات موجود، عربستان از رئیس جمهور یمن می خواهد که تمام واحدهای ارتش یمن، با گروه حوثی ها وارد جنگ شود. منابع آگاه فاش کردند که ریاض به بیش از 1200 تن از عناصر مسلحی که در جنگ اخیر علیه حوثی ها شرکت داشتند، حقوق می داده است.این افراد مسلح وابسته به القاعده، گروه های تکفیری و تندرو بودند.

در این میان، رسانه های مخالف جنبش انصار الله، ادعا می کنند که گروه حوثی ها در تلاش برای حمله به صنعا هستند. حوثی ها با رد این ادعا، آن را بزرگنمایی رسانه ای و ناشی از ترس دشمنان توصیف کردند.

حسین العزی در این باره گفت: این یکی از ترس های موهوم و خیالی است که جز در ذهن عناصر حزب "اصلاح" وجود ندارد، آن ها سعی می کنند با بافتن چنین خیالات ترسناکی، شمار بیشتری از گروه ها را علیه انصار الله با خود همراه کنند.

"محمد القبلی" عضو دفتر سیاسی جنبش انصار الله نیز در گفت وگو با شبکه العالم اظهار داشت: شایعه پردازی درباره ورود حوثی ها به صنعا، ساخته و پرداختۀ "اخوان" است. آن ها می خواهند مردم را با انصار الله دشمن کنند و جامعه داخلی و جامعه جهانی را علیه ما بشورانند. این ادعاها به هیچ وجه صحت ندارد.


موضوعات مرتبط: جنبش انصارالله(یمن)، کشور عربستان، کشور یمن
[ یکشنبه 29 تیر1393 ] [ 2:41 ] [ ابراهیمی ] [ ]

تشدید اقدامات امنیتی عربستان از ترس داعش

http://fa.alalam.ir

شنبه 21 تیر 1393 - 19:9:25
فرودگاه‌های عربستان سعودی طی دو روز گذشته شاهد اقدامات امنیتی جدیدی بوده و برخی نهادهای امنیتی ویژه نیز سلسله عملیات گسترده‌ای را برای جلوگیری از ورود احتمالی عناصر داعش آغاز کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه العالم، فرودگاه های عربستان سعودی طی دو روز گذشته  شاهد اقدامات امنیتی جدیدی برای بازرسی مسافران ورودی بوده و برخی نهادهای ویژه نیز سلسله عملیات امنیتی مختلفی را آغاز کرده‌اند و این در حالی است که شرکت هواپیمایی کشوری عربستان نیز با همکاری مقامات بلندپایه این کشور، «جهت جلوگیری از ورود "فرقه ضاله" (داعش) از طریق سفر هوایی برای هدف قرار دادن کشور»، مسافرین و کسانی را که قصد ورود به این کشور را دارند، با روش های جدید مورد بازرسی قرار می دهد.یک مسئول  امنیتی عربستان در همین راستا در گفت وگو با روزنامه الحیاة، از استقرار موانع بتونی در مبادی مرزی و الزام همه نظامیان به حمل سلاح در ورودی های زمینی این کشور  برای "دفاع از خود در صورت بروز هرگونه عملیات تروریستی" خبر داد.

گفتنی است این اقدامات، پس از حوادث اخیر در منطقه شروره آغاز شده که به دنبال آن، چهار نیروی امنیتی عربستان و پنج تروریست کشته شدند.

یک منبع آگاه در فرودگاه الدمام نیز در گفت وگو با روزنامه الحیات گفت: با هماهنگی با نهادهای امنیتی، طرح امنیتی شامل روش های جدید بازرسی را اجرا کردیم که امنیت مسافران را تامین می کند و افراد مشکوک را نیز مورد بازجویی قرار می دهد. وی مدعی شد: اقدامات امنیتی جدید در فرودگاه ها، برخلاف آنچه شایع شده، هیچ مزاحمتی برای مسافران ندارد، بلکه به صورت کاملا عادی در حال انجام است و ما در صدد ترساندن مردم نیستیم، بلکه به شدت نگران سلامتی و تامین امنیت آنان هستیم.

دکتر خریف کارشناس مبارزه با تروریسم هم در گفت وگو با روزنامه الحیاة گفت: اقدامات امنیتی در فرودگاه ها و هر کشوری که در معرض تهدید گروههای تروریستی است، کاملا طبیعی است و همان گونه که برخی تلاش می کنند از راههای زمینی و مرزها  نفوذ کنند، برخی نیز در تلاشند تا با سفر هوایی از فرودگاهها وارد کشور شوند به همین دلیل طی دو روز گذشته، اقدامات امنیتی و نظارتی در فرودگاههای کشور افزایش یافته و ما کاملا برای مقابله با هر گونه خطر آماده هستیم.


موضوعات مرتبط: کشور عربستان
ادامه مطلب
[ شنبه 21 تیر1393 ] [ 20:13 ] [ ابراهیمی ] [ ]
  بهار عربی این باردر عربستان ؛  
    کشته شدن ده ها پلیس توسط تظاهر کنندگان   
 
 
چندی پیش مقامات ریاض به بهانه حمله احتمالی داعش، نیروهای امنیتی و نظامی را به حالت آماده باش کامل درآورد؛ ولی حقیقت مسئله انقلاب مردمی بر علیه خاندان پادشاه و درباریان این حکومت است.

http://jamnews.ir/

کد خبر: 370973
تاریخ مخابره : ۱۹/۰۴/۱۳۹۳ - ۱۴:۱۱

 به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز، پایگاه خبری المسله اعلام کرد : تظاهرات گسترده در عربستان خواهان برکناری نظام پادشاهی شد. تظاهرکنندگان اعتراضات شدید خود را از اوضاع آشفته در عربستان نسبت به سرکوب شدن آزادی ها و چیره شدن بی حد و اندازه خاندان پادشاه بر سرنوشت مردم اعلام کردند. این پایگاه خبری در ادامه می نویسد: تظاهرکنندگان ده ها نفر از نیروهای امنیتی عربستان را به قتل می رسانند ودر حال حرکت  به مراکز مهم پایتخت هستند.

چندی پیش مقامات ریاض به بهانه حمله احتمالی داعش نیروهای امنیتی و نظامی را به حالت آماده باش کامل درآورد، ولی حقیقت مسئله انقلاب مردمی بر علیه خاندان پادشاه و درباریان این حکومت است.

 همان طور که اعلان حکومت در عراق از طرف داعش و اقدامات تروریستی در مرزهای عربستان همه نقشه های از پیش تعیین شده از سوی نظام آل سعود است تا بتوانند بر انقلاب درحال شکل گیری در این کشور جلوگیری به عمل آورند. بهانه نزدیک شدن داعش به مرز های عربستان  باعث شد که صدای تظاهر کنندگان به خارج از عربستان نرسد. بعضی از چهرهای مخالف نظلام سعودی مثل "مصطفی محمد" از فراهم شدن مقدمات انقلاب در عربستان وتحقق بهار جزیره العرب سخن می گویند .

 


موضوعات مرتبط: کشور عربستان
[ پنجشنبه 19 تیر1393 ] [ 17:8 ] [ ابراهیمی ] [ ]
حمزه حسن معارض سرشناس سعودی :

 

آل‌سعود قادر به مهار آتشی که در منازل دیگران برافروخته نیست

حمزه حسن

...وی افزود: بسیاری از تروریست‌ها در جنوب عربستان نیز از اعضای القاعده هستند که پیشتر تحت نام مناصحه از زندان‌های آل‌سعود آزاد شدند.

این فعال سیاسی عربستان در ادامه گفت: عربستان از گسترش القاعده در خاک خود از مرزهای شمالی و جنوبی بیم دارد، در این کشور سرخوشی فراوانی از پیروزی‌های داعش در عراق به وجود آمد و این امر باعث شد تا طرفداران القاعده در داخل عربستان که تعداد آنان نیز کم نیست از تشکیل دولت خلافت اسلامی و پیروزی‌های آن خوشحال شوند.

حمزه حسن تصریح کرد: دولت عربستان که تفکر القاعده‌ای و وهابی را به خارج از مرز‌های خود صادر کرده و از آن پشتیبانی کرد، می‌داند این جریان شروع به بازگشت به‌سوی خودش کرده است، برای اولین بار احساس می‌کنم که نگرانی به داخل جامعه عربستان به‌خصوص در استان نجد بازگشته است.

وی افزود: به‌خصوص‌ هم اکنون که تفکر وهابی البغدادی با تفکر آل‌سعود در زمینه مشروعیت رقابت می‌کند، او امام شرعی آنان و فرد لازم الاطاعه است، زبان دینی بغدادی در حجاز ، مناطق غربی و شرقی اثر و فایده‌ای ندارد بلکه وهابی‌های نجد که از آل‌سعود پشتیبانی می‌کنند این سخنان را می‌پذیرند.

این معارض سعودی گفت: البغدادی با منطق آل‌سعود آمده و سخنرانی می‌کند، بنابراین این مسئله دولت عربستان را آزار داده است، از این رو می‌بینیم به‌محض پیشروی داعش در عراق بسیاری از ساکنان جنوب اقدام به اعلام ولایت در مناطق بریده، حائل و الجوف کردند.

وی افزود: من مطمئنم که اگر داعش به نزدیکی مرزهای شمالی همچون منطقه عرعر نزدیک شود، اوضاع داخلی عربستان شکننده خواهد شد، بسیاری از جوانان دارای تفکر القاعده با هیجان به میدان آمده دست به اقداماتی می‌زنند....


موضوعات مرتبط: سازمان القاعده، گروه داعش(شام و عراق)، کشور عربستان
ادامه مطلب
[ دوشنبه 16 تیر1393 ] [ 17:28 ] [ ابراهیمی ] [ ]
یادداشت محمود رضا امینی :

آمریکا در عراق چه می خواهد ؟

...به جرات می توان اشاره کرد که اقدامات گروه های تروریستی تکفیری در منطقه ی خاورمیانه هیچگاه در جهت تهدید منافع امریکا عمل نکرده است  و همواره در افغانستان ، عراق ، سوریه و لبنان  و ... در جهت تضعیف محور مقاومت و ضربه زدن به جنبش اصیل بیداری اسلامی عمل کرده است . فعال شدن اقدامات تروریستی این گروهها در سوریه و عراق دقیقا در مقطع زمانی خاص و در انطباق با منافع امریکا در منطقه  این فرضیه را که ( فرضیه ای که توسط امریکایی ها تبلیغ می شود ) تروریزم را یک پدیده اجتماعی و ناشی از اختلافات مذهبی و قومیتی یا ناشی از جهل و فقر می‌باشد ، باطل می‌کند. این روند تردیدی باقی نمی‌گذارد که تروریزم یک پدیده سیاسی و بخشی از سیاست رسمی کشورها و بلوک‌های خاص است....

...امریکا رویکرد پیچیده و دوگانه ای را قبال بحران اخیر عراق در پیش بگیرد . دولت امریکا در مواضع اعلانی خود ، امریکا را متعهد به حمایت از دولت عراق و مخالف گروههای تروریستی و تکفیری اعلام می کنند اما در سیاست اعمالی خود با حمایت مستقیم از عربستان سعودی و اردن ارتباطاتی غیر قابل انکار را با جریانات تروریستی در منطقه و ازجمله جریان داعش در عراق و سوریه برقرار کرده اند...


موضوعات مرتبط: تحلیل رویدادهای جهان، گروه داعش(شام و عراق)، کشور ایران، کشور اردن، کشور عراق، کشور عربستان
ادامه مطلب
[ دوشنبه 16 تیر1393 ] [ 16:42 ] [ ابراهیمی ] [ ]

اعزام 30 هزار سرباز عربستانی به مرز این کشور با عراق

پنجشنبه 12 تیر 1393 | 17:34

هم زمان با افزایش خطر شبه‌نظامیان گروه تروریستی موسوم به دولت اسلامی عراق و شام (داعش) در عراق، عربستان سعودی ۳۰ هزار تن از سربازان خود را در مرز این کشور با عراق مستقر کرده است.

شبکه‌ العربیه‌ی عربستان سعودی روز پنجشنبه (۱۲ تیر) اعلام کرد این نیروها پس از آن مستقر شدند که سربازان عراقی از منطقه عقب نشینی کردند و مرز ۸۰۰ کیلومتری عربستان سعودی با عراق را بدون محافظ گذاشتند.این شبکه افزون بر این مدعی شد ویدئویی به دست آورده است که سربازان عراقی را پس از عقب‌نشینی از مرز در صحرایی واقع در شرق شهر مقدس کربلا نشان می‌دهد.صحت این ویدئو تا کنون تایید نشده است.

در این بین، ملک عبدالله بن عبدالعزیز آل سعود شاه عربستان دستور داده است تمامی اقدامات لازم برای محافظت از این کشور در برابر «حملات تروریستی» احتمالی صورت بگیرد.شبه‌نظامیان داعش دهم ژوئن کنترل شهر موصل و پس از آن تکریت واقع در ۱۴۰ کیلومتری شمال بغداد، پایتخت عراق را به دست گرفتند.نیروهای ارتش عراق طی چند هفته گذشته با تروریست‌های داعش نبردهایی سنگین داشته‌اند و توانسته‌اند تکریت را از شبه‌نظامیان پس بگیرند. داعش تهدید کرده است به دیگر شهرهای عراق نیز حمله کند.گفتنی است پیشروی تکفیری‌های داعش در عراق کُند شده است چرا که نیروهای ارتش این کشور و مبارزان داوطلب در چند جبهه با شبه‌نظامیان درگیر شده‌اند.

نوری المالکی نخست وزیر عراق، عربستان و قطر را مسبب بحران امنیتی و گسترش تروریسم در این کشور دانسته و آل سعود را به عنوان یکی از حامیان اصلی تروریسم در جهان مورد انتقاد قرار داده است.


موضوعات مرتبط: کشور عراق، کشور عربستان
[ پنجشنبه 12 تیر1393 ] [ 23:10 ] [ ابراهیمی ] [ ]

روزنامه العرب گزارش داد؛

انتخاب اولین وزیر شیعه در دولت عربستان

http://rasanews.ir/Images/News/Larg_Pic/9-4-1393/IMAGE635397430834727183.jpg

خبرگزاری رسا ـ روزنامه عربستانی العرب گزارش داد که برای اولین بار پادشاه عربستان یکی از شیعیان این کشور را به عنوان وزیر انتخاب کرده است.

تاريخ: ۱۳۹۳/۴/۹  |  ساعت: ۱۸ : ۱۱

به گزارش خبرگزاری رسا، روزنامه عربستانی العرب چاپ لندن نوشت: عبدالله بن عبدالعزیز پادشاه عربستان در اقدامی بی سابقه و برای اولین بار یکی از شیعیان این کشور را به عنوان وزیر انتخاب کرده است.

العرب گزارش داد که در پی برکناری سعود المتحمی و انتخاب محمد بن فیصل أبو ساق به عنوان وزیر دولت در امور مربوط به پارلمان، عربستان وارد مرحله‌ تاریخی جدیدی خواهد شد.

بر اساس این گزارش این اقدام که بعد از درخواست فراوان مسؤولان شیعه عربستانی برای بر عهده گرفتن مسؤولیت‌های مهم در کشور صورت گرفته، می‌تواند آغازگر تغییراتی در سیستم پارلمان این کشور باشد.

محمد ابوساق که اهل منطقه شیعه نشین نجران در جنوب عربستان و نظامی است، به رتبه سرلشگری در وزارت گارد ملی عربستان رسیده بود و پیشتر در پارلمان این کشور ریاست کمیسیون امنیتی را بر عهده داشته است.

پیشتر نیز پادشاه عربستان در آستانه ماه رمضان معاون وزیر دفاع را نیز تنها 45 روز بعد از انتخاب، برکنار کرده بود که این مسأله احتمال تغییرات بیشتری در وزارت دفاع این کشور در سایه تحولات عراق و منطقه را بالا می‌برد./994/ب101/د


موضوعات مرتبط: کشور عربستان
[ پنجشنبه 12 تیر1393 ] [ 9:30 ] [ ابراهیمی ] [ ]

بیانیه آیت الله نمر از زندان‎های عربستان:

صبر و استقامت بر مشکلات از شرایط دوری انسان از آتش جهنم است

http://rasanews.ir/Images/News/Larg_Pic/18-11-1391/IMAGE634958510300156250.jpg

خبرگزاری رسا ـ عالم شیعه بازداشت شده در زندان‎های عربستان با تاکید بر توجه به برکات ماه مبارک رمضان بیان داشت که صبر و استقامت در برابر مشکلات از شرایط دوری انسان از آتش جهنم است.

تاريخ: ۱۳۹۳/۴/۱۰  |  ساعت: ۱۵ : ۲۱

به گزارش خبرگزاری رسا http://www.rasanews.ir ، آیت الله شیخ نمر النمر روحانی شیعه بازداشت شده در عربستان طی بیانیه‎ای به مناسبت آغاز ماه مبارک رمضان گفت: ماه رمضان فرصتی برای تامل، بررسی گذشته و نتایج آن و برنامه ریزی برای آینده است.

وی افزود: به صدا در آمدن زنگ صبر، اراده، اصلاح نفس،‌ طهارت روح، تغییر نوع تفکر و توبه بخشی از برکات ماه رمضان است.

آیت الله نمر همه مسلمانان را به بهره‎مندی هرچه بیشتر از ماه رمضان دعوت کرد و اظهار داشت: برادران و خواهران مومن باید از غفلت و غرور، بی مبالاتی، هرج و مرج و فحشا دوری کنند.

وی شرط رسیدن به جایگاه بالای معنوی را پالایش نفس از گناهان و انجام اعمال نیک برشمرد و تصریح کرد: مومنان باید از نور عقل بهره ببرند و اجازه ندهند که شهوات و غرض‎های دنیایی سبب گمراهی آنان شود.

این روحانی شیعه بازداشت شده در زندان‎های عربستان، قرائت و تامل در آیات قرآن کریم،‌ توجه به نعمت‎های الهی، صبر،‌ استقامت در مسیر دین، التزام عملی به ترک محرمات و انواع گناهان را از اقدامات لازم به جهت دوری انسان از آتش جهنم خواند.

گفتنی است دادستان کل عربستان با متهم کردن آیت الله النمر به "تحریک معترضان برای ارتکاب اقدامات تروریستی"، وی را به محاربه متهم کرد و درخواست اعدام کرده است.

 دادستانی عربستانی این روحانی 55 ساله شیعی را همچنین به تحریک مخالفان عربستانی به قتل نیروهای امنیتی، ایجاد فتنه و اخلال در امنیت کشور و وحدت ملی با ایراد خطبه های نماز جمعه متهم کرد.

شیخ نمر از چند ماه گذشته تاکنون به اتهام ایجاد فتنه و آشوب در کشور در منطقه العوامیه در سلول‌های انفرادی بازداشت است. مردم عربستان بارها در مناطق مختلف این کشور با برپایی تظاهرات آزادی وی را خواستار شده بودند./994/ب902/د


موضوعات مرتبط: کشور عربستان
[ پنجشنبه 12 تیر1393 ] [ 1:25 ] [ ابراهیمی ] [ ]

آیت‌الله نوری ‌همدانی:

برخوردهای تند آل سعود با علما موجب جریحه‌دار شدن احساسات شیعیان خواهد شد

یکی از مراجع تقلید شیعیان تاکید کردند : حاکمان سعودی باید بدانند راهی به جز پاسخ دادن به مطالبات حقه مردم ندارند و همچنین نهادهای حقوق بشر نسبت به این موضوع نباید سکوت کرده و برای بازگرداندن حقوق از دست رفته مردم تلاش کنند.

93/04/11

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ آیت‌الله العظمی نوری ‌همدانی با صدور بیانیه‌ای با هشدار به مسئولان سعودی تأکید کردند: علما و حوزه‌های علمیه صدور حکم اعدام برای آیت‌الله شیخ نمر را محکوم کرده و حکم اعدام برای این عالم بزرگ را تحمل نخواهند کرد.

این مرجع تقلید در این پیام بیان کرده‌اند: با کمال تأسف، اخبار ناراحت ‌کننده از وضعیت شیعیان عربستان به اینجانب واصل گردید که طرز رفتار مسئولان سعودی نسبت به شیعیان خصوصاً علمای محترم احصا و قطیف موجب تاثر فراوان گردید.

ایشان در ادامه پیام خود تصریح کرده است: ما به مسئولین سعودی هشدار می‌دهیم که این‌گونه برخوردهای تند موجب جریحه‌دار شدن احساسات شیعیان در همه جای عالم خواهد شد و حاکمان سعودی باید بدانند راهی به جز پاسخ دادن به مطالبات حقه مردم ندارند و همچنین نهادهای حقوق بشر نسبت به این موضوع نباید سکوت کرده و برای بازگرداندن حقوق از دست رفته مردم تلاش کنند.

آیت‌الله نوری همدانی در بخش پایانی پیامش تاکید کرده است: علما و حوزه‌های علمیه صدور حکم اعدام برای عالم بزرگ آن منطقه، آیت‌الله شیخ نمر را محکوم کرده و حکم اعدام برای این عالم بزرگ را تحمل نخواهند کرد.


موضوعات مرتبط: مراجع و علماء شیعه، کشور عربستان
[ چهارشنبه 11 تیر1393 ] [ 13:5 ] [ ابراهیمی ] [ ]
گزارش ویژه؛
جنایات تکفیری‌ها در تخریب اماکن مقدس اسلامی+تصاویر

دشمنان اسلام همواره قصد داشته اند پیروان این دین آسمانی را با توطئه‌های خبیث قومی و مذهبی از هم پاشانده و موجبات تضعیف آنها را فراهم بیاورند، در عصر حاضر نیز استعمار غربی- صهیونیستی به این نتیجه رسیده است که کم‌هزینه‌ترین و موثرترین شیوه برای ضربه‌زدن به اسلام حقیقی و رکن اصیل مقاومت و جهاد حقیقی علیه ظالمان، استفاده از گروه‌های تکفیری و وهابی است؛ وهابی‌هایی که تحت نام اسلام و تعالیم پیامبر اعظم (ص)، بزرگترین ضربات را بر پیکره جامعه اسلامی وارد کرده‌اند.
...نخستین تخریب قبور مطهر ائمه‌ بقیع به دست وهابیون سعودی در سال 1220 هجری یعنی زمان سقوط دولت اول سعودی‌ها توسط حکومت عثمانی روی‌ داد...

...وهابیون در سال 1343 هجری قمری در مکه گنبدهای قبر حضرت عبدالمطلب (ع)، خدیجه (س) و زادگاه پیامبر (ص) و فاطمه زهرا (س) را با خاک یکسان کردند و در جده نیز قبر "حوا" و دیگر قبوررا تخریب کردند. در مدینه نیز گنبد منور نبوی را به توپ بستند، ولی از ترس مسلمانان، قبر شریف نبوی را تخریب نکردند...

وهابیون متعصب در همان سال به کربلای معلی حمله کردند و ضریح مطهرحضرت امام حسین(ع) را تخریب و جواهرات و اشیاء نفیس حرم مطهر را که اکثرا از هدایای سلاطین و بسیار ارزشمند و گرانبها بود، غارت کردند و قریب به 7000 نفر ازعلما، فضلا و سادات و مردم را کشتند. سپس به سمت نجف رفتند که موفق به غارت نشدند و شکست خورده برگشتند...

...سوم اسفند ‌1384 ه.ش تروريست‌های وهابی در حرم امام هادي (ع) و امام حسن عسگري (ع) در شهر سامرا بمب‌گذاري كرده و گنبد و بخش زيادي از اين حرممقدس را ويران كردند...

...عناصر تکفیری جبهه النصره در سوریه چندین‌بار نیز جهت تخریب حرم مطهر حضرت زینب (س) اقدام کردند که با مقاومت جانانه مدافعین حرم نتوانستند به مقصود پلید خود برسند...

...تروریست‌ها همچنین در اواخر سال 91 بخشی از حرم سیده سکینه (س) واقع در حومه دمشق را تخریب و به آن خسارات زیادی وارد کردند...

... 12 اردیبهشت‌ماه 92 تروریست‌های وابسته به گروهک جبهه النصره بارگاه حجر بن عدی از صحابی حضرت رسول (ص) در شهر "عدرا" در "ریف دمشق" را تخریب و پساز کندن قبر، پیکر مطهر ایشان را به مکانی نامعلوم منتقل کردند...

...لیبی پس از سقوط قذافی نیز شاهد تحرکات بسیار زیاد گروه‌های سلفی به خصوص گروه انصار الشریعه در تخریب قبور نوادگان اهل بیت(ع) و مقابر صحابی جلیل‌القدر پیامبر (ص) بود. در مهم‌ترین این فجایع شهریور ماه 91 مسجد و حرم " عبدالسلام الأسمر" امام‌زاده مظلوم از نوادگان امام حسن مجتبی(ع) ، ویران شد و به آن آسیب‌های هنگفتی وارد آمد...

...در تازه‌ترین اقدام گروه‌های تکفیری در لیبی نیز اوایل ماه جاری شهر درنه در لیبی شاهد تخریب مقابر صحابی پیامبر اکرم (ص) بود. درنة یک شهر تاریخی در لیبی است که از زمانی که تکفیری‌ها بر آن مسلط شده‌اند اکثر اماکن تاریخی آن را از بین برده‌اند و بهانه آنان برای تخریب این است که این مقابر جهت امور سحر و جادو بکارگیری می‌شود.

...در اقدامی دیگر گروه وهابی انصارالدین در کشور مالی در غرب آفریقا نیز در تیر ماه 91 تعدادی از قبور علمای صوفیه را تخریب نمودند. افراد این گروه به مقابر شخصیت‌های صوفیه در شهر تومبوکتو حمله، و دو ضریح را ویران نمودند. در همين حال شاهدان عيني در تومبوكتو از تخريب كامل بارگاه "ولي سيد محمود" وضريح "ولي سيد مختار" دو تن از بزرگان مدفون در اين منطقه، خبر دادند...

....


موضوعات مرتبط: جریان وهابیت، جریان تکفیری ها، جبهه النصره(شام و عراق)، گروه داعش(شام و عراق)، کشور عربستان
ادامه مطلب
[ سه شنبه 10 تیر1393 ] [ 16:33 ] [ ابراهیمی ] [ ]

داعش تصمیم گرفته است تا خانه کعبه را منهدم کند! + عکس

یک عضو گروه تروریستی داعش اعلام کرده است که در حمله به عربستان سعودی و فتح این کشور، کعبه‌ای را که به جای خداوند عبادت می‌شود را تخریب می‌کنیم!

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ عناصر تکفیری داعش که با عبور از بیابان‌های استان الانبار و پیشروی به سمت جنوب، از مرز عربستان گذشته و گذرگاه "عرعر" در خاک این کشور را تصرف کرد‌ه‌اند قصد تخریب خانه کعبه را گرفته‌اند!

یکی از اعضای گروه تروریستی دولت اسلامی عراق و شام موسوم به داعش تهدید به تخریب خانه خدا در مکه مکرمه کرد و نوشت: "به اذن خداوند بزودی با رهبری شیخنا ابغدادی (ابوبکر البغدادی رهبر داعش) عبادت کنندگان سنگ ها (یعنی حجاج بیت الله الحرام) را خواهیم کشت و کعبه را منهدم خواهیم کرد؛ زیرا به جای خداوند پرستیده می شود".

«ابو تراب المقدسی» در پیامی که پس از پیام فوق الذکر در صفحه توییتر خود منتشر کرده است با بیان اینکه این مکان به خاطر خدا عبادت نمی‌شود افزود: "مردم برای لمس کردن سنگ ها به مکه می روند و نه به خاطر خدا"!

وی در این پیام ادامه داده است: "به خدا قسم اگر عربستان را فتح کنیم کعبه‌ای را که به غیر از خدا عبادت می‌شود را تخریب خواهیم نمود".

نشریه الحیات گزارش داد، یگان‌های داعش مستقر در استان الانبار که پیش از این، مناطق "طریبیل" و "الولید" در مرز عراق و سوریه را تصرف کرده بودند، با حرکت به سمت جنوب در بیابان‌های غرب عراق، به مرز عربستان رسیده و شهر مرزی عرعر را در خاک عربستان تصرف کردند.

تهدید گروه تروریستی داعش رعب و وحشت را در دل پادشاه عربستان را ایجاد کرده و وی امروز پیامی صادر کرد.

«ملک عبدالله بن عبدالعزیز» روز شنبه در پیامی گفت که تروریسم را در همه شکل‌هایش رد می‌کند و اجازه نمی‌دهد گروهی تروریست این دین را به عنوان سپری برای پیشبرد منافع شخصی خود و آسیب زدن به مسلمانان یا حمله به سرزمین و شهروندانمان استفاده کند. ما با عزم و اراده، قاطعیت و همکاری مردم کشورمان این تروریست‌های مایه عذاب را بیرون می‌رانیم.ملک عبدالله در پیام خود با تاکید بر اینکه اسلام دین وحدت، برادری و انسجام است گفته است برخی مسلمانان از دین فاصله گرفته و فریب بدخواهان را خورده‌اند.پادشاه سعودی گفت که این عده بین اصلاحات و تروریسم تفاوتی قائل نیستند و نمی‌دانند که برخی می‌خواهند بین مسلمانان اختلاف بیندازند.وی ابراز امیدواری کرد که امنیت، صلح و ثبات به دنیای اسلام بازگردد و ارزش‌های خویشتنداری، عطوفت و محبت حفظ شود.


موضوعات مرتبط: گروه داعش(شام و عراق)، کشور عربستان
[ دوشنبه 9 تیر1393 ] [ 2:46 ] [ ابراهیمی ] [ ]

سرلشکر فیروز آبادی:

اعدام شیخ نمر برای عربستان بسیار سنگین خواهد بود

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: از کشوری مانند عربستان که حکامی محاسبه‌گر دارد بسیار بعید به نظر می‌رسید که برای عالم بزرگ شیعی جناب شیخ النمر حکم اعدام صادر کنند و این برای ما بسیار نگران‌کننده است.

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ سردار سرلشکر سیدحسن فیروزآبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در واکنش به صدور حکم اعدام آیت‌الله شیخ باقر النمر عالم شیعی عربستان توسط رژیم آل سعود، اظهار داشت: اخباری از عربستان می‌رسد که بسیار نگران‌کننده است.

وی افزود: از کشوری مانند عربستان که حکامی محاسبه‌گر دارد بسیار بعید به نظر می‌رسید که برای عالم بزرگ شیعی جناب شیخ النمر حکم اعدام صادر کنند و این برای ما بسیار نگران‌کننده است و از حکام کشور مسلمان و برادر که خود را خادم الحرمین الشریفین می‌نامند قابل قبول نیست که خون عالم بزرگ شیعی را بخواهند بریزند.

فیروزآبادی تأکید کرد: این خون در قلوب ده‌ها میلیون شیعه و در بین مسلمانان جهان خواهد جوشید و هزینه آن برای عربستان بسیار سنگین خواهد بود.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: امیدواریم در دادگاه تجدید نظر در این حکم غیرعادلانه و تفرقه‌انگیز تجدید نظر اساسی صورت پذیرد.

وی افزود: علمای شیعه عامل وحدت، برادری، آرامش و حکمت در میان مسلمانان هستند و قدردانی وجود آنان مایه خیرات و برکات برای مردم وطن‌شان است.

فیروزآبادی در ادامه اظهار داشت: ما دعا می‌کنیم که شیخ النمر به سلامت باشد و مقامات سعودی از انتساب جرایم بی‌معنا به آن عالم بزرگ جلوگیری کنند. امت اسلام در آستانه ماه مبارک رمضان در انتظار اینگونه تصمیمات خداپسندانه است که فرموده‌‌اند:«الملک یبقى مع الکفر و لا یبقى مع الظلم».


موضوعات مرتبط: کشور ایران، کشور عربستان
[ شنبه 7 تیر1393 ] [ 20:8 ] [ ابراهیمی ] [ ]
اکنون وقت گفتن بعضی حقایق به عربستان است

چهار شنبه 4 تیر 1393 - 11:41:36
یک روزنامه‌نگار انگلیسی با اشاره به نقش عربستان در متزلزل کردن ثبات عراق، دومین صادر کننده نفت جهان؛ خطاب به انگلیسی‌ها تأکید کرد، حمایت عربستان از تروریستها امنیت ملی انگلیس را تهدید می کند.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، "راجر بویز" در مطلبی در روزنامه "تایمز" تحت عنوان "اکنون زمان گفتن بعضی حقایق به عربستان است"، خاطرنشان کرد: با وجود آنکه عربستان سعودی همچنان یکی از بهترین خریداران سلاح از انگلیس است، ولی باید توجه کرد که یک مشتری خوب حتما از بهترین هم پیمانان نیست.
وی با اشاره به اینکه امضای قرارداد فروش جنگنده‌های تایفون به عربستان، موجب حفظ 5 هزار شغل در انگلیس شد، تأکید کرد:  این درحالی است که عربستان تقریبا از یک سال قبل در حال فعالیت ضد منافع انگلیس است.
این روزنامه نگار انگلیسی اظهار داشت که تعداد تروریستهای سعودی بسیار بیشتر از هر کشور دیگر است، شیوخ سلفی (سعودی) جوانان انگلیسی و کشورهای اروپایی را به حمل سلاح و جنگ ضد مسلمانان شیعه و غیر مسلمانان فرا می خوانند.
بویز در بخش دیگری از این مطلب نوشت: ما نگران عناصر افراطی در انگلیس هستیم؛ سعودی‌هایی که از کهنه جنگجویان در افغانستان، چچن و بوسنی هستند، این گروه های جنگ طلب خارجی را سازماندهی می‌کنند.
وی افزود: 1200 تا 2000 سعودی در میادین جنگ هستند و طی سال جاری (میلادی) حدود 300 سعودی در جریان مشارکت در جنگ در خارج از این کشور از پای در آمده‌اند؛ این سعودی ها عضو گروه های (تروریستی) مختلفی مانند "جبهه النصره" و "دولت اسلامی در عراق و شام" هستند.
بویز تأکید کرد: عربستان نفت ما را تأمین کرد و این کار باعث رشد اقتصاد ما شد؛ ولی اقدامات ریاض اکنون موجب متزلزل کردن ثبات عراق شده است، کشوری که دومین صادر کننده نفت به جهان به شمار می آید.


موضوعات مرتبط: کشور عراق، کشور عربستان، کشور انگلیس
[ چهارشنبه 4 تیر1393 ] [ 23:43 ] [ ابراهیمی ] [ ]
روزنامه چاپ روسیه گزارش داد:

سناریوی عربستان و قطر در عراق

یک شنبه 1 تیر 1393 - 12:45:37
با وجود تلاشهای همه جانبه عراقی‌ها برای مقابله با پیشروی تروریستها در این کشور، عربستان و قطر سناریویی را برای حمایت از تروریستها در پیش گرفته‌اند که کاملا مشابه با سوریه است.

به گزارش روز یکشنبه پایگاه خبری شبکه العالم، روزنامه روسی "کمرسانت" در مطلبی نوشت، رهایی از القاعده و شاخه های آن برای نوری مالکی مسأله مرگ و زندگی است.
این روزنامه چاپ روسیه با اشاره به پیشروی های تروریستها در چند شهر عراق، خاطرنشان کرد که به دلیل حمایت عربستان و قطر از عناصر تندرو، ترس از تکرار سناریوی سوریه در عراق وجود دارد.
بر اساس این گزارش، برنامه عناصر داعش تقسیم عراق به سه بخش جنوب برای شیعیان، مرکز برای اهل سنت و شمال برای کردها است.
این روزنامه تأکید کرد، تمام گزارشهای رسیده از خاورمیانه حاکی از آن است که عربستان با تمام توان سعی دارد تا امنیت و ثبات عراق را به بهانه عقیدتی متزلزل کند .. این روزها صفحه‌های کاربران شبکه‌های اجتماعی در عراق سرشار از مطالبی ضد عربستان سعودی است که می خواهد عراق را به جنگ طایفه ای بکشاند.
کامرسانت خاطرنشان کرد: کردها که مترصد وقوع بحران هستند، از این وضعیت به نفع خود استفاده میکنند و در بحرانی کردن موضع بین عراق و همسایگانش شریک هستند. آنها بجای اینکه به مسؤولیت خود در قبال حمله قریب الوقوع به عراق عمل کنند، مناطق مورد اختلاف را اشغال کردند، و در همین راستا بین ارتش و نیروهای پیشمرگه به خاطر تحویل ندادن سلاح هایشان، درگیری روی داد.
این روزنامه به نقل از ناظران تأکید کرد که کردها بزرگترین متضرر در این درگیری هستند. درآمد اقتصادی کم و نبود پول کافی برای گذران امورات منطقه کردستان عراق، تاثیر زیادی بر درآمد شهروندان و کارکنان کرد می گذارد. امکانات مادی حکومت مرکزی عراق قابل مقایسه با امکانات این منطقه نیست . کردستان عراق نمی تواند حقوق کارمندانش را بپردازد، اما دولت مرکزی به خاطر بهره مندی از بودجه بالا، هر قدر هم که مدت جنگ طولانی شود، می تواند مقاوت کند.


موضوعات مرتبط: کشور عراق، اقلیم کردستان عراق، کشور عربستان، کشور قطر
[ دوشنبه 2 تیر1393 ] [ 2:46 ] [ ابراهیمی ] [ ]

استقرار 3 هزار تروریست در مرز عربستان

یک شنبه 1 تیر 1393 - 18:30:6
رئیس کمیته امنیتی استان "ذی‌قار" عراق فاش کرد 3 هزار تروریست در مرزهای عربستان سعودی مستقر شده اند.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، "جبار الموسوی" اعلام کرد: نهادهای امنیتی اطلاعاتی را به دست آورده اند که حاکی است حدود 3 هزار فرد مسلح در مرزهای عربستان سعودی مستقر شده و مجهز به خودروهای دو دیفرانسیل و سلاح های پیشرفته هستند.
الموسوی روز یکشنبه به سایت عراقی "سومریه نیوز" گفت که این تروریستها قصد دارند که از طریق صحرای "سماوه" و "ناصریه" وارد عراق شوند.
وی ادامه داد: نهادهای ویژه امنیتی برای اطمینان یافتن از این اطلاعات و اتخاذ اقدامات ضروری، در حال انجام کارهای لازم هستند.
الموسوی اظهار داشت: کمیته هماهنگی امنیتی مشترکی با حضور مسؤولان استانهای "المثنی" و "ذی‌قار" تشکیل شده، و همه تدابیر لازم برای مقابله با هرگونه نفوذ عناصر مسلح اتخاذ شده است.
الموسوی تأکید کرد: هواپیماهای ارتش برای تحت نظر گرفتن گذرگاه‌هایی که احتمال عبور تروریستها از آنجا وجود دارد، در حال انجام پروازهای شناسایی هستند.


موضوعات مرتبط: کشور عراق، کشور عربستان
[ دوشنبه 2 تیر1393 ] [ 2:41 ] [ ابراهیمی ] [ ]

اظهارنظر متفاوت مفتی عربستان درباره تروریسم

دو شنبه 5 خرداد 1393 - 17:34:12
مفتی کل عربستان با تاکید بر این که مشوّقان جنگ در سوریه باید از خدا بترسند و بدانند که کارشان اشتباه است، گقت: نمی‌توان از این گروه ها از جمله داعش و القاعده انتظار "خیر" داشت.

به گزارش شبکه خبری العالم، "عبدالعزیز آل شیخ" در جدیدترین اظهار نظر خود، با اتخاذ موضعی متفاوت درباره حضور افراد مسلح در سوریه، تاکید کرد که «شخصیت ها و طرفهایی که جوانان را به جنگ در سوریه تشویق می کنند، باید از خدا بترسند و بدانند که کارشان اشتباه است؛ گروه های تروریستی گروههایی بی خاصیت هستند و خیری از آنها انتظار نمی رود».

 آل شیخ که گویی فراموش کرده القاعده و داعش از دست پروردگان مستقیم پندارهای وهابیت تکفیری و مورد حمایت مالی مستقیم آل سعود هستند، در گفتگو با روزنامه سعودی "الریاض" اظهار داشت: افراد و شخصیتهایی که به راهنمایی و توجیه جوانان مشغولند، صلاحیت چنین کاری را ندارند و باید از تشویق جوانان و تحریک آنها برای حرکت به سمت سوریه دست بکشند.

 مفتی کل عربستان گفت: گروه ها و تشکل هایی که در بیانیه وزارت کشور نام آنها ذکر شده و شامل گروههای تروریستی مانند القاعده، القاعده شاخه جزیره العرب، شاخه یمن، شاخه عراق، داعش، جبهه النصره، اخوان المسلمین و... هستند، گروه هایی "بی خاصیت" هستند و نمی توان از آنها انتظار "خیر" داشت.

 این اظهارات مفتی کل عربستان در حالی مطرح می شود که طرز فکر تکفیری -که القاعده و داعش و دیگر گروههای تکفیری در دستور کار خود قرار داده اند- در سایه پندارهای وهابیت و "سلفی تکفیری" در عربستان و دیگر کشورهای عربی و اسلامی رشد و نما یافته است، اما به نظر می رسد با نزدیک شدن پایان جنگ در سوریه و تغییر رویکردهای سیاسی سعودی ها برای تطبیق خود با تحولات میدانی، مفتی دربار عربستان هم در مأموریت جدید خود موظف است اقدامات دیروز اربابان خود را به نوعی زیر سؤال ببرد و زمینه را برای تغییرات اساسی تر در سیاست های آل سعود مهیا کند.

http://fa.alalam.ir


موضوعات مرتبط: کشور عربستان
[ جمعه 9 خرداد1393 ] [ 11:55 ] [ ابراهیمی ] [ ]
آیا این پلیس هتاک اعدام می‌شود؟

عکس: کفش پلیس گستاخ بر روی حجر الاسود مقدس

سه شنبه 6 خرداد 1393 - 20:39:7
انتشار تصویر رفتار توهین آمیز یک نیروی امنیتی مسجدالحرام در کنار کعبه معظمه، خشم مردم را برانگیخته و حاکم مکه را نیز به واکنش واداشته است.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه العالم، تصویر جنجالی توهین یک نیروی امنیتی عربستان در مسجد الحرام، واکنش های شدیدی را در پی داشته است. در این تصویر یک نیروی امنیتی به شکلی توهین آمیز به دیوار خانه خدا تکیه زده و کفش خود را بر روی "حجر الاسود" مقدس قرار داده است.

 این در حالی است که به طور معمول نیروهای نظامی حتی به اندازه افراد غیر نظامی در نحوه ایستادن خود "آزاد" نیستند و در برابر هر کدام از افراد مافوق خود باید به احترام و به حالت "خبردار" بایستند، اما این پلیس گستاخ در مقدس ترین نقطۀ جهان، به بدترین شکل ممکن ایستاده است.

 واکنش ها در برابر این رفتار اهانت‌آمیز به جایی رسید که "مشعل بن عبدالله بن عبدالعزیز" امیر منطقه مکه با ابراز تأسف از آن، دستور داد درباره این مسئله تحقیقات صورت بگیرد.

 پایگاه خبری "سبق" عربستان با اعلام اینکه مشعل بن عبدالله خواستار تحقیق در این خصوص شده است، به نقل از وی افزود که باید اقدام اداری قاطعی در قبال این رفتار صورت بگیرد.

 مشعل همچنین تاکید کرده است که این رفتار به هیچ وجه قابل توجیه نیست زیرا این مکان پاک نیازمند التزام به آداب مسلمانان و شرافت مکان است.

 این رفتار اهانت‌آمیز در حالی اعتراض افکار عمومی را برانگیخته است که نیروهای امنیتی عربستان، حتی به نحوه ایستادن یا نشستن زائران در برخی نقاط مسجد الحرام و مسجد النبی به شدت اعتراض می کنند و چند سال پیش یکی از هموطنان ایرانی که بر اساس عادت همیشگی، برای جلوگیری از برخورد کفش با بدن زائران، آن را هنگام خروج از مسجد النبی (ص) بالای سر گرفته بود، به بهانه رفتار توهین آمیز  دستگیر شد و تا آستانه اعدام پیش رفت!

 اکنون این پرسش مطرح است که آیا حکم اعدام پلیس بی ادب و گستاخ سعودی هم صادر می شود؟

http://fa.alalam.ir


موضوعات مرتبط: کشور عربستان
[ جمعه 9 خرداد1393 ] [ 11:46 ] [ ابراهیمی ] [ ]

رقابت عربستان و اخوان‌المسلمین در صحنه سیاسی مالزی

%d8%b1%d9%82%d8%a7%d8%a8%d8%aa-%d8%b9%d8%b1%d8%a8%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86-%d9%88-%d8%a7%d8%ae%d9%88%d8%a7%d9%86%e2%80%8c%d8%a7%d9%84%d9%85%d8%b3%d9%84%d9%85%db%8c%d9%86-%d8%af%d8%b1-%d8%b5%d8%ad%d9%86%d9%87-%d8%b3%db%8c%d8%a7%d8%b3%db%8c-%d9%85%d8%a7%d9%84%d8%b2%db%8c

 : عربستان سعودی کمک‌های زیادی از نظر مالی و نظامی به ارتش مصر به فرماندهی «عبدالفتاح السیسی» کرده است تا ریشه اخوان‌المسلمین را در منطقه تحت نفوذ عربستان قلع و قمع کند.

 به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) شعبه شرق آسیا، حرکت مردمی مصر علیه رژیم نظامی حسنی مبارک زمانی که منجر به پیروزی جمعیت اخوان المسلیمن در 2012 و ریاست جمهوری محمد مرسی شد؛ این ترس را در دل شاهزادگان عربستان انداخت که اسلام‌گرایان اخوان ماهیت نظام عربستان را نشانه گرفته‌اند و به‌زودی این حرکت مردمی به دنبال برگزاری انتخابات آزاد در عربستان خواهند بود و کیان و هستی پادشاهی عربستان به خطر می‌افتد. عربستان هرگز در سرزمین خود اجازه فعالیت اخوان‌المسلمین را نداده و این جریان را خطری برای پادشاهی خود قلمداد می‌کند. به همین علت گزینه اصلی عربستان در صحنه سیاسی مصر ژنرال «عبدالفتاح السیسی» بود که در جولای سال 2013 میلادی دولت «محمد مرسی»، رئیس جمهوری مصر را از قدرت برکنار کرد. عربستان سعودی به سیسی میلیاردها دلار کمک مالی کرد تا این خطر اسلام‌گرایی را از مرزهای عربستان دور کند و با موضع گیری آمریکا علیه دولت نظامی مصر نیز مخالفت کرد.

چیزی نگذشت که عربستان سعودی نام اخوان المسلمین را در فهرست سازمان‌های تروریستی عربستان سعودی قرار داد تا همه راه‌ها را بر جریان‌های مردمی و اسلام‌گرا ببندد. جریان فکری اخوان المسلمین با ساختار پادشاهی و مبتنی بر نظام طایفه‌ای عربستان منافات داشت و هرگز طرفداران اخوان با سیادت یک طایفه که توسط انگلستان بر اریکه قدرت نشسته است موافق نبودند. علاوه بر این شعار اخوان المسلمین حاکمیت اسلام و شعار خاندان آل سعود سیادت طایفه سعودی بر سرزمین حجاز است و بین این دو شعار تفاوت آشکاری وجود دارد. اسلام سعودی‌ها بر اساس مکتب سلفیه و وهابیت بنیان گذاشته شده است که با هر نوع رویکرد دموکراسی در چارچوب دینی مخالف است.

دموکراسی دینی همچنین با سیطره خاندان آل سعود و آل نهیان نیز مخالف است و همواره اخوان المسلمین به عنوان خطری برای کشورهای حاشیه خلیج فارس محسوب می‌شده است. اگر چه در سطح سران سیاسی اخوان المسلمین و خاندان «آل سعود» و «آل نهیان» ممکن است تعاملاتی سیاسی وجود داشته باشد، اما طیف گسترده‌ای از مردم طبقات پایین و طرفدار اخوان المسلمین هرگز به سیادت و رهبری خاندان آل سعود راضی نبوده‌اند و نخواهند بود. از دیگر نقاط اختلاف اخوان المسلمین با نظام عربستان روابط حسنه آل سعود با آمریکا و غرب است؛ مانیفست اصلی اخوان المسلمین انتقاد از غرب و سیطره آمریکا بر خاورمیانه بوده است. در قضیه فلسطین نیز این شکاف بسیار عمیق است، زیرا اخوان المسلمین با کیان رژیم صهیونیستی مخالف است و هر نوع حرکت‌های سازشکارانه عربستان با حامیان اسرائیل را بر نمی‌تابد.

با این توضیح روشن می‌شود که حمایت‌های عربستان از اخوان المسلمین سوریه صرفا جنبه سیاسی و امنیتی بوده و اخوان المسلمین به عنوان ابزاری موقت در دست سازمان امنیت عربستان برای مبارزه با جبهه مقاومت در سوریه و لبنان درآمده است؛ جریان طالبانیسم توسط این سازمان در پاکستان به وجود آمد و در نهایت پس از به کارگیری آن علیه کمونیسم در افغانستان و افزایش نفوذ عربستان در افغانستان در سال‌های پس از کمونیسم از اولویت‌های کاری آن سازمان خارج شد. چگونه عربستان و قطر طرفداران طالبان را در مقابل مخالفان آنان تنها گذاشتند و حتی از انجام عملیات طالبان در خاک عربستان ابراز نگرانی کردند. همین سیاست عربستان در مورد اخوان المسلمین سوریه نیز در حال تکوین است.
جریان اخوان المسلمین در مالزی رقیبی برای نفوذ عربستان به شمار می‌آید و با قدرت گرفتن اخوان در مصر در سال‌های اخیر توجه بسیاری از جریان‌های اسلامی مالزی به سمت اخوان المسلمین بوده است. مخالفت‌های صریح عربستان با اخوان المسلمین مصر سبب شد تا بسیاری از رهبران سیاسی مالزی، عربستان را در جهت استکبار و غرب ارزیابی کنند و از طرف دیگر ترکیه نیز که از جریان اخوان المسلمین سوریه در ایجاد بحران علیه دولت سوریه استفاده می‌رد خود به اشتباه تاریخی خود پی برد و مناطق زیادی از جنوب ترکیه در اختیار گروه‌های تروریستی قرار گرفت تا به عنوان پایگاهی علیه سوریه استفاده شود و علی رغم همه حمایت‌های غرب از گروه‌های تروریستی دیدیم که مردم سوریه ایستادند و از وطن خویش در مقابل تجاوزگران دفاع کردند و اجازه ندادند تا جبهه مقاومت علیه اسرائیل غاصب درهم شکند.

در همین وضعیت بود که تظاهرات و بحران‌های داخلی ترکیه و انتقاد از دولت ترکیه افزایش پیدا کرد و دولت ترکیه نسبت به مواضع قبلی خود مبنی بر تغییر نظام سیاسی سوریه عقب نشینی کرد و جریان اخوان المسلمین مالزی که در صدد بهره‌گیری از این ارتباطات بودند چندان توفیقی بدست نیاوردند. اخوان المسلمین مالزی پس از این جریانات هم از ترکیه و هم از عربستان سعودی سرخورده بودند و مدافعان اصلی آنان در مصر نیز به میز محاکمه کشیده شده بود، آن هم توسط ژنرال «سیسی» که مورد حمایت عربستان بوده است.

رهبران اخوان المسلمین در قطر نیز تبعید شدند و به علت گرفتن مواضع فرقه گرایانه محبوبیت خود را درمیان جهان اسلام از دست دادند. جریان سلفی در مالزی همواره از «ابن تیمیه»، «محمد بن عبدالوهاب»، «ناصرالدین آلبانی»، «ابن باز»، «محمد عثیمین» و دیگران به نیکی یاد می‌کنند. رهبران این جریان «رسول دهری» از روستای مجیدی جوهور و «دکتر سلیمان نورالدین» (دانشگاه یو کی ام)، و «دکتر ازویرا» (دانشگاه یو کی ام)، «عبدالله یاسین» درسفارت عربستان و شهیدان قاسم بوده‌اند.

اما با نفوذ حرکت وهابیت در اخوان المسلمین مالزی می‌بینیم که همین رسول دهری در کتاب خود تمایلات صوفیانه «حسن بنا» را مورد هجوم قرار می‌دهد و دو ماه قبل از مرگ «بن باز» مفتی وهابی عربستان و بر اساس فتوای او، اخوان و جماعت تبلیغی را مستوجب جهنم معرفی می‌کند.

او همچنین تفسیر «فی ظلال القرآن» سید قطب را کتاب ضلال می‌نامد و به‌شدت آن را محکوم می‌کند. بدین ترتیب می‌بینیم که چگونه اهل سنت مالزی دست به تکفیر جریان‌های سنی می‌زنند و حتی طرفداران اشعریه را به ضلالت و گمراهی متهم می‌سازند. شخصی به نام سعودی در مالزی نیز در ترویج این حرکت مؤثر بوده است. این جریان سلفی به شدت اخوان المسلمین را مورد هجوم قرار می‌دهد و حمایت‌های سفارت عربستان سعودی نیز از این جریان سلفی ادامه داشته است.

بسیاری از اسلام‌گرایان مالزی دکتر «عصری زین العابدین» و دکتر «جواندا» مفتی استان «پرلیس» را جزو وهابیان سلفی ارزیابی می‌کنند، و این در حالی است که آنان به جریان سلفی اخوان المسلمین تعلق دارند. مفتی پرلیس مترجم کتاب‌های یوسف قرضاوی به زبان مالایی است و دکتر عصری زین العابدین نیز به نیکی از یوسف قرضاوی یاد می‌کند، اما در هر حال از طرفداران جریان سلفی چون ابن قیم جوزی و این تیمیه است. در این میان «عبدالهادی آونگ» رئیس حزب اسلامی (پاس) روابط خوبی با برخی سران اخوان المسلمین سوریه چون سعید حوی (19متولد 35م در حماه، سوریه) ارتباط نزدیکی داشت و سعید حوی را پیرو نقشبندیه دانسته اند.
با توجه به اعلام تروریست بودن جریان اخوان المسلمین توسط عربستان سعودی و سابقه تیره و تاریک این کشور در استفاده ابزاری از جریانات سیاسی اهل سنت در افغانستان و عراق بسیاری از اسلام‌گرایان شرق آسیا به‌ویژه احزاب اسلامی مالزی نسبت به رفتارهای منافقانه عربستان به دیده تردید می‌نگرند و نمی‌توانند به این نظام برای آینده روابط سیاسی و فرهنگی خود خوشبین باشند، و از طرف دیگر جریان‌های افراطی سنی مدافع طالبانیسم و جبهه النصرة و داعش و مدافع عربستان سعودی به گونه‌ای عمل کرده‌اند که جریان اصلی اخوان المسلمین در مصر و مالزی و اندونزی از عملکرد عربستان ابراز بیزاری می‌کنند. ترکیه و امارات و قطر نیز در این میان خود قربانی اهداف سیاست‌های عربستان و غرب و آمریکا بوده‌ند و چندان وجهه‌ای در میان اسلام‌گرایان این منطقه از جهان ندارند؛ به همین علت می‌بینیم که احزاب مختلف سیاسی مالزی از حزب «پاس» تا «آمنو» درصدد ترمیم روابط با ایران و رقابت بر نزدیکی به ایران بوده‌اند.

http://www.iqna.ir

دوشنبه 5 خرداد 1393 10:31


موضوعات مرتبط: کشور مصر، کشور عربستان، کشور مالزی
[ دوشنبه 5 خرداد1393 ] [ 23:59 ] [ ابراهیمی ] [ ]
«احمد آل مطر» جوان 18 ساله از اهالی منطقه "تاروت" عربستان بر اثر تیراندازی نیروهای امنیتی آل سعود در شهر قطیف به شهادت رسید...
موضوعات مرتبط: کشور عربستان
ادامه مطلب
[ جمعه 8 دی1391 ] [ 23:10 ] [ ابراهیمی ] [ ]

در باره سلمان بن عبد العزیز" ولیعهد جدید عربستان سعودی ... 

...امیر سلمان بن عبد العزیز آل سعود بیست و پنجمین فرزند از فرزندان "عبد العزیز آل سعود"، بنیانگذار پادشاهی عربستان سعودی است که سه دوره حاکم ریاض بوده و پیش از انتخاب ولی‌عهدی مقام وزیر دفاع عربستان را بر عهده داشت...

...امیر سلمان پس از اینکه بیش از 50 سال حاکم شهر ریاض پایتخت عربستان سعودی بود، سال گذشته و پس از انتصاب "نایف بن عبد العزیز" به ولی‌عهدی این کشور ؛ مسئولیت وزارت نفت عربستان سعودی را برعهده گرفت...

...سلمان مخالف دمکراسی و آزادی است و معتقد است که این‌دو برای عربستان سعودی به هیچ‌وجه مناسب نیستند و براین اساس وی خط‌مشی محافظه‌کارانه شدیدی را در قبال اصلاحات اجتماعی و فرهنگی دنبال می‌کند، با این حال از جمله شخصیت‌های مورد قبول کاخ سفید است که واشنگتن در تعامل با آن احساس راحتی بسیاری می‌کند...

...سلمان را باید از جمله افزاد بسیار با نفوذ خاندان آل سعود برشمرد، وی هنگامی‌که ملک عبد الله، پادشاه عربستان دست به اصلاحاتی صوری در کشور زد، هشدار داد که این اصلاحات باید روند بسیار آهسته و کندی داشته باشد تا مبادا خشم و غضب محافطه‌کاران سعودی را برانگیزد...


موضوعات مرتبط: کشور عربستان
ادامه مطلب
[ سه شنبه 30 خرداد1391 ] [ 7:5 ] [ ابراهیمی ] [ ]

گزارش تصویری از مکه و مدینه:

 حاجیان و زائرین ، موزه مدینه ، همایش میثاق نبوی ، همایش زوج های جوان ،  

 شیعیان پاکستان میهمان بعثه مقام معظم رهبری ، آیین تدفین اموات در قبرستان بقیع ، 

 مراسم شهادت حضرت زینب(س) ، سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) ، جشن میلاد حضرت علی(ع)  


مکه مکرمه

مدینه منوره

موزه "متحف الاعلی المدینه

همایش میثاق نبوی

شیعیان پاکستان میهمان بعثه مقام معظم رهبری

مراسم شهادت حضرت زینب(س)

مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره)

جشن میلاد حضرت علی(ع)

گردهمایی زوج های جوان

آیین تدفین در قبرستان بقیع


موضوعات مرتبط: کشور عربستان
ادامه مطلب
[ شنبه 27 خرداد1391 ] [ 9:13 ] [ ابراهیمی ] [ ]


قفل خلیج فارس با کلید بحرین باز می‌شود

خبرگزاری فارس: قفل خلیج فارس با کلید بحرین باز می‌شود

آیت الله شیخ نمر باقر النمرخطیب جمعه عوامیه عربستان

...زندگانی ایشان[مردم بحرین] حیات ماست و آزادی و کرامت آن‌ها، آزادی و کرامت ماست...

...از این جزیره کوچک، جهان تغییر خواهد یافت و بحرین دروازه تغییر و تحول جهانی است...

...آمریکا از آل خلیفه حمایت می‌کند و به این رژیم دستور می‌دهد مردم را سرکوب کند ...

...[مردم بحرین] همه قدرت های استکباری و به خصوص آمریکا را در پیش رو می‌بیند...

...آمریکا به خوبی می‌داند که تغییر در بحرین به معنای تغییر در خلیج فارس است ...

...ما و آن‌ها [مردم بحرین] ملتی واحد هستیم و تا آخرین نفس با آنها خواهیم بود...

...آل سعود و آل خلیفه و هیچ یک از طاغوتیان نمی‌توانند بین ما فاصله ایجاد کنند...

...زندانی می‌شویم تا آنها [مردم بحرین] آزاد شوند و می‌میریم تا آنها زنده شوند...

...ملت بحرین علی رغم کم بودن تعدادشان ؛ جایگاه والا و ارزشمندی برخوردارند...

...مردم بحرین تنها در برابر رژیم آل خلیفه و نیروهای سپر جزیره نایستاده است...موضوعات مرتبط: کشور عربستان، کشور بحرین
ادامه مطلب
[ دوشنبه 4 اردیبهشت1391 ] [ 20:50 ] [ ابراهیمی ] [ ]

فصل جدید تنش مناسبات

سوریه میزبان مخالفین و معارضان عربستان

اخبار مسلمانان

به نظر می رسد دولت سوریه در مقابل سیاست های خصمانه عربستان علیه آن کشور ؛ دست به اقدامات تلافی جویانه و مقابله به مثل زده و درصدد است تا کم کم زمینه سازماندهی مخالفین و معارضین عربستان را برای سرنگونی دولت آل سعود که این روزها به شدت از سوی مخالفیت و معترضان شیعه و سنی و حتی شاهزادگان آل سعود تحت فشار قرار دارد را فراهم نماید.

در صورتی که زمینه مناسبی برای فعالیت و پشتیبانی  مخالفین و معترضان سعودی در یکی از کشورهای عربی همانند سوریه فراهم شود ؛ بسیاری از گروه ها و شخصیت های شیعه ، سنی ، ملی و عربی رژیم آل سعود نسبت به گسترش فعالیت های خود اقدام خواهند نمود.

البته این موقعیت بسیار مناسبی برای دولت سوریه و مخالفین دولت آل سعود است تا در فضای ایجاد شده بتوانند علاوه بر خروج از بن بست ها ، فشارها و محدودیت های کنونی ، برای نخستین بار به فعالیت های خود انسجام بخشیده و پایگاه خارج از عربستان را برای تداوم فشارها به دولت عربستان ایجاد نمایند.

دولت سوریه در این راستا می تواند با در اختیار گذاشتن فضای مناسب رسانه ای و همچنین اجازه دایر نمودن دفتر رسمی برای فعالیت این گروه ها و شخصیت ها ، به انسجام و گسترش اعتراضات آنان کمک نماید.

ایجاد چنین فضایی برای مخالفین و معترضین عربستانی ، شرایط را برای فعال شدن مخالفین و معترضان دولت آل خلیفه در قطر را نیز هموار می نماید.

با این حرکت سوریه ؛ دوره جدیدی از فعالیت مبارزان عرب آغاز خواهد شد و سوریه را به محور اصلی این اعتراضات مردمی تبدیل  و می تواند سبب بازگشت سوریه در جایگاه قبلیش در جهان عرب شود.

البته باید دید که آیا این حرکت سوریه نشانه ای از فشار به دولت عربستان برای بازگشت مجدد برای بهبود روابط  خصمانه دو کشور است و یا اینکه نشانه ای از شدت تیرگی روابط بین دو کشور می باشد که دیگر راه بازگشتی را برای عادی سازی مناسبات دو کشور باقی نگذاشته است.

http://img.irna.ir/1391/13910120/80067121/80067121-2430754.jpg


موضوعات مرتبط: تحلیل رویدادهای جهان، مقالات نویسنده، کشور سوریه، کشور عربستان
ادامه مطلب
[ سه شنبه 22 فروردین1391 ] [ 21:18 ] [ ابراهیمی ] [ ]

  افزایش بحران مناسبات خارجی  

 تداوم قیام مردم عربستان علیه رژیم آل سعود  

خبرگزاری فارس: نگرانی عربستان و آمریکا از قیام زیدیه در نجران و جیزان

تیره تر شدن روابط امارات و عربستان

آغاز هفته "شکستن قید و بندها" در عربستان

تخریب کامل مسجد اسماعیلیان در الخبر عربستان

خدمت جدید عربستان برای تأمین نفت مورد نیاز امریکا

نگرانی عربستان و آمریکا از قیام زیدیه در نجران و جیزان

تاکید بر آزادی فاضل المناسب از فعالان حقوقی عربستان

25 زن خدمتکار اندونزیایی در انتظار حکم اعدام در عربستان

مردم عربستان از رفتار وهابی‌ها دچار اختلالات روانی شده‌اند

شکایت خلبانان بیکار عربستانی به دلیل نبود فرصت‌های شغلی

تحصن کارمندان دانشگاه تبوک عربستان جهت بهبود شرایط کاری

اعتراف به بیماری ولیعهد سعودی ، مرگ گریبانگیر شاهزاده نایف...

بالا گرفتن اختلافات علمای سعودی در باره بدعت گزاری وهابی ها

افزایش نداي اصلاحات خواهي طیف های مختلف علیه آل در عربستان

شگفتی مردم مسلمان عربستان از برگزاری کنسرت موسیقی در ریاض

خشم شیعیان و اهل‌سنت عربستان از اظهارات توهین‌آمیز مفتی وهابی

انتقاد روحانی عربستانی از تخریب مسجد متعلق به اسماعیلیان در الخبر

استقبال از طارق الهاشمی ؛ عامل بحران جدید در روابط عربستان و عراق

ساخت دیوار در مرزهای مشترک عربستان برای مهار انتقال پیامدهای انقلاب مردم یمن

حزب "امت اسلامی" عربستان کنار‌ه‌گیری آل‌سعود از قدرت را تنها راه‌حل مشکلات خواند

اعتراض به تردد آزادانه قاچاقچیان افغانستانی و پاکستانی و دلالان کشت مواد مخدر در عربستان

خبرگزاری فارس: حزب خبرگزاری فارس: عربستان در حال ساخت دیواری در مرز یمن استخبرگزاری فارس: ولی‌عهد عربستان بار دیگر برای درمان راهی آمریکا شد
خبرگزاری فارس: 25 زن خدمتکار اندونزیایی در انتظار حکم اعدام در عربستانخبرگزاری فارس: خشم شیعیان و اهل‌سنت عربستان از اظهارات توهین‌آمیز مفتی وهابیخبرگزاری فارس: تحصن کارمندان دانشگاه تبوک عربستان جهت بهبود شرایط کاری


موضوعات مرتبط: کشور عربستان
ادامه مطلب
[ سه شنبه 22 فروردین1391 ] [ 7:3 ] [ ابراهیمی ] [ ]

تحریک سوریه به اتخاذ مواضع انفعالی؛

بستری برای جنگ با اسرائیل و آزادسازی قدس
آیا جنگ با اسرائیل از بلندی های جولان آغاز خواهد شد؟؟؟

آیا آمریکا و غرب مسبب سقوط رژیم صهیونیستی خواهند شد؟؟؟

این همه سلاح را آمریکا برای چه هدفی به پشت مرزهای اسرائیل سرازیر می کند؟!!!

آیا آزادی بیت المقدس نزدیک شده است؟؟؟   عدو  شود  سبب خیر  ؛ اگر خدا  خواهد  !!!

آمریکا و غرب که هنوز در شوک بیداری اسلامی کشورهای مسلمان در منطقه خاورمیانه قرار دارند ، به این سو و آن سو می زنند تا به نوعی از وضعیت بحران کنونی خارج شده و وضعیت کنونی خویش را بازسازی نمایند.

در همین زمینه و از مدت ها قبل شکستن محور مقاومت فلسطین را هدف قرار داده و چون در لبنان و ایران موفقیتی بدست نیاوردند ؛ قوای خویش را با کمک باقیمانده های رژیم های ارتجاعی عرب همچون قطر و عربستان و همراهی دولت ترکیه برای سقوط نظام سوریه بسیج کرده اند.

عقب نشینی مخالفان مسلح سوریه از محلۀ باباعمروhttp://img.irna.ir/1391/13910114/80058357/80058357-2415289.jpg

آنها به انتقام شکست های پی در پی خود از بیداری مسلمانان ؛  تلاش می کنند تا شکاف و کینه ی عمیقی را در بین برادران اهل سنت و شیعیان ایجاد نمایند تا از بذر این تفرقه ، نور بیداری اسلامی را در دیگر کشورها برای مدت های مدیدی خاموش نمایند.

آنان سعی می کنند تا جریان اخوان المسلمین را که در  بیداری اسلامی منطقه نقش فعالی را ایفا نموده است با خود در این منازعات برادر کشی همراه نموده و ذهنیت سایر مسلمانان را به آنان بدبین نمایند.

رو در رو قرار گرفتن برادران اهل سنت و شیعه در سوریه با تحریک و تشویق آمریکا و غرب به جنگ و برادر کشی در آن کشور ؛ بهانه ای است تا چند طیف جریان اهل سنت و شیعه را سرگرم منازعه طولانی در آن کشور نموده و قوای آنان را به تحلیل ببرند تا دیگر توانایی و قدرت مقابله با دشمنان اصلی اسلام را نداشته باشند.

U.S. Secretary of State Hillary Clinton speaks during a news conference at the 'Friends of Syria' conference in Istanbul April 1, 2012. REUTERS-Murad Sezer

هر چند سوریه پس از 4 دهه حاکمیت خانواده اسد نیاز به تحول و اصلاحات زیربنایی دارد و لیکن ادامه کشمکش های نظامی داخلی سوریه نه تنها به نتیجه ای نخواهد رسید و خون بی گناهان زیادی را بر زمین خواهد ریخت ؛ بلکه بحران های جدیدتری را نیز در سطح منطقه بوجود خواهد آورد.

هر اندازه میزان تحریک آمریکا و غرب با کمک برخی از کشورهای منطقه برای براندازی نظام کنونی سوریه افزایش یابد، ممکن است کم کم سبب کاهش تحمل و خروج سوری ها از مواضع اصلاحات کنونی شده و آنها را وادار کند تا دست به اقدامات انفعالی غیر کنترل و ناباورانه بزنند .

پیامد اقدامات انفعالی سوری ها ، هم منطقه و جهان را در وضعیت بسیار خطرناک منازعه و جنگ قرار خواهد داد و هم می تواند نویدی برای آزادی بیت المقدس باشد.

در گذشته نه چندان دور ، رژیم صهیونیستی نظام سوریه را به واسطه حمایت از فلسطین مورد تهدید و حملات نظامی قرار می داد و لیکن در شرایط کنونی ؛ این رژیم صهیونیستی است که به واسطه ی بحران آفرینی غرب و آمریکا از سوی سوریه مورد تهدید جدی و نا به هنگام قرار گرفته است.

بشار اسد

به هر حال سوری ها برای همیشه نمی توانند در برابر مواضع خصمانه کشورهای دور و نزدیک ، در حاشیه نشسته و از خود هیچگونه واکنشی را نشان ندهند.

وضعیت آنها با دیگر کشورهای منطقه کاملاً متفاوت است و بخش قابل توجهی از مردم سوریه از نظام کنونی حمایت می کنند و با این حمایت ، حکومت سوریه برای مدت زیادی می توانند در برابر دشمنان خود مقاومت کرده و با افزایش فشارها ؛ عکس العمل هایی تعجیلی در برابر مواضع خصمانه از خود نشان دهد.

بیش از همه دولت های ترکیه ، قطر ، عربستان و رژیم اشغالگر قدس ، در سطح این واکنش ها قرار خواهند گرفت.رژیم هایی که هم اکنون خود از درون و برون با چالش ها و مناقشات بسیاری روبرو هستند.

1ـ تشدید بحران داخلی در قطر : همراهی سوریه با مخالفین رژیم شیخ حمد بن خلیفه آل ثانی امیر قطر که به سبب سوء استفاده های کلان اقتصادی و به تملک درآوردن منابع و سرمایه های زیرزمینی و نفت و گاز قطر او را به یکی از ثروتمندان جهان تبدیل کردهاست ، همراه با حیف و میل و بریز و بپاش های وابستگان آل خلیفه ، مسائل و معضلات پنج همسری و تأمین هزینه های کلان آنان از اموال عمومی ، ارتباطات تنگاتنگ با رژیم صهیونیستی ، مداخله در امور کشورهای مسلمان ، مخدوش شدن چهره  سیاسی و دیپلماسی قطر در سال های اخیر ، مقابله با بیداری اسلامی ، حضور نظامی آمریکا در قطر ، باز کردن پای ناتو و آمریکا برای دخالت در لیبی و غارت منابع آن کشور ، برخورد با ارباب رسانه ها و اخراج فعالان خبری از شبکه الجزیره ... زمینه هایی هستند که می تواند این کشور کوچک حاشیه خلیج فارس را دچار بحران جدی نماید.

سوابق سال 1389 در بازداشت تعداد 30 نفر از افسران ارتش قطر به اتهام کودتا علیه آل خلیفه ، لغو تابعیت مخالفین ، دخالت های ترکیه برای سرنگونی امیر قطر .... نشانه های جدی برای وجود زمینه تغییر در حاکمیت کنونی قطر می باشند.

بيرون آمدن پاي همسر امير قطر از كفش (+عکس)

2ـ بحران منازعات مسلحانه در عربستان و افزایش غیر منتظره بهای نفت بیش از 200 دلار : کمک سوریه به نیروهای مخالف رژیم سعودی ، و احتمال آموزش نظامی و تسلیح آنان  سبب ایجاد منازعات داخلی و  قبیله ای در عربستان خواهد شد .با ایجاد اولین جرقه های این منازعه ؛ جهان با مشکل جدی تأمین نفت و انرژی و افزایش غیر منتظره بهای آن مواجه خواهد شد.درگیری در اطراف چاه های نفت و احتمال مداخله خارجی ، قیمت ها را به بیش از 200 دلار در هر بشکه خواهد رساند و معلوم نخواهد بود که آیا این بحران قابل کنترل است یا خیر؟!!!

در حال حاضر رژیم سعودی با : درگیری ها و اختلافات درونی خاندان آل سعود ، افزایش اختلافات قبیله ای در مناطق مختلف ، گسترش اعتراضات شیعیان ، خشم مردم یمن از کمک سعودی ها به رژیم عبدالصالح ، خشم مردم بحرین از اشغال نظامی آن کشور ، اعتراضات داخلی دانشجویان ، تهدیدات القاعده ... مواجه است و شرایط بیش از هر زمانی برای منازعات داخلی و حتی مسلحانه در درون عربستان سعودی فراهم شده است.

سعودی ها دیگر آن اقتدار سابق را در بین مردم عربستان نداشته و محبوبیتی در جهان اسلام ندارند.تن دادن به خواسته های آمریکا و غرب ، همکاری با رژیم صهیونیستی و وارد منازعه و رو در رو شدن با مسلمانان جهان ، وضعیت آنان را بیش از پیش بدتر کرده است.

اوضاع وخیم رژیم آل سعود سبب شده است که حتی آمریکایی ها هم مانند گذشته به ابتکار عمل سعودی ها برای حضور در بحران های منطقه ای اعتماد قبلی را نداشته و در نبود رژیم وابسته و از ناچاری دست به دامان رژیم آل خلیفه در قطر شده اند.

بیش از 40 شهید در یمن / دست آل‏سعود تا آرنج در خون است

3 ـ تحریک کردهای ترکیه و افزایش ناآرامی ها در این کشور : کمک به نیروهای کرد مخالف دولت ترکیه نیز می تواند اوضاع را در منطقه و علی الخصوص برای دولت ترکیه فراهم نماید.اگر کردهای مخالف دولت ترکیه بدانند که می توانند روی ادامه کمک ها و پشتیبانی دولت سوریه حساب باز کنند ، اعتراضات مسلحانه و تروریستی در داخل خاک ترکیه افزایش یافته و ممکن است شهرهای مهم همچون استانبول ، آنکارا و حتی مناطق گردشگری را که بخش مهمی از اقتصاد ترکیه به آنها وابسته است ؛ مورد تهدید قرار گیرد.

تشدید بحران دولت ترکیه با کردها و توانمند سازی آنان توسط سوری ها ؛ سبب تأکید جدی بر سهم خواهی آنان برای استقلال مناطق کرد نشین خواهد شد و این موضوع باری دیگر یکپارچکی دولت آنکارا را تهدید خواهد کرد و آنان را که در سر رویای پیوستن به اتحادیه اروپا را می پرورانند ، مجدداً به دام جنگ های داخلی گرفتار خواهد کرد.

فلذا دولت ترکیه باید هر چه زودتر به این بازی خطرناک با سوریه در کنار مرزهایش خاتمه داده و در دام و گرداب خطرناک وعده و وعیدهای آمریکا و غرب بیش از این فرو نرود.

4 ـ وضعیت جنگی پیدا کردن دریای مدیترانه : همکاری سوریه با روسیه و چین برای حمایت بیشتر و یا ایجاد پایگاه دائم نظامی و استقرار سامانه های موشکی راهبردی و استراتژیک روسیه در خاک سوریه و ساحل دریای مدیترانه ؛ جنگی شدن دریای مدیترانه و تهدیدی جدی برای کشورهای ناتو و علی الخصوص کشورهای اروپایی حاشیه دریای مدیترانه خواهد بود.

نمایی از شرق دریای مدیترانه

5 ـ جنگ سوریه با اسرائیل و آزاد سازی قدس شریف:رژیم صهیونیستی نزدیکترین پایگاه غربی به مرزهای سوریه است که در صورت افزایش فشار و یا عملیات نظامی غرب علیه سوریه ، حمله و عملیات هوایی ، موشکی و زمینی نابه هنگامی از سوی سوریه به اسرائیل می تواند دروازه های بسته این رژیم را به روی فلسطینیان بگشاید و فرصت طلایی که فلسطینیان و مسلمانان برای آن سالیان مدیدی است که ثانیه شماری می کنند ؛ فراهم شود.

فلسطین اشغالی سرزمینی بزرگی نیست که برای تصرف مراکز عمده ی آن نیاز به وقت فرصت زمانی زیادی باشد و همه آن سرزمین و شاید در کمتر از 48 ساعت قابل تصرف باشد.

فلذا در صورتی که از رهاورد این بحران ؛ مرزهای زمینی رژیم اسرائیل در مرزهای سوریه در درگیری با نظامیان سوری گشوده شود ، فلسطینیان می توانند دیگر مرزهای فلسطین اشغالی را نیز شکسته و به سرعت از خاک اردن ، مصر و لبنان وارد سرزمین های اشغالی شده و به کمک مردم فلسطین در داخل اسرائیل ، تل آویو و بیت المقدس را آزاد و رژیم صهیونیستی را ساقط نمایند.

تسلیحات استراتژیک رژیم صهیونیستی نیز در یک منازعه داخلی رو در رو  در سرزمین فلسطین اشغالی ، هیچگونه کاربرد و کارایی نداشته و قادر به نجات آن رژیم نخواهد بود.همه هیاهوی رژیم صهیونیستی از داشتن سلاح ها و تجهیزات استراتژیک پیشرفته هوایی ، زمینی و دریایی برای درگیری های بیرونی و دور از مرزهای کنونی و منازعات داخلی است و فاقد کارآیی داخلی است.

در همین حال نیز تنفر مسلمانان از رژیم صهیونیستی و غرب سبب خواهد شد تا در منازعه رو در روی فلسطینیان با رژیم صهیونیستی ؛ مردم مصر ، اردن ، لبنان و بیش از همه سوری ها و سایر مسلمانان دیگر کشورهای جهان به کمک فلسطینی ها شتافته و بیت المقدس را از یوغ رژیم صهیونیستی آزاد خواهند کرد.

http://www.khialekhab.com/wp-content/uploads/2010/05/%D9%82%D8%AF%D8%B3.jpg

از طرفی هم اگر دامنه منازعات سوریه به مرزهای رژیم اشغالگر قدس برسد ، به طور یقین منازعات داخلی سوریه قطع و اولویت مسلمانان همبستگی برای جنگ با رژیم صهیونیستی و آزاد سازی قدس خواهد بود.


موضوعات مرتبط: کشور ترکیه، کشور فلسطین، کشور سوریه، کشور عربستان، کشور قطر
[ سه شنبه 15 فروردین1391 ] [ 2:12 ] [ ابراهیمی ] [ ]

كميته اطلاع رساني "انقلاب بلاد الحرمين" درعربستان: 

تظاهرات سراسری در شنبه آینده

27 اسفند ماه /24 ربیع الثانی /17 مارس

بعد از نماز ظهر در سراسر دانشگاه ها و مدارس عربستان


خبر جدید از شبکه العالم / تعداد 7 دختر دانشجوی عربستانی دیگر در حمله نیروهای امنیتی به تحصن آنها در شهر "القرن" مجروح شدند....دانشجویان دانشکده علوم تربیتی شهر "القرن" در استان "عسیر" که برای اعتراض به حمله نیروهای امنیتی به دانشجویان دانشگاه ابها تحصن کرده بودند؛  مورد هجوم نیروهای سعودی قرار گرفتند....

7 دختر عربستانی دیگر مجروح شدندآخرین تحولات قیام مردم عربستان...

تظاهرات سراسری عربستانی‌ها شنبه آینده/ 30هزار زندانی سیاسی در عربستان/ هراس آل سعود از گسترش موج اعتراضات/ دانشگاه های عربستان؛ پایگاه جدید معترضان / آشفتگی آل سعود از گسترش اعتراضات/ مراسم عروسی به صحنه اعتراض علیه آل سعود تبدیل شد/ عربستان در آستانه یک خیزش بزرگ/ اعتراف شاهزاده سعودی به وجود فساد گسترده در عربستان/ عربستان هسته ای با هزینه 140 میلیارد دلاری...

آخرین تحولات قیام مردم عربستان (64)/ تظاهرات سراسری در شنبه آینده


موضوعات مرتبط: کشور عربستان
ادامه مطلب
[ پنجشنبه 25 اسفند1390 ] [ 3:6 ] [ ابراهیمی ] [ ]


بیداری اسلامی

http://img.irna.ir/1390/13900703/30578821/30578821-1682884.jpg

قیام مردم عربستان

علیه رژیم استبدادی و وهابی آل سعود ...


**خود سوزی یک شهروند عربستانی
...
**دردسر پلیس دینی برای سعودی‌ها...
**افزایش بازداشت شیعیان در عربستان...
**شهادت یک دانشجوی دختر عربستانی...
**درگیری عالم سعودی ومفتی قطری مصری...
**پرونده سنگین آل‌ سعود در نقض حقوق بشر...
**افزایش همکاری اسرائیل و عربستان علیه ایران...
**زنان عربستانی حق شرکت در انتخابات را ندارند...
**عربستان هرگز  بن علی را به تونس تحویل نمی دهد...
**اعتصاب غذای فعال عربستانی در سکوت خبری محض...
**برپایی راهپیمایی "پاکسازی زندان‌ها" در شرق عربستان...
**انتقاد مخالفان دولت سوئد از همکاری نظامی با عربستان...
**افزایش زندانیان دربند سازمان اطلاعات عربستان به 4400 نفر...
**ممنوعیت تحصیل دانشجویان بحرینی در دانشگاه های عربستان...
**ابراز نگرانی سازمان عفو بین‌الملل از نقض حقوق زنان عربستانی...
**برگزاری تظاهرات‌های گسترده مردمی در مناطق شرقی عربستان...
**مخارج 40میلیون دلاری ماهانه عربستان به عوامل وابسته اش در یمن...
**ادامه تحصن دانشجویان دخترعربستانی به ‌رغم یورش نیروهای سعودی...
**توزیع کتابچه و لوح فشرده علیه شیعیان در مسجدالحرام و مسجد النبی ...
**شاه سعودي در دستور جدیدی به ائمه جماعات عربستان : بدگويي از آمريكا ممنوع!...
**ولیعهد و وزیر کشور عربستان برای اقدامات جدید علیه سوریه و ایران به آمریکا سفر کردند...حجت الاسلام شیخ فواد المتروک، خطیب جمعه میدنه صفوی عربستان : ...مراجع تقلید همواره از پیروان خود می خواهند تا به صورت گسترده در جامعه حضور داشته باشند و از وحدت جامعه محافظت کنند.... تقلید از مرجعیت دینی به معنای دشمنی با وطن نیست و گرفتن احکام شرعی از سوی مردم از مراجع تقلید با وفاداری به کشور و وطن مغایرت ندارد....


 حجت الاسلام سید هاشم الشخص، استاد حوزه علمیه شهر مبرز عربستان نسبت به مواضع دوگانه و مغایر علمای این کشور در قبال قیام ملت های عربی ابراز تاسف کرد.وی با اشاره به فتواهای متناقض علمای وهابی عربستان گفت: فتواهای متناقضی که برخی علما صادر می کنند به شدت تاسف آور است به طوری که راهپیمایی را در عربستان حرام و غیرشرعی اعلام می کنند، اما راهپیمایی در کشوری دیگر را جایز و جهاد می شمارند...


موضوعات مرتبط: کشور عربستان
ادامه مطلب
[ جمعه 19 اسفند1390 ] [ 17:24 ] [ ابراهیمی ] [ ]
....به‌رغم حمله نیروهای امنیتی رژیم سعودی به یکی از دانشگاه‌های دخترانه این کشور جهت واداشتن آنها به پایان داده به تحصن خود که یک شهید و ده‌ها مجروح به دنبال داشت،‌ دانشجویان عربستان همچنان به تحصن خود ادامه می‌دهند...در این اعتصاب که طی دو روز گذشته آغاز شده است ، بیش از 7000 دانشجو شرکت دارند...آمار مجروحین از 55 نفر گذشته است و به تعدادی از بانوان باردار نیز آسیب جدی وارد شده است...نیروهای امنیتی تلاش می کنند تا دانشجویان را با اتوبوس از این دانشگاه خارج ساخته و به اعتصاب آنان پایان دهند..نیروهای امنیتی از ضرب و شتم ،  آپاش های آب جوش ، اسپری های فلفل و انواع گازها برای متفرق کردن دانشجویان استفاده می کنند...

دخول مفاجئ لقوات الأمن ورجال للحرم الجامعي المخصص للطالبات بجامعة الملك خالد ووقوع نحو 50 إصابة


بالفيديو ..رجال الأمن الجامعى يعتدون على طالبات جامعة الملك خالد

image


image

image


موضوعات مرتبط: کشور عربستان
ادامه مطلب
[ پنجشنبه 18 اسفند1390 ] [ 20:54 ] [ ابراهیمی ] [ ]

حمله نیروهای امنیتی عربستان به دختران دانشجو دانشگاه ملک خالد /... نیروهای امنیتی رژیم سعودی در حمله به دانشجویان دانشگاه ملك خالد بن عبدالعزیز در شهر ابها، یك دانشجوی دختر را شهید و ده ها دانشجوی دیگر را زخمی کردند.نیروهای امنیتی رژیم سعودی برای پایان دادن به تحصن ۲ روزه دانشجویانی که به دلیل عدم پاسخگویی مدیریت دانشگاه به درخواست هایشان معترض هستند، به دانشجویان حمله کرده و آنها را بشدت مورد ضرب و شتم قرار دادند.براساس این گزارش حال برخی از زخمی ها وخیم است...تاکنون 31 نفر در این حادثه شهید و مجروح شده اند...

image

imageimage

imageimage


موضوعات مرتبط: کشور عربستان
ادامه مطلب
[ پنجشنبه 18 اسفند1390 ] [ 18:11 ] [ ابراهیمی ] [ ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

انعکاس اخبار ، یادداشت ها ، گزارشات ، پژوهش ها ، تحقیقات ، تجزیه و تحلیل های مهم پیرامون مسائل راهبردی ، استراتژیکی ، ساختار و نظام حکومتی ، سیاسی ، فرهنگی ، هنری ، اجتماعی ، اقتصادی ، تجاری ، امنیتی ، نظامی ، اشغالگران ، مهاجرت ، بهداشت و سلامت ، آمار و جمعیت ، جامعه شناسی ، تاریخ ، جغرافیا ، مذاهب ...به نقل از منابع گوناگون رسانه ای ، مطبوعات ، خبرگزاری ها ،سایت ها ، وبلاگ ها ، کارشناسان ...در باره جهان اسلام ، نهضت مسلمانان ،دیگر ادیان الهی ، جوامع ...
موضوعات وب
امکانات وب